White Paper Nedir? Yazılma Sebebi Nedir ?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

White Paper Nedir ? Başarı göstermiş bir kampanya olmak için White Paper’a gereksinim duymaktadır. White Paper, projenin çözmek istediği bir problemin ana hatlarını, bu probleminin çözümünü, ürünlerinin detaylı bir tanımını, mimarisini ve kullanıcılarla etkileşimini içeren bir belgedir. Herhangi bir White Paper’ın içinde ne olduğu aşağıdaki konferans noktalarını içermelidir (muayyen bir sırayla), sadece bunlarla sınırı olan olmamalıdır:

• Giriş

• Feragatname

• İçindekiler

• Pazarın tanımı ve sorunu

• Ürünün açıklaması ve bu probleminin nasıl çözüleceği

• Kripto para birimi: kaç tane, niçin, iyi mi, ne vakit, vb.

• Yükseltilmiş fonlar iyi mi kullanılacak?

• Takım

• Yol haritası

White Paper Nedir ? Başlangıcında herhangi bir mühim engelleme yada bildirim içermesi ihtiyaç duyulan bir yasal ihtar yada bir feragatname dercetmek için bir bölüm bulunmalıdır. Bunlar, muayyen ülkelerin vatandaşlarının mahalli yasalar sebebiyle projenin belirteçlerini satın almasını yada gelecekteki yatırımcıların yatırımın kendisinin kar elde etmeyeceğini bilmelerini sağlamaya çalışmakla alakalı olabilir. Belki de derhal derhal her belgeyi yazmanın en mühim adımlarından biri zorlayıcı bir giriş yapmaktır.

En İyi ve Güvenilir Kripto Para Sitesi Hangisidir ? Nasıl Seçilir ? yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz…

İyi bir hamle, girişin gelecekteki kripto para birimi sahiplerine hitap eden bir CEO’dan bir mektup benzer biçimde sunulmasıdır. Bu kısımda projenizin çözmeyi planladığı sorunu belirtmeniz ihtiyaç duyulan, bu probleminin niçin mühim olduğuna dair bir izahat sağlamanız ve hatta çözümlemenin sonuçlarına bile değinmeniz ihtiyaç duyulan yerdir. Burada okuyucunun dikkatini çekmeniz, belgeyi okumanın faydalarını açıklamanız ve onlardan ne bekleyebileceklerine dair genel bir bakış sunmanız gerekir. Bunu yapmak için herhangi bir vasıta kullanın: grafikler, tablolar ve benzeri. White Paper çoğu zaman tekniki bilgilerin yer almış olduğu bir belgedir ve yaklaşık olarak ortalama 25 sayfa uzunlukta olabilir. Bu nedenle, White Paper’ınızı yönlendirmeler için erişilebilir ve kullanışlı hale getirmek son aşama önemlidir. Bilgilendirici ve iyi yapılandırılmış bir içerik tablosu ne olursa olsun uzun bir yol katedilmesini sağlayacaktır. White Paper’ın tanımlanması icap ettiğini düşündüğünüz herhangi bir terim içeriyorsa, aynı kısımda bir lügat oluşturabilirsiniz.Projeniz hakkındaki derinlemesine konuşmak ve potansiyel yatırımcılara mevcut pazarda tam olarak nerede duracağınızı açıklamak için gereksinim duyduğunuz kadar alan ayırın. En önemlisi, projenin ne işe yaradığını ve hangi bölümlerden oluştuğunu açıkladığınızdan güvenilir olun.

Araştırma, gerçekler yada analizlerle desteklenmedikçe, kimse White Paper’da dahil etmek isteyebileceğiniz numaralara gereksinim duymaz. Projenin Durumu: Bu bölüm ek olarak projenin şu anki durumu hakkındaki detaylı bir izahat içermelidir: prototip verileri, var ise ilk kullanıcılar, geliştirme stratejisi ve genel hedefler. Ciddi yatırımcıların çoğunluğu ancak somut bir şeyleri yayınlayan projeleri destekleyecek, bir ekosisteme ve bir kullanıcı tabanına haiz olarak projenin belirleyicisinin piyasadaki ölüm kalım şansını artıracaktır.

Bu unsurlardan herhangi birine sahipseniz okuyucuların bunu açıkça bildiğinden güvenilir olun. Finans: Beyaz belgenizin büyük bir bölümünü projenin finansmanı için ayırdığınızdan güvenilir olun. Projenizin niçin kendi kripto para birimine gereksinim duyduğunu, iyi mi ve ne vakit dağıtılacağını aleni bir biçimde açıklayabilmelisiniz. ICO için kripto para sayısı sınırı olan olacak, satışlar piyasaya ne vakit başlayacak, vb.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!