Celer Network (CELR) Nedir?
Celer Network (CELR) Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Celer Network (CELR) Nedir?

Celer Network (CELR), çeşitli yeni ürünler ve protokoller aracılığıyla en popüler blok zincirlerinin bazılarının karşılaştığı ölçeklendirme sınırlamalarının üstesinden gelmeyi amaçlamaktadır. Uyumlu blok zincirlerinin iş hacmini önemli ölçüde artırmasına ve birbirleriyle daha iyi etkileşime girmesine izin veren, genelleştirilmiş durum kanalları ve toplamalar dahil olmak üzere ölçeklendirme tekniklerini içerir. Yüksek hızlı bir katman-2 platformu ve yapımı kolay yan zincir çözümleri sağlayarak yüksek oranda ölçeklenebilir blok zinciri uygulamalarının başlatılmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Celer Network ekibi tarafından başlatılan ilk büyük çözümlerden biri, çok zincirli ve çok katmanlı varlıkları köprülemek için kullanılabilen bir yan zincir çözümü olan Celer Network State Channel’dır. Tier-1 blok zincirlerini ölçeklendirmeye yardımcı olacak merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) için verimli bir platform oluşturmak üzere Celer NetworkPay, Celer NetworkApps ve Celer NetworkNodes dahil olmak üzere birden fazla bileşen kullanır. Bunun ötesinde, Celer Network ekibi, çeşitli Layer 1 ve Layer 2 zincirlerinde Layer2.finance’a ve Celer Network (CELR) kullanan bir Layer 2 blok zinciri olan Celer Network durum kanalı ağına düşük maliyetli değer katıyor. DeFi verimliliği. sağlayan bir yükseltme olan cBridge dahil olmak üzere birkaç ek ürün piyasaya sürdü.

Blockchain heyecan verici ve heyecan verici, ancak aynı zamanda işlem hızı ve verimlilik gibi birçok şeyi de geride bırakabilir. Celer Network (CELR), zincir dışı işlemlerin yönetimini sağlayan akıllıca tasarlanmış bir katman 2 ölçeklendirme çözümüdür. Celer Network platformu, ödemeler ve akıllı sözleşmeler için hızlı, kolay ve güvenli zincir dışı işlemler sağlar. Proje, Substrate çerçevesi kullanılarak geliştirilen ilk projelerden biridir ve Polkadot ekosisteminin bir parçasıdır.

Celer Network (CELR) Nedir? Ağın genel amacına gelince, kurucuları, blok zincirinin tüm potansiyelini ortaya çıkarmayı ve daha verimli ve üretken çıktılarla Dapp’lerde devrim yaratmayı öngörüyor. Blockchain, birçok endüstrinin karşılaştığı çeşitli sorunlara potansiyel bir cevaptır. Teknoloji, endüstrinin her alanına çeşitli biçimlerde giriyor. Ancak bu teknoloji mükemmel değildir ve pek çok zorluk vardır.

Bunlardan belki de en bariz olanı ölçeklendirme meselesidir. Çoğu blok zinciri, milyonlarca aktif kullanıcıyı desteklemek için gereken ölçüde ölçeklenemez. Celer Network (CELR), mevcut blok zinciri ağlarının verimliliğini artırmak için bir dizi katman 2 ölçeklendirme aracıyla bu zorluğa bir yanıt sağlar.

 

Celer Network (CELR) Nasıl Çalışır?

Celer Network (CELR) Nedir? Celer Network (CELR), platformunda çalışacak çeşitli blok zincirlerini ölçeklendirmek için bir zincir dışı ölçeklendirme çözümü geliştiriyor. “Zincir dışı” (veya 2. katman) ölçeklendirme çözümleri, ağın blok zincirinden daha küçük işlemleri işlemesine ve ardından bunları “zincir üzerinde” adı verilen tek bir işlemde birleştirmesine izin verdiği için teorik olarak üstündür. Bunu yaparak, genel sistemin operasyonel yeteneklerini geliştirirken ana zincirde oluşan işlem engellerini azaltabilir.

