Soğuk Cüzdan Nedir? [Soğuk Cüzdan Hakkında Detaylı İnceleme]

Soğuk Cüzdan Nedir?
Soğuk Cüzdan Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Soğuk Cüzdan Nedir?

Soğuk Cüzdan Nedir?

Soğuk cüzdanlar internete bağlı olmayan dijital para birimleri için kullanılan ve bu nedenle saldırıya uğrama riski çok daha düşük araçlardır. Bu cüzdanlara ayrıca çevrimdışı veya donanım cüzdanları denir. Bu yazımızda size Kriptolarınızı en kolay ve en güvenli şekilde nasıl koruyacağınızı anlatacağız. Yani, Kripto soğuk cüzdanlar, Kripto paralarınızı saklamanın basit yoludur.

Kripto para cüzdanı nedir?

Soğuk Cüzdan Nedir? Kripto para cüzdanları, sahip olduğunuz Kripto paraları saklamanıza ve aktarmanıza izin veren uygulamalardır. Kripto para cüzdanları soğuk cüzdanlara sıcak cüzdanlara bölünür. Bu cüzdan türleri alt dallarına ayrılır. Ağ Düğümü Cüzdanı, Depolama Cüzdanı, Kâğıt Cüzdan, Ağa Özel Cüzdan, Masaüstü Cüzdanı, mobil cüzdan, yazılım gibi alt dallara ayrılır. Soğuk cüzdan nedir? Soğuk cüzdan nasıl alınır? Soğuk cüzdanın avantajları nelerdir? Soğuk cüzdan mı yoksa sıcak cüzdan mı tercih etmeliyim diyenler için, gelin birlikte bu soruları yanıtlayalım.

Soğuk Cüzdan nedir?

Soğuk Cüzdan Nedir? Soğuk cüzdan, Kripto para ticareti yapan birçok kişinin duyduğu bir kavramıdır. Soğuk cüzdanlar, BTC veya Ethereum gibi değerli Kripto para birimlerinizi korumak için kullanabileceğiniz çevrim dışı cüzdanlardır. Soğuk cüzdan, gelecekteki risklerden korunmak için Kripto para birimlerinin çevrim içi depolanmasına yardımcı olur.

Soğuk cüzdan nasıl çalışır?

Soğuk Cüzdan Nedir? Soğuk cüzdan, Kripto para birimlerini siber saldırılara karşı korumanın en iyi yolu budur. Çünkü bu cüzdanlar her zaman internete bağlı değil. Bu nedenle, son derece güvenlidirler. Soğuk cüzdanlar, özel anahtarlar için rastgele sayı üreteçleri olan fiziksel cihazlar olarak adlandırılır. Genel olarak, Kripto para birimlerinin çevrimiçi olarak saklandığı tüm yöntemler cüzdanlar tarafından karşılanır.

Soğuk cüzdan nasıl kullanılır?

Soğuk Cüzdan Nedir? Soğuk cüzdan kullanımı günümüzde çok yaygın hale geldi, siber suçlar önemli ölçüde arttı. Kripto paralarınızı cüzdanlarda tutmak istiyorsanız kâğıt veya donanım cüzdanları kullanmanız gerekir. Her iki durumda da cüzdanınızı kullanmak için başka bir cihaza ihtiyacınız var. Soğuk cüzdanlarınızı bağladığınız cihazlar vasıtasıyla Kripto varlıklarınız ile işlem yapmanız mümkündür.

Soğuk cüzdan türleri nelerdir?

Soğuk Cüzdan Nedir? Soğuk cüzdanlar, USB’ler gibi genellikle internete bağlı olmayan fiziksel donanımlardır. En güvenilir Kripto para cüzdan türü olarak nitelendirilen soğuk cüzdanlar, donanım cüzdanı ve fiziksel bitcoin cüzdanıdır.

Kâğıt cüzdan

Soğuk Cüzdan Nedir? Kâğıt cüzdan, anahtarlarınızın kayıtlı olduğu basılı bir belgedir. Genellikle anahtar bir QR kodu ile gösterilir. Bir Kripto para birimi kâğıdı oluşturmak için BitAdress ve Bitcoinpaperwallet gibi sitelerinden bilgi ve yardım alabilirsiniz. İnternette çalınma riski taşımasa da, bu belgeyi iyi bir şekilde korumalısınız.  Çünkü belgesinin kaybolması, çalınması veya zarar görmesi durumunda hesabınıza erişemezsiniz. Kusurları nedeniyle cüzdan kullanımı artık güvensiz olarak kabul ediliyor. Bir kâğıt cüzdanın en büyük kusurlarından biri, paranın bir kısmını değil, yalnızca tamamını gönderebilmenizdir.

Donanım cüzdan

Soğuk Cüzdan Nedir? Donanım cüzdanı, cihazları özel anahtarlarla güvence altına almak için kullanılır. Özel anahtarlarınızı çevrimdışı şifreli olarak saklar ve Kripto varlıklarınıza erişim sağlar. Donanım cüzdanınıza erişmek için cüzdan alanına PIN girmelisiniz. PIN’inizi unutursanız, cihazı sıfırlamanız gerekir. Bunun için kurulum aşamasında belirlediğiniz anahtar kelime grubunu girmelisiniz. Cüzdanlar yüksek güvenlik yapısı sayesinde bilgisayarlardan virüs almaz ve özel anahtar sızdırmaz.

Fiziksel Bitcoin cüzdanı

Soğuk Cüzdan Nedir? Fiziksel bir bitcoin cüzdanı, bozuk paraya benzeyen ve nakit yüklenebilen bir cüzdan türüdür. Fiziksel Bitcoin cüzdanının amacı çevrimdışı satın alımlar için kullanmak olsa da son zamanlarda koleksiyonerler arasında da popülerdir.

En popüler soğuk cüzdan markaları nelerdir?

Soğuk Cüzdan Nedir? Fiziksel donanımdan yapılan soğuk cüzdanların pek çok alternatifi vardır. Nitelikli ve güvenli cüzdanların birçok modeli vardır. Kullanıcılar ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre kendileri için en soğuk cüzdanları seçebilirler. En çok tercih edilen soğuk cüzdanlar arasında ve günümüzde; CoolWallet S, Ledger Nano S, Billfold Bitcoin Cüzdanı, Trezor, KeepKey, Coinkite Steel ColdCard var.

Sıcak cüzdan mı daha güvenli soğuk cüzdan mı?

Soğuk Cüzdan Nedir? Soğuk cüzdanlar, sıcak cüzdanların aksine sık internet bağlanımı göstermez. Bu, soğuk cüzdanları daha az pratik, ancak sıcak cüzdanlardan daha pratik hale getirir. İnternette sıcak cüzdanların bulunması, onları daha çok kullanımlı ve siber saldırılara daha açık hale getiriyor. Soğuk cüzdanların kullanımı kolay olmasa da siber saldırıya uğramazlar. Ayrıca kullanıcılar, Kripto varlıklarını soğuk cüzdanlarından sıcak cüzdanlarına taşıyarak bu sistemlerin her ikisini de kullanabilirler.  Birçok yatırımcı sıcak cüzdanları tercih ederken, soğuk cüzdanları tercih eden kullanıcılar hatırı sayılır bir oranda. Bununla birlikte, araştırma, neredeyse hepsinin büyük çoğunluğunun Kripto para birimi borsalarını kullandığını gösteriyor.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!