Tether Nedir ? Tether(USDT) Avantajları Nelerdir ?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tether Nedir ? Tether (USDT), kripto para birimi ERC-20 protokolüne bağlı bir blok zincirinde çalışır. Bu kripto para birimi, Tether Limited tarafından 2015 yılında piyasaya sürüldü. Tether (USDT), ABD dolarının sanal bir versiyonu olan sabit bir madeni paradır. Değeri her zaman 1 USDT = 1 $ olarak sabitlenmiştir. Şirket, piyasada bulunan her Tether (USDT) kripto para birimi için güvenliğinin 1 dolar olduğunu iddia ediyor. Kullanıcılar tether (USDT) bakiyelerini blockchain sistemi üzerinden aktarabilir ve ERC-20 blockchain sistemine uygun sanal bir cüzdanda saklayabilirler.

Tether(USDT) Avantajları Nelerdir ?

Tether’in (USDT) gerçek para birimi, kripto para birimlerinin ABD dolarına sabitlenmesini destekler. Fiyat sabittir ve şirketin kasasında eşdeğer dolarlar vardır.

En önemli avantajlarından biri, gerçek paranın düşük maliyetle transfer edilebilmesidir. Omni Layer bu işlevi destekler.Bitcoin blockchain sisteminin bağımsız bir parçasıdır ancak Omni Layer blockchain ağı ihtiyaçları karşılayamadığında ERC-20 sistemine geçiş başlar. Kripto para birimi ticaret platformlarında ABD doları ticareti yapma fırsatı sağlar.

Tether Madenciliği Nasıl Yapılır ?

Bahsettiğimiz Tether (USDT) kripto para birimi çıkarılamaz, yani madenciliğini yapamazsınız. Tether şirketi tarafından verilir ve Tether başına 1 dolardır.

Cüzdan Nedir ?

Bir Tether cüzdanı, sahip olduğunuz Tether değerini saklayan bir cüzdan değildir. Sahip olduğunuz Tether değerini kullanmak için gereken özel ve genel anahtarları içeren bir yazılımdır. Tether cüzdanı, Tether bakiyenizi kontrol etmenizi ve Tether’i Blockchain sistemi aracılığıyla diğer Tether cüzdanlarına aktarmanızı sağlar. Her Tether cüzdanının bir adresi vardır ve adres kodu 26-35 karakterlik rakamlardan ve harflerden oluşur. Diğerleri, Tether cüzdanınızın genel anahtarını görebilir ve Tether cüzdanınızın adresidir, cüzdanınıza Tether’i göndermelerine izin verebilir. Bu adresi kullanarak, diğer cüzdanlardan Tether’i kendi cüzdanınıza yatırabilirsiniz. Tether cüzdanınızdan başka bir Tether cüzdanına Tether göndermek için, cüzdanın özel anahtar kodunu kullanmanız gerekir. Bu cüzdan ile Tether teknolojisinin temelini oluşturan blockchain sistemine dahil olabilirsiniz.

Bu cüzdan ile bakiyenizdeki Tether miktarını gerçek para birimlerine (Türk Lirası, ABD doları, Euro vb.) dönüştüremezsiniz. Tether bakiyenizi gerçek para birimine (Türk Lirası, ABD doları, Euro vb.) Dönüştürmek için bir takas kullanmanız gerekir. Bir bağlama cüzdanı kullanmanın 3 yolu vardır. Bunlar ;

  • Masaüstü
  • Kağıt Cüzdan
  • Web

Masaüstü Tether Cüzdanı

Cüzdan programını bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz. Tether cüzdanına ait genel ve özel anahtarlar bilgisayarın belleğinde saklanır. İnternete bağlı bir Tether cüzdanı olduğundan, çevrimiçi tehlikeli saldırılara karşı savunmasızdır. Bu, küçük miktarlarda aktif Tether transferleri gerçekleştiren kullanıcılar için ideal bir cüzdandır.

Kağıt Cüzdan (Paper)

Kağıt cüzdan, Tether cüzdanınızda ortak bir anahtar ve özel anahtar kodu bulunan bir kağıt parçasıdır. Paper Tether cüzdanında, Tether adres bilgileriniz genellikle bir QR kodu olarak görüntülenir. İnternet bağlantısı olmayan bir Tether cüzdanı olduğu için internetten gelebilecek saldırılara karşı en güvenli cüzdandır. Özel olarak tasarlanmış bir Tether cüzdanı oluşturabilir veya Tether cüzdan bilgilerini çıktı olarak oluşturabilirsiniz. Bu fiziksel bir Tether cüzdanı olduğundan ve cüzdan bilgileriniz üzerine yazıldığından, cüzdanınızı kaybederseniz tüm Tether bakiyenizi kaybedebilirsiniz.

Web Tether Cüzdanı

Bu cüzdan, cüzdan servis şirketinizin sahip olduğu Tether bakiyesini koruyabilen bir cüzdan türüdür. Web Tether cüzdan hizmeti sağlayan şirketin güvenilirliğine dikkat edilmelidir.

Sizlere Tether Nedir ? sorusunun cevabını mu yazımızda sunduk. Ethereum hakkında bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!