Celer Network (CELR) ağı, ödeme veya anlaşma gibi blok zincirindeki iki taraf arasındaki herhangi bir etkileşimin durumunu izlemek için durum kanalı adı verilen bir katman 2 çözümü kullanır. İki veya daha fazla tarafın (Ethereum gibi), altta yatan seviye 1 zincirindeki olayları tamamlamadan önce akıllı sözleşmeler aracılığıyla birbirlerine değeri yeniden dağıtabilecekleri yüksek hızlı, düşük ücretli bir ödeme kanalı açmalarına izin vererek çalışır.

Celer Network’ün (CELR) ortak durum kanalı çözümü, zincir dışı akıllı sözleşmeler, ödemeler ve iletişim sağlayarak, zincir dışı işlem işleme yükünün çoğunu kaldırarak katman 1 blok zincirlerinin hızlarını ve işlevselliklerini artırmasına olanak tanır. Platform, geliştiricilerin Celer Network (CELR) durum kanallarını kullanarak ödemeleri ve diğer zincir dışı işlemleri kolayca gerçekleştirebilecek zincir dışı etkin uygulamaları kolayca oluşturmasını sağlamak için cStack (cOS, cRoute ve cChannel) adlı bir teknoloji paketi kullanır.

Celer NetworkX, layer2.finance ve cBridge dahil olmak üzere Celer Network’ün diğer ürünleri, işlevlerini yerine getirmek için çeşitli farklı çözümler kullanır. Bunlar bir sonraki bölümde daha ayrıntılı olarak incelenecektir. 2018’deki lansmanından bu yana, Celer Network (CELR), hızla farklı katman 2 tabanlı çözümler geliştiriyor ve kullanıma sunuyor.

Temmuz 2021 itibariyle, Celer Network (CELR) ekibi yakın zamanda Layer2.finance DeFi ölçeklendirme ürünü v1.0 ve cBridge 1.0’ı piyasaya sürdü. 2021’in geri kalanı için diğer önemli yol haritası öğeleri arasında, çok zincirli DeFi ekosistemine tek bir giriş noktası sağlayarak,layer2.finance’a ZK Rollup desteği ve DeFi entegrasyon yeteneklerinin eklenmesi yer alıyor.

 

Celer Ağı (CELR) Mimarisi

Celer Network (CELR) Nedir? Celer Network ağ mimarisi Cstack olarak adlandırılır ve dört katmandan oluşur:

cRoute: DBR (Dağıtılmış Dengeli Yönlendirme) kullanarak ödeme trafiğini merkezi olmayan ve güvenden bağımsız bir şekilde dağıtın. cRoute, Raiden veya Lightning Network’ten 15 kat daha yüksek verim elde edebilir. Ağ içindeki rotaları basitleştirerek artan operasyonel kapasiteye izin veren bir mekanizmadır.

cOS: Zincir dışı bir Dapp geliştirme çerçevesidir. İşlemleri, depolamayı, zincir dışı anlaşmazlıkları ve izlemeyi yönetir. İş akışını sağlayan ağın çekirdeğidir.

cChannel: Likidite sağlamayı ve hızlı durum geçişlerine yardımcı olmayı vaat eden bir yan zincir paketi. eChannel katmanı, oyun uygulamalarının, borsaların, sigorta platformlarının ve diğer yüksek verimli uygulamaların Celer ağında çalışmasını sağlar. Ağ içindeki işlemleri iletmek için kullanılan bir kanal.

cApps: Ölçeklendirme ve kullanıcı gizliliği için ekosistem uygulama katmanı. Platform, “Delegated” Delegated Proof of Stake (DPoS) adı verilen bir “Proof of Work” Proof of Stake (PoS) mutabakat varyantını kullanır.

