PAX Gold Nedir? [PAXG Hakkında Detaylı İnceleme]

PAX Gold Nedir?
PAX Gold Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PAX Gold Nedir?

PAX Gold (PAXG) Nedir?

Paxos Gold, New York’ta kar amacı gütmeyen bir şirket olan Paxos tarafından tutulan aynı zamanda gerçek altın rezervleriyle desteklenen kripto para birimidir. Her PAXG jetonu, Londra’daki Brinks Security kasalarında saklanan 400 onsluk bir Londra İyi Teslimat altın çubuğunun bir troy onsuna (t oz) 1: 1 oranına bağlanır. Paxos destekli kripto para birimi PAXG, Londra Külçe Piyasası Birliği (LBMA) sertifikalı altın külçeler tarafından desteklenir ve gerçek külçe için kullanılabilir. Kripto paralara dair merak ettiklerinize link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

PAX Gold (PAXG) Sistemi Nasıl Çalışır?

PAX Gold Nedir? PAX Gold belirteci, Ethereum blok zinciri üzerine kuruludur ve bu da cüzdanlar, borsalar, merkezi olmayan finans (DeFi) platformları ve Ethereum kullanan diğer uygulamalar arasında taşınabilirlik sağlar. PAX Gold, kullanıcıların yüksek kaliteli altın külçeler için belirteçlerini takas etmelerine, bahis yapmalarına veya kullanmalarına olanak tanır. Bu altın külçeler Londra Külçe Piyasası Birliği tarafından akredite edilmiştir. Dünya çapında ve güvenli kasalarda saklanır. Bu birinci sınıf güvenlik önlemleri ve yüksek kaliteli altınla dahi, PAX Gold herhangi bir saklama ya da depolama ücreti talep etmez. İşlem ücreti sadece %0.02’dir.

 

PAX Gold (PAXG) Avantajı Nelerdir?

PAX Gold Nedir? PAX Gold yatırımcıları, fiziksel altını saklama ve güvence altına almanın yanı sıra taşıma zahmetinden kurtulurlar. Ayrıca, hisseler kısmi olarak satın alınabilir, bu da aksi takdirde yüksek altın maliyeti tarafından engellenecek perakende yatırımcılar için daha erişilebilir hale getirir. PAX Gold, hem fiziksel altın sahipliğinden hem de kripto para biriminden, altın piyasasındaki yüksek maliyetler, depolama endişeleri ve likidite eksikliği gibi birçok modern zorluğa çözüm sunan niteliklerin bir kombinasyonuna sahiptir.

 

PAX Gold (PAXG) Kurucuları Kimdir ?

PAX Gold Nedir? New York merkezli ve blockchain teknolojisinde uzmanlaşmış bir finans kurumu ve teknoloji şirketi olan Paxos Trust Company, PAX Gold’u yaratmıştır. Her ikisi de farklı firmalarda eski analistler olan Charles Cascarilla ve Richard Teo (Goldman Sachs’ta Cascarilla ve Cedar Hill Capital Partners’ta Teo), 2012 yılında Paxos’u kurdu.

PAX Gold, Paxos’un üstlendiği tek kripto projesi değil. PAX Gold’a ek olarak, dijital bir ABD doları ve stablecoin olan PAX Doları da kurdular. Güçlü kurumsal destek aldılar ve bazı yatırımcılardan toplam 500 milyon doların üzerinde fon topladılar

 

PAX Gold Madenciliği Nasıl Yapılır?

PAX Gold Nedir? PAX Gold’un (PAXG) diğer kripto paralar gibi madenciliği veya üretimi yapılmamaktadır. Piyasada bulunan her PAX Gold karşılığını bünyesinde bulundurduğunu belirten şirket bu yüzden PAX Gold’un madenciliğine izin vermemektedir.

 

PAX Gold (PAXG) Nasıl Satın Alınır?

PAX Gold Nedir? PAX Gold (PAXG) token, Global ve Türkiye’nin güvenilir kripto para borsaların başında gelen DyorEX Kripto Para Borsası üzerinden alınıp satılabilmektedir. Sizler de DyorEX’de hesap açarak PAXG/USDT veya PAXG/TRY paritesinde işlem yapabilir ve PAXG satın alabilirsiniz.

 

PAX Gold (PAXG) Gerçek Altın Mıdır?

PAX Gold Nedir? Daha önce de belirtildiği gibi, Pax altını, bir blockchain ağında çalışan tokenize edilmiş altındır. Tokenizasyon ise, hem fiziksel hem de maddi olmayan duran varlıkların kripto para birimine dijital olarak dönüşümüdür. PAXG belirteci özellikle Paxos güven şirketinin fiziksel altınını temsil eder. Altın iyi bir değer deposudur çünkü zaman içinde değerini korur. Bu nedenle, genellikle enflasyona karşı bir koruma olarak kullanılır. USD değer kaybettiğinde, altın USD cinsinden daha pahalıya gelir ve bu durumun tersi de geçerlidir. Bu, altını servetlerini enflasyondan korumak isteyen yatırımcılar için popüler bir seçim haline getirmektedir.

 

PAX Gold (PAXG) Sıkça Sorulan Sorular

 

  1. PAX Gold (PAXG) nedir?

Paxos Gold, New York’ta bulunan Paxos tarafından tutulan gerçek altın rezervleriyle desteklenen bir kripto para birimidir. Her PAXG jetonu, Londra’daki Brinks Security kasalarında saklanan 400 onsluk bir Londra İyi Teslimat altın çubuğunun bir troy onsuna (t oz) 1: 1 oranına bağlanır.

  1. PAX Gold (PAXG) ne işe yarar?

PAX Gold yatırımcıları, fiziksel altını saklama ve güvence altına almanın yanı sıra taşıma zahmetinden kurtulurlar. Ayrıca, hisseler kısmi olarak satın alınabilir, bu da aksi takdirde yüksek altın maliyeti tarafından engellenecek perakende yatırımcılar için daha erişilebilir hale getirir.

  1. PAX Gold (PAXG) kurucuları kimdir?

New York merkezli olan Paxos Trust Company, PAX Gold’u yarattı. Her ikisi de farklı firmalarda eski analistler olan Charles Cascarilla ve Richard Teo (Goldman Sachs’ta Cascarilla ve Cedar Hill Capital Partners’ta Teo), 2012 yılında Paxos’u kurdu.

  1. PAX Gold (PAXG) toplam arzı ne kadar?

Toplam arzı 325,209 PAXG olan kripto paranın dolaşımdaki arzı ise , 325,209.48 PAXG’dur.

  1. PAX Gold (PAXG) nasıl alınır?

PAX Gold (PAXG) token, Global ve Türkiye’nin güvenilir kripto para borsaların başında gelen DyorEX Kripto Para Borsası üzerinden alınıp satılabilmektedir. Sizler de DyorEX’de hesap açarak PAXG/USDT veya PAXG/TRY paritesinde işlem yapabilir ve PAXG satın alabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!