The Graph GRT Nasıl Alınır? [Alım İşlemine Dair Detaylı İnceleme]

The Graph GRT Nasıl Alınır?
The Graph GRT Nasıl Alınır?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

The Graph GRT Nasıl Alınır?

The Graph IPFS ile Ethereum birbirleri ile benzer olup Blockchain ağlarının sorgulanması amacı ile oluşturulmuş olan bir indeksleme protokolüne verilen bir isimdir. Bu sistem de ise isteyen her kullanıcı SubGraph ya da Alt Graph ismi verilen açık API oluşturabilme imkânı sunulmaktadır. Aynı zaman da elde edilen veriler yayınlayarak daha basit işlenebilir hale getirilebilmesi mümkündür. Platform da kullanılan yerel kripto para birimi ise Graph Token (GRT) şeklin de isimlendirilmektedir.

Verilere daha kolay bir şekilde erişmek ve bunları düzenlemek amacı ile tasarlanmış olan The Graph protokolü; geliştiricilere, uygulamalarını Blockchain üzerine inşa etme fırsatını sunmayı amaçlamaktadır. Bu protokol tarafından sunulan hizmet sayesin de ise likidite çıktıları ve geçmiş dönem işlem hacimleri ila Ethereum tabanlı bütün token fiyatları ile ilgili veriler sorgulanabilmektedir. The Graph GRT Nasıl Alınır?

Şimdi gelin The Graph’ ı hangi sitelerden alabileceğimize göz atalım bunlar: Bitlo, Coinbase, Binance, BTCEX, OKX, CoinW gibi sitelerden alabilmeniz mümkündür. Şimdi ise Coinbase sitesinden The Graph’ ı nasıl alabileceğimize birlikte maddeler halinde bir göz atalım.

1.      İlk adım olarak web sitesinden ya da uygulamasından ücretsiz bir şekilde hesabınızı oluşturun.

Binance hesabınız, kripto varlık alımına açılmakta olan bir kapı işlevini görür. Fakat, The Graph (GRT) alımından öncesinde bir hesap açmanız ve girmiş olduğunuz kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir.

2.      The Graph (GRT) varlığını nasıl almayı istediğinizi belirleyin.

Binance web sitesinde bulunan gezinti çubuğunun sol üst tarafında bulunan “Kripto Al” bağlantısına tıklayın, ülkenizde kullanabileceğiniz seçenekleri görmüş olacaksınız.

3.      Binance web sitesinde ya da dilerseniz uygulamasında tamamen ücretsiz olarak bir hesap oluşturun.

Emrinizi güncel fiyattan onaylamak yalnızca 1 dakikanız vardır. 1 dakika dolduktan sonra buyruğunuzu güncel piyasa fiyatı üzerinden yeniden hesaplama işlemi yapılacaktır. Yeni buyruk tutarını görmek için ise Yenile seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

4.      The Graph (GRT) varlığınızı Binance’ te saklayın ya da kullanın.

Kalan kriptonuzu aldığınıza göre aldıklarınızı kişisel olan kripto cüzdanınızda saklayabilir ya da Binance hesabınızda dilediğiniz bir şekilde saklayabilirsiniz. Dilerseniz de diğer kriptolarla işlem yapmak için kullanabilir ya da edilgen gelir elde etmek için Binance Earn’ de paranızı stake edebilirsiniz.

The Graph GRT Nasıl Alınır? ve The Graph Nasıl Kullanılır?

The Graph GRT Nasıl Alınır? The Graph satın almak ya da kullanabilmek için sanal cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Bu cüzdanların adresleri sayesin de ise kripto para değiş tokuşu yapabilirsiniz ya da dilerseniz alışveriş yapabilme imkânınız vardır. The Graph gönderme işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilmektedir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur ve blockchain’e, yani zincire dahil olmaktadırlar. Bu sayede ise aynı The Graph’in birden fazla kullanılmasının önüne geçilmiş olunmaktadır.

The Graph GRT Nasıl Alınır? ve The Graph Nasıl Nakite Çevrilir?

Kripto varlıkları nakit olarak kullanmak için borsalar üzerinden satış işlemi yapabilmeniz mümkündür. Aynı şekilde The Graph’ler de borsa üzerinden satılarak karşılık reel (gerçek) para tutarı EFT ya da havale ile kişilere gönderilebilmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!