Bu algoritmayı kullanarak, katılımcılar ödül kazanmak için jetonlarını stake edebilirken, işlemleri onaylama sorumluluğunu “delegelere” devredebilir. CELR sahipleri likidite belirteçleri sağlar ve bunun için ödüllendirilir. Celer Network’ün (CELR) anahtarı, platformun herhangi bir blok zincirine 2. katman ölçeklendirmesine izin vermesidir. Böylece proje çok çeşitli pazarları kapsıyor, likidite potansiyelini artırıyor ve ürün güvenilirliğini, erişimini ve uyarlanabilirliğini geliştiriyor.

 

Celer Network (CELR) Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Celer Network (CELR) Nedir? Celer Network (CELR) ilk olarak 2018’in üçüncü çeyreğinde gizlice başlatıldı. Öncelikle San Francisco Körfez Bölgesi’nde bulunan bir mühendis ekibi tarafından inşa edildi. Platformun dört kurucu ortağı Dong Mo, Liu Junda, Li Xiaozhou ve Liang Qingkai kapsamlı geliştirme deneyimine sahiptir ve bunların çoğu Google, Microsoft ve Intel gibi önde gelen teknoloji şirketlerinden gelmektedir.

Ana Takım

Celer Network (CELR) Nedir? Celer Network (CELR) ekibi, her biri UC Berkeley, Princeton ve MIT’den akademik başarıya ve doktora derecesine sahip deneyimli kuruculardan oluşmaktadır. Celer Network (CELR), inanılmaz teknik ve profesyonel deneyime sahip güçlü bir mühendis ekibi tarafından 2018 yılında kurulmuştur.

Mo Dongm, Kurucu Ortak: Celer Network’ü kurmadan önce, Veriflow’un kurucu mühendisi ve ürün yöneticisiydi ve resmi ağ doğrulaması üzerinde çalışıyordu. Algoritmik oyun teorisini protokol tasarımına uygulamakta ve her şey dahil akıllı sözleşme kurslarını öğretmekte iyidir. Dr. Mo Dong, algoritmik oyun teorisi ve protokol geliştirme ve uygulamada tam bir uzmandır.

Junda Liu, Kurucu Ortak: Junda, UC Berkeley’de doktora öğrencisidir. Celer Network’ü kurmadan önce, 2011 yılında Google’da veri merkezi ağ altyapısı oluşturmak için çalıştı. Ayrıca, 2014 yılında Project Fi Mobil Hizmetleri’nin kurucu üyesi ve Taşıyıcı Hizmetleri Android Teknik Lideri olarak görev yaptı.

Li Xiaozhou, kurucu ortak: Xiaozhou, Princeton Üniversitesi’nde doktora öğrencisidir. Dağıtılmış sistemler, ağ, depolama ve veri yönetimi üzerine çalıştı. Bu çalışmalar Google Tensorflow, Intel DPDK ve Barefoot Deep Insight’ın temel bileşenleri haline geldi.

Qingkai Liang, Kurucu Ortak: Qingkai, MIT’den doktora derecesine sahiptir. Akademik kariyeri boyunca, özellikle rekabetçi ağlarda çevrimiçi öğrenme algoritmaları olmak üzere, ağ tabanlı sistemlerden kaynaklanan çeşitli öğrenme ve kontrol problemlerine odaklanmıştır. Çalışmaları Raytheon BBN Technologies ve Bell Labs’a başarıyla uygulanmıştır.

 

Celer Network’ü Farklı Kılan Nedir?

Celer Network (CELR) Nedir? Celer Network (CELR), tek bir blockchain değil, bir ağ sistemidir. Bunun yerine, platform mevcut ve gelecekteki blok zincirlerinin üzerinde çalışır. Geliştiriciler, şifrelenmiş blok zincirlerinin verimini artırmak için ölçeklenebilirliğe odaklanıyor. Kurucular, yerel çözümlerin geleceğin merkezi olmayan blok zinciri (küresel) için sonuç getirmeyeceğine inanıyor. Bunun yerine, sorunu çözmek için zincir dışı platformlarını kullanmayı teklif ediyorlar.

