Helium Coin Nedir? Helium (HNT) Coin Geleceği

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Helium (HNT) Coin Nedir?

Helium coin Nedir? Helium, düşük güçteki loT cihazlarının internet ağı ile etkileşim içerisinde olmasını sağlayan bir sistemdir. Helium Coin platformunun kendi token’ıdır. Helium Blockchain, yeni bir kripto para birimi olan helium kablosuz ağ kapsama alanı oluşturan herkesi ödüllendiren benzersiz bir teşvik modeli oluşturuyor. Bir kablosuz ağ oluşturmak ve dünya çapında milyarlarca Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazına bağlantı sağlamak için yüzlerce uyumlu Hotspot kullanılabiliyor. Akıllı evcil hayvan tasmalarından bisiklet izleyicilerine, hava kalitesi ve çevre sensörlerine kadar yüzlerce şirket ve binlerce geliştirici, People’s Network’ü kullanan IoT uygulamalarını zaten kullanıyor. Artık milyonlarca yeni ve mevcut çözüm, sensör ve cihaz, LoRaWAN kablosuz protokolü ve Helium Blockchain’in güçlü bir kombinasyonu olan ‘LongFi’yi kullanarak Wi-Fi veya hücresel olmadan İnternet’e bağlanabiliyor. Bunlara ek olarak herkes sadece The People’s Network’ü kurarak ve yeni bir proof-of-work modeli olan Proof-of-Coverage’e katılarak helium  kazanabilir. Helium ayrıca IoT cihaz verilerini aktarmak yoluyla da kazanılabilir. Ağı kullanmak ve verileri aktarmak için IoT cihazlarının Veri Kredilerini kullanması gerekiyor. Öte yandan Helium, kullanıcıların işlemleri onaylaması için ve istikrar sağlamak için ödüllendiren proof-of-coverage (PoC) adı verilen ısmarlama bir fikir birliği mekanizması kullanıyor. PoC, koşullar güvenilir olmadığında node iletişimi için özel olarak tasarlanmış HoneyBadger BFT protokolüne dayanıyor.

Helium (HNT) Coin Güvenli mi?

Helium, üretime katkı verdikleri (işlemleri doğrulayarak) ve istikrar sağladıkları için kullanıcıları ödüllendiren kapsama ispatı (PoC) isimli bir konsensüs algoritması kullanıyor. PoC, koşulların güvenilmez olduğu durumlarda düğüm iletişimi için özel olarak tasarlanmış HoneyBadger BFT protokolünü temel alıyor.

Helium, muhtemel saldırıların Hotspot noktaları üzerinden düğüm operatörlerine geleceğini söylüyor. Token sahipleri için platformun kendi cüzdanı, kullanıcıların kişisel anahtar güvenliğine yardımcı olmak için asimetrik anahtarlar kullanıyor.

Helium Coin Geleceği Nasıl?

Nesnelerin İnterneti için merkeziyetsiz blockchain destekli bir ağ sunan Helium projesi büyük merak konusu haline geldi. Bu ağın yerel tokenı Helium Coin geleceği ise pek çok yatırımcının ilgisini çekmeye başladı. Helium, düşük güçlü cihazların kendi arasında iletişim kurarak node ağları aracılığıyla veri gönderimine izin veren bir platform. Platform, LoRaWan sayesinde kullanıcılara uzun menzilli bir kapsama alanı sağlayan dağıtılmış Hotspot ağı olarak geçiyor. Helium Coin ise bu platformun yerel para birimi olarak biliniyor. Helium’un diğer blockchain projelerinden farkı, yerel kripto para birimi ile ağ kullanımını desteklemesi. Buna göre helium Coin, kablosuz ağ kapsama alanı oluşturan kullanıcılara ödül olarak dağıtılıyor ve böylece ağ üzerinden bağlantı kurmak için sayısız Hotspot noktası aktif hale getiriliyor. Ağdaki kullanıcılar işlettikleri Hotspot’lar üzerinden helium Coin madenciliği yaparak ödül elde edebiliyor. Uzmanlara göre helium Coin geleceği, benzersiz özellikleri ile destekleniyor ve ilerleyen süreçte değerlenme potansiyeli taşıyor.

Helium, The People’s Network olarak adlandırılıyor. Ağ üzerindeki kişisel Hotspot’lar bağlantı noktaları olarak geçiyor ve helium Coin madenciliğinde kullanılıyor. Hotspot bedeli ise HNT Coin ile ödeniyor.

Helium tamamen bağımsız ve merkeziyetsiz kablosuz ağ oluşturulmasına yardımcı oluyor. Bunun için açık kaynak kodlu çalışıyor ve çok büyük bir bağlantı ağına erişime izin veriyor.

CPU madenciliğine alternatif madencilik sistemi de helium Coin’in ilgi çekmesine neden oluyor. Bu sisteme göre.; Hotspot’lar üzerinden helium Coin madenciliği yapılabiliyor ve ağ katılımcıları ödüllendiriliyor. Bu sistem, ağ katılımını artırmayı da teşvik ediyor.

Helium varlık sahiplerinin kripto para transfer ve takas işlemlerinde birkaç dakikalık onay alma avantajı bulunuyor.

Helium Madenciliği Nasıl Yapılır?

Helium madenciliği, diğer kripto para birimlerinin madenciliği ile aynı değildir. Bu madencilik türü, daha önce de belirttiğimiz gibi bağlantıyı geliştirmek ve güçlendirmek üzerine kuruludur. Bu işlemi yapan bireyler Helium madencilik yapmış olmakta ve ödül olarak bu platformun kendi para birimi olan helium kazanmaktadır.

Helium Coin kazanmak isteyen bireyler, helium mining nasıl yapılır sorusuna yanıt aramaktadır. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli husus, HNT mining yapabilmek için gerekli olan malzemelerin helium.com adresi üzerinden alınması gerektiğidir. Bu madencilik işlemi için gereken ekipmanların alternatiflerinin kullanılmaması ve orijinal ürünlerin site üzerinden temin edilmesi gerekmektedir. Helium mining yapmak istiyorsanız, ekipmanları Helium platformunun resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Belirtilen 5 temel madencilik ürününün üzerinde yazılı olan “Buy Now” seçeneğine tıklayarak satın alma işlemi yapabilirsiniz.

Helium (HNT) Coin Detaylı Bilgiler

  • CoinMarketCap Sıralaması: 42
  • Toplam Arz: 223.000.000
  • Piyasa Değeri: $39,484,618,019
  • Hacim: $529,769,135

Bunu gibi birçok coin incelemesini okumak için Kripto Para kategorimizi inceleyebilirsiniz.

NOT: Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım kararlarınızı kendi incelemeleriniz ve araştırmalarınız doğrultusunda yapınız. Burada yer alan içerikler bilgi ve haber niteliği taşımaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!