En İyi Kripto Para Borsası Hangisi ? Nasıl Belirlenir ?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En iyi kripto para borsası hangisi ? bu sorunun yanıtını aslında sizlere bir önceki yazımızda, en iyi kripto para sitesi hangisi ? sorusu ile yanıtlamıştık. Bu makalemizde daha detaylı inceleyerek sizlere aktarmaya çalışacağız.

En İyi Kripto Para Borsası Nasıl Olur ?

Bildiğiniz üzere yerel ve global olarak birçok kripto para borsası mevcut. Kimi çok ünlü, kimin ismini bile duymadınız. Şimdi en çok duyduğunuz borsaları ele alırsak en iyi borsalar onlar mı ? Yada hiç duymadığınız borsalar iyi değil mi ? Bu neye göre belirlenir ?

Çok duyduğunuz kripto para borsaları belki de en iyisi değildir. Neden ? Bir kripto borsasının öne çıkmasının sebebi reklam ve buna bağlı olarak geçmişidir. Yani uzun süredir faaliyet gösteren kripto borsaları bu süre zarfında da reklam çalışmaları yaptığı için önde geliyor. Tabi ki bu firmalar iyi değil demiyoruz. Fakat ardında kalan borsaların avantajları belki de daha iyi, ama duymadınız. Çünkü reklamı o kadar iyi yapamadılar..

Bir kripto para borsası seçerken dikkat etmeniz gerekenleri bir önceki yazımızda sizlere anlatmıştık. Şimdi detaylı açıklayıp bilgi kirliliği yapmayacağız, kısaca listeleyelim.

  • İşlem hacmi
  • Müşteri potansiyeli
  • Ürün çeşitliliği
  • Sunulan kampanyalar
  • Ödeme yöntemleri
  • Yarım-destek hattı

Bu sıraladığımız maddeler, en kripto para borsası seçiminizde size yardımcı olacak maddelerdir. Yatırım çekim konusunda sorun oluyorsa, kullandığınız al-sat uygulaması donuyorsa, komisyon oranları yüksekse.. gibi bir çok söyleyebileceğimiz şey var. Bunları iyi değerlendirip seçim yapmak gerekir. Ki sadece bir borsaya bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Çünkü fırsat olarak düşündüğünüz kripto para, yatırım yaptığınız borsada listelenmiyor olabilir. Bu durumda birkaç borsada aktif olarak yatırım yapmanız gerekir.

İşlem yapacağınız borsanın müşteri potansiyeli, işlem hacmi neden önemli ? Likidite dediğimizi, karşılık bulma.. Yani siz bir üründe karlı-zararlı ilerliyorsunuz ve artık satmak istiyorsunuz. Bunun karşısında bir alıcı olmalı ki satış yapabilesiniz. Yoksa anlık satamaz, elinizde adetler kalır. Bunun yaşanmasını istemezsiniz değil mi ?

Kripto Al Sat Nasıl Oluyor ?

Yeni başlayanlar için dalgalı alım satım(swing) ve günlük alım satımdan bahsedeceğiz. Swing ticareti, yeni başlayanların ticaret yapması için uygun bir ticaret stratejisidir. Bu, pazardaki görüşlerinizi ifade etmenin çok rahat bir yoludur, çünkü yönetimi kolay bir zaman çerçevesi içerir.

Peki dalgalı ticaret sizin için doğru strateji mi? Günlük ticarete mi yoksa dalgalı ticarete mi başlamalısınız? Dalgalı ticaret, kısa vadeli ve orta vadeli fiyat dalgalanmalarını yakalamaya çalışan bir ticaret stratejisidir. Volatilite ticaretinin arkasındaki fikir, birkaç günden birkaç haftaya kadar süren piyasa “oynaklığını” yakalamaktır.

Günlük alım satım ve dalgalı alım satımın farkı nedir?

Günlük işlem yapanlar kısa vadeli fiyat dalgalanmalarından kar elde etmeyi hedeflerken, dalgalı işlem yapanlar daha büyük dalgalanmaları hedefliyor. Aslında, günlük ticaret, kullanıcıların piyasayı sıklıkla takip ettiği ve pozisyonlarının bir günden fazla kalmadığı daha aktif bir stratejidir. Aksine, dalgalı ticaret daha pasif bir yaklaşım benimseyebilir. Amaçları uzun vadeli fiyat dalgalanmalarından kar sağlamak olduğu için pozisyonlarını daha az takip edebilirler.

Bu eğilimler daha büyük olma eğiliminde olduğundan, bu değişken işlemler yalnızca az miktarda karlı işlemle büyük karlar elde edebilir. Günlük tüccarlar neredeyse yalnızca teknik analiz kullanırlar. Uçucu tüccarlar, teknik analiz ve temel analizin bir kombinasyonunu kullanır, ancak daha çok teknik analize odaklanır. Yelpazenin diğer ucundaki yatırımcılar, teknik analize hiç değil, yalnızca temel analize yatırım yapabilirler.

Kripto para borsalarının detaylı incelemeleri için Kripto Firmaları

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!