cStack mimarisinin dört seviyesi, birkaç benzersiz avantaj sağlamak için eşit olarak bölünmüştür. Avantajları şunları içerir: azaltılmış işlem gecikmeleri, azaltılmış mikro ödeme komisyonları, zincir dışı akıllı sözleşmeler için sıfır komisyon, yeni düğümler eklemek için yatay genişleme, zincir dışı kriptoekonomik modellerin kullanılabilirliği, işlemler için en uygun yönlendirme algoritmaları ve çeşitli blok zincir desteği için destek.

cEconomy, ağ etkileri yaratırken ekosistem için istikrarlı likidite ve kullanılabilirliği korumaktan sorumlu benzersiz bir kriptoekonomik modeldir. Madencilik algoritması, çalışma kanıtı kullanımını gerektirmez. Kullanıcılar, yalnızca yazılımı yükleyerek ve likidite sağlamanın ödülü olarak hesaplarında CELR bulundurarak gelir elde edebilirler.

Önde gelen Katman 2 ölçeklendirme platformlarından biri olan Celer Network (CELR), rekabette öne çıkmasına yardımcı olan bir dizi benzersiz özelliği bünyesinde barındırır. Bunlar, gelecekte muhtemelen Plazma, Validum ve ZK Toplamaları dahil olmak üzere diğer çözümleri destekleme potansiyeline sahip, iyimser toplamalar ve genelleştirilmiş durum kanalları dahil olmak üzere bir dizi farklı ölçeklendirme çözümüne yönelik desteği içerir.

Ama belki de asıl farkı, Celer Network ekosistemindeki farklı ürünlerin çeşitliliğidir. Celer Network’ün arkasındaki ekip, tek bir genel çözüm oluşturmak yerine, belirli sektör sorunlarını çözmek için birkaç farklı ürün oluşturmuştur. Bu ürünler aşağıdaki gibidir.

 

CBridge

Celer Network (CELR) Nedir? Temel katman olarak Ethereum (veya başka herhangi bir katman 1 zinciri) kullanımını göz ardı ederken, çeşitli blok zincirleri ve katman 2 çözümleri arasında düşük maliyetli token transferlerini kolaylaştıran çok zincirli bir ağdır. Teknoloji, Celer Network (CELR) durum kanalı ağını neredeyse tüm diğer ağlara bağlamak için kullanılabilir ve herhangi bir kısıtlama olmadan gerçek değer aktarımı sağlar.

Layer.2 Finans

Celer Network (CELR) Nedir? Celer Network’ün (CELR) Layer2.finance’ın yeni amiral gemisi uygulaması, kullanıcıların Ethereum’un DeFi ortamına verimli bir şekilde erişmesini sağlamak için iyimser toplamalar kullanır. Layer2.finance ile kullanıcılar, işlem ücretlerini düşük tutarken getirileri en üst düzeye çıkarmak için Compound ve Aave dahil olmak üzere çeşitli popüler DeFi protokolleri arasında fon aktarabilir. Platform, desteklenen DeFi uygulamalarıyla etkileşim kurarken Ethereum’un yüksek işlem ücretlerini atlamak için Celer Network (CELR) Layer 2 zincirinde kullanıcı fonlarını güvenli bir şekilde toplar.

Celer NetworkX

Celer Network (CELR) Nedir? Celer Network’ün (CELR) ilk ürünlerinden biri olan Celer NetworkX, beceri tabanlı oyunlarda oynamaları ve rekabet etmeleri karşılığında kullanıcıları kripto para birimiyle ödüllendiren bir mobil espor platformu ve oyun uygulamasıdır.

CELR Tokenı

Celer Network (CELR) Nedir? CELR belirteçleri, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş ERC-20 belirteçleridir. Aynı zamanda Celer Network’ün yerel simgesidir ve ICO sırasında satılacaktır. CELR jetonlarının toplam arzı 10 milyardır. Bunun yaklaşık %6’sı token satışı için kullanılacaktır. 1 CELR belirteci = 0,0065 ABD doları. CELR belirteçleri yalnızca BNB belirteçleri aracılığıyla elde edilebilir. Her tüccarın yatırabileceği maksimum miktar yalnızca 1.500$’dır. ICO, 19 Mart’tan 24 Mart’a kadar sürecek. Jetonlar, ICO’nun bitiminden 15 gün sonra yatırımcılara dağıtılacaktır.

