Stop Limit Nedir ? Ne İşe Yarar ? Ne Anlama Gelir ?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Stop Limit Nedir ? Muayyen şartlar bir araya vardığında gerçekleşmesi için kullanıcısı tarafınca ayarlanmış bir buyruk olarak tanımlanabilir. Finansal piyasalarda alım satım meydana getiren kullanıcılar çoğunlukla bu işlemi kullanmayı tercih ediyor.

En İyi ve Güvenilir Kripto Para Sitesi Hangisidir ? Nasıl Seçilir ? yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz…

Stop Limit Nedir ?

 Hangi Durumlarda Kullanılır? Stop limit emri muayyen şartlar bir araya vardığında çalışan koşullu bir kullanıcı emridir. Birleşik bir buyruk olarak anlatım edilebilecek stop limit, stop ve limit emirlerinin bir araya getirilmesiyle meydana geliyor. Alım satım platformlarının, kullanıcılarına böylesine birleşik yapılı bir buyruk çeşidini sunmalarının peşinde yatan en büyük niçin ise piyasaların ihtiva ettiği yatırım riskleri. Kripto para analizlerinde stop limit emrinden faydalanan kullanıcılar bu sayede alım satım işlemleri sırasında gerçekleşebilecek kayıplardan uzaklaşabilme olanağını elde ediyor. Stop limit emrini anlayabilmek için alım satım işlemlerinde kullanılan öteki emirlerden haberdar olmak gerekiyor. Zira bu buyruk türü birden fazla piyasa emrinin özelliklerini bünyesinde barındırıyor. İsminden de anlaşıldığı suretiyle stop limit tatbik eden kullanıcılar hem limit emri bununla beraber stop emrini uygulamış oluyorlar. Peki bu ne idrak etme geliyor? Stop limit, iki fiyat kriterini yer alıyor diyebiliriz. Bu fiyatlar tahmin edebileceğiniz suretiyle stop fiyatı ve limit fiyatı. Stop fiyatı, limit emrini etken hale getirecek fiyata mukabil geliyor. Limit fiyatı ise emrin gerçekleşmesi için getirilen kriteri anlatım ediyor.

Kripto Paralarda Stop Limit Ne İşe Yarar ?

Kripto para piyasası, geleneksel emtia piyasalarından birçok yönle ayrılıyor. Geleneksel emtialar devletler tarafınca sıkı bir biçimde denetleniyor ve fazlaca sayıda düzenlemeye doğal olarak tutuluyor. Bu duruma paralel bir biçimde, bu emtiaların alınıp satılmış olduğu platformlar da kullanıcılarının büyük zararlar almamaları için muayyen emniyet tedbirlerini uygulamaya yönlendiriliyor. Ancak devletlerin kullananların güvenlikleri için attığı bu adımlar, alınacak riskleri azalttığı şeklinde aynı seviyede kar etme oranlarını da düşürüyor. Kripto para piyasalarında ise kullananların kısa bir müddette fazlaca büyük bir kar elde edebilmelerine imkan sunuluyor. Elbette ki bu konum tam tersi biçimde de gerçekleşebilir ve kullananların büyük zarar etmeleriyle sonuçlanan talihsiz durumlar yaşanabilir. Yine de dünyanın dört bir yanındaki kripto severler geleneksel piyasalara bakılırsa bu riskli sadece fırsatlarla dolu piyasayı tercih etmekten geri durmuyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!