Tezos Nasıl Alınır? Alım İşlemine Dair Detaylı İnceleme

Tezos Nedir?
Tezos Nasıl Alınır?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tezos Nasıl Alınır?

 

Tezos, 2014 senesin de Arthur Breitman ve Kathleen Breitman önderliğin de bir grup yazılımcı tarafından geliştirilimi yapılmaya başlanmıştır. 2017 senesin da yaptıkları bir kampanya ile Bitcoin ve Ethereum olarak toplam da 232 milyon dolar değerin de bir fon toplandığı bilinmektedir. Toplanan fon İsviçre merkezi olan Tezos Vakfı tarafından yönetildiğini söylemek mümkündür. Tezos Vakfı ilerleyen zamanlar da Tezos Token kullanıcılarının yönetim de güçlerinin artması ile birlikte karar noktasın da kendisini geri çekmeyi hedeflemektedir.

Tezos, asıl anlam da bir dijital toplum kurarak kendini yönetebilen ve herhangi bir merkezi olmayan bir blockchain oluşturmayı hedef haline getirmiştir. Ortak çıkarları ve ilgileri ile bir araya gelmiş olan bu dijital topluluk Tezos (XTZ) tokenleri ile ortak kararlar vererek platformu daha da geliştirmeyi amaçlamıştır.

Tezos Nasıl Alınır?

Şimdi gelin Tezos’ ı hangi sitelerden alabileceğimize göz atalım bunlar: Bitlo, Coinbase, Binance, BTCEX, OKX, BingX gibi sitelerden alabilmeniz mümkündür. Şimdi ise Coinbase sitesinden Tezos’ ı nasıl alabileceğimize birlikte maddeler halinde bir göz atalım.

1.      İlk adım olarak bir Coinbase hesabı oluşturmanız gerekmektedir.

Coinbase uygulamasını indirip kayıt işleminizi başlatın. Geçerli bir kimliğe ihtiyaç duyacaksınız. Ayrıca işlemi gerçekleştirebilmeniz için sizden adresinizi gösteren bir belge istenmesi olasıdır. Kimliğinizi doğrulamak ve yaşadığınız yere bağlı olarak yalnızca birkaç dakikadan uzun sürmektedir.

2.      Bir ödeme yöntemi seçin.

Ödeme yöntemi kutusuna dokunun ve bir ödeme yöntemi seçmeniz gerekmektedir. Banka hesabı ya da banka kartı kullanabilir veya havale işlemi ile işlemi başlatabilirsiniz.

3.      Bir değiş tokuş işlemi başlatın.

Ögesine basıp listeden &quat;Satın Al&quat; seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

4.      Varlık listesinden Tezos seçeneğine tıklayın.

Tezos için arama yapmak için arama çubuğuna “Tezos” yazmanız gerekmektedir. Sonuçlar arasında Tezos çıktığında üstüne tıklayarak satın alım ekranını açın.

5.      Satın almayı istediğiniz miktarı girin.

Satın almayı istediğiniz miktarı bölgesel para birimi cinsinden girmek için sayısal tuş takımını kullanmanız gerekmektedir. Uygulama bu miktarı otomatik olarak Tezos fiyatına göre değiştirip size yansıtmaktadır.

6.      Satın alma işleminizi sonlandırın.

Hazır olduğunuz zaman “Satın alma ön izlemesi” öğesine tıkladığınızda Satın alma işleminizin ayrıntılarını size göstermektedir. Bütün bilgiler doğru ise satın alma işleminizin onaylamasını yapın. Hepsi bu kadar basit! Tezos satın alma işleminiz bitti.

Tezos Nasıl Alınır? ve Tezos Nasıl Kullanılır?

Tezos Nasıl Alınır? Tezos satın almak ya da kullanabilmek için sanal cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Bu cüzdanların adresleri sayesin de ise kripto para değiş tokuşu yapabilirsiniz ya da dilerseniz alışveriş yapabilme imkânınız vardır. Tezos gönderme işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilmektedir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur ve blockchain’e, yani zincire dahil olmaktadırlar. Bu sayede ise aynı Tezos’in birden fazla kullanılmasının önüne geçilmiş olunmaktadır.

Tezos Nasıl Alınır? ve Tezos Nasıl Nakite Çevrilir?

Kripto varlıkları nakit olarak kullanmak istiyorsanız borsalar üzerinden satış işlemi yapabilmeni gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde Tezos’ler de borsa üzerinden satılarak karşılık reel (gerçek) para tutarı EFT ya da havale ile kişilere gönderilebilmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!