 

Celer Network (CELR) Projesinin Faydaları

Celer Network (CELR) Nedir?

Kısa vadeli proje potansiyeli

Celer Network (CELR) token satışı, BitTorrent (ATH’de 10x) ve Fetch AI’nın en son token satışları ile mevcut ayı piyasasında büyük bir avantaj olduğu kanıtlanmış uluslararası borsaların zirvesindeki Launchpad’de gerçekleşecek. .

Kullanım örneği

Celer Network (CELR) Nedir? Geçen yılın en önemli gelişmesi, zincir dışı çözümlerin (Lightning Network, Raiden, Plazma vb.) ortaya çıkması ve benimsenmesi oldu. Bu çözümler, dağıtılmış defter teknolojisinin ana sorunlarından birini çözmektedir: ölçeklenebilirlik. Saniyede yalnızca 4-7 Bitcoin işlemini işleme yeteneği, kitlesel benimseme yolunda büyük bir engeldir. Celer Network (CELR) vizyonunu gerçekleştirebilir ve mevcut çözümlerin üstesinden gelebilirse, uzun vadeli değeri üzerinde önemli bir etkisi olacaktır.

Stratejik ortaklar

Celer Network (CELR) Nedir? Celer Network (CELR), kripto pazarındaki en etkili kurumlardan bazılarıyla çok etkileyici ortaklıklar kurmayı başardı: Pantera, DHVC, FBG Capital, Fenbushi Capital, 500 Startups, NGC, Waves ve daha fazlası.

 

Celer Network (CELR) Projesinin Dezavantajları

Celer Network (CELR) Nedir?

Rakipler

Ölçeklenebilirlik, kripto endüstrisinde uzun süredir devam eden bir sorundur, bu nedenle şu anda piyasada en ünlüsü elbette Lightning Network (LN) olan şiddetli rakipler var. LN, Bitcoin ağı için zincir dışı bir çözüm sunar. Şu anda yaklaşık 4.000 düğüme, 32,3 bin kanala ve günlük 3,1 milyon doların üzerinde kapasiteye sahiptir. Celer Network’ü (CELR) zincir dışı çözüm pazarına entegre etmek ve kitlesel olarak benimsemek kolay olmayacak.

CELR için Kullanım Örnekleri

CELR’nin birincil kullanım durumu platform para birimidir, ancak aşağıdakiler gibi diğer işlevler için de kullanılabilir:

Likidite Kanıtı (PoLC) PoLC, zincir dışı ekosisteme likidite sağlayan sanal bir madencilik sürecidir. CELR belirteçlerini bir süreliğine kilitleyen kullanıcılar, daha fazla CELR belirteci ile ödüllendirilecektir.

Likidite Destekli Müzayede (LiBA)

Celer Network (CELR) Nedir? LiBA, zincir dışı hizmet sağlayıcıların toplu borç verme (faiz oranı müzakeresi) yoluyla likidite talep etmesine izin verir. Kredi verenler, “mutluluk puanına” dayalı bir sıralama sistemine sahiptir. Kesirli; faiz oranları, sağlanan likidite miktarına ve yatırılan CELR miktarına göre belirlenir. Borç veren olarak, ne kadar çok CELR hissesi çıkarırsanız, zincir dışı hizmet sağlayıcılara likidite sağlama önceliğiniz o kadar yüksek olur.

Devlet Koruma Ağı (SGN)

Celer Network (CELR) Nedir? SGN, herhangi bir kullanıcının çevrimdışı olmadan önce durumunu bir süreliğine güvenli hale getirmesine izin veren benzersiz bir yan zincirdir. Kullanıcılar bu koruma için bir ücret öderler. CELR token sahipleri, koruma hizmeti ücreti kazanmak için tokenlarını stake edebilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!