Bitlo Nedir? Bitlo Borsası Güvenilir Mi? [Detaylı İnceleme]

Bitlo Nedir?
Bitlo Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitlo Nedir? Bitlo Borsası Güvenilir Mi?

Kripto para borsasında işlem yapmak isteyen yatırımcıların sıkça duyacağı kripto para borsalarından biri de Bitlo’dur. Peki Bitlo Nedir? Kim tarafından kurulmuştur? Hangi dil seçeneğini kullanıcılarına sunmaktadır? Bu ve benzeri soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Bitlo, Hakan Baş ve Mustafa Alpay adlı iki Türk kişi tarafından ortaya atılmış kripto para alım satım platformudur. 2017 tarihinde ortaya atılan platform, o günden bu zamana kadar hala işlevine devam etmekte ve kullanıcılarına hizmet vermektedir.

2017 tarihinde temelleri atılmış olan platform, kullanıcıların üyelik işlemleri yapabilmesine ve aktif bir şekilde kullanabilmelerine 2018 tarihinde izin vermiştir. Otuzdan fazla kripto para birimi sunan Bitlo, yerli bir borsa olması yönüyle kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Yatırımcıyı cezbeden bir diğer özelliği ise minimum tutar seviyesi bulunmadan alım satım işlemi yapılabilmesidir. Bu platform, kripto para saklama amacıyla cüzdan olarak ve alım satım yapma amacıyla ticari olarak kullanılabilmektedir. Türkiyede sunduğu ayrıcalıklarla adından söz ettiren Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

Bitlo Güvenilir Mi?

Kripto dünyasına giriş yapmayı düşünen yatırımcıların akıllarına gelen ilk soru Güvenilir mi? Birçok kripto para borsası alım satım işleminden, varlıklarının kaybolmasına kadar birden fazla sebep ile yatırımcısını mağdur etmektedir. Hal böyle olunca yatırımcı borsaya giriş yapacağı zaman kılı kırk yararcasına araştırma yapmaktadır ve yapmalıdır da. Peki adını çok duyacağınız Bitlo kripto para borsası güvenlik konusunda yatırımcısına nasıl bir imkan sağlamaktadır?

Bitlo, iki aşamalı doğrulama ve çekim imkanı sunmaktadır. Yatırımcı hesap açacağı zaman iki faktörlü doğrulamaya ve sermaye işleminde koruma sistemiyle karşı karşıya kalacaktır. Bunun yanı sıra Bitlo, kullanıcı bilgilerini soğuk depolarda muhafaza etmektedir. Kripto para borsasında yatırımcının karşılaşacağı bir olay mevcuttur: Hacklenme. Bitlo, şimdiye kadar hacklenmeyen kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Kullanıcı güvenliğini sağlamak için çoklu imza sistemi kullanılmaktadır.

Kullanımda Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar Nelerdir?

Sağladığı güvenlik içerikli önlemler ile hata ve saldırı kaynaklı güvenlik zafiyeti ve kayıpları en aza indirgemeyi amaç edinen Bitlo, kullandığı teknoloji sayesinde de bunu yapmaktadır. Yasal ve yerli bir kripto para borsası olmakla birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin tam anlamıyla denetlenen bir kripto para yasasının olmadığını belirtmekte fayda var. Bu kripto para borsasında coin çeşitliliğinin az olması ileri seviye yatırımcılar için bir dezavantaj oluşturmaktadır. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise, Bitlo’nun piyasa hareketliliğinde yetersiz kalmasıdır. Ani iniş çıkışlarda yatırımcının işlem yapması borsanın yoğunluğundan dolayı gecikebiliyor. Bu da yatırımcı için bir kayıp oluşturuyor.

Bitlo Hangi Dil Seçenekleri Kullanmaktadır?

Yerli kripto para borsası olması sebebiyle yalnızca Türkçe dil seçeneğini sunmaktadır.

Bitlo Hakkında Yapılan Şikayet ve Yorum Konuları Nelerdir?

Kripto para borsasında ve dünyasında işlem yapmayı düşünen yatırımcıların dikkat etmesi gereken en önemli husus o borsada daha önce işlem yapan kullanıcıların yorumları ve varsa şikayetleridir. Bu sayede yatırımcı işlem yapmadan önce genel hatlarıyla bir bilgi sahibi olacak ve ona göre adım atacaktır. Sizler için Bitlo kripto para borsasında işlem yapan yatırımcıların, kullanıcıların yorum ve şikayetlerini derledik. Bu yorum ve şikayetleri dikkate alarak yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Nedir bu yorum ve şikayetler;

1.Yatırımcının borsada hesabını silememesi

2.Yatırımcının hesabına paranın geç yatması

3.Yatırımcının parasını geri alamaması

4.Transfer işleminin geç olması

5.Yatırımcının hesaba erişimde sıkıntı yaşaması

Bitlo kripto para borsası hakkında yapılan bu yorum ve şikayetleri incelediğimizde, genel mağduriyetliğin para çekme, hesaba paranın yatırılmaması, transfer işlemi vb. olduğunu görmekteyiz. Kripto para dünyasına giriş yapacak ve bu alanda işlem yapmayı düşünen tüm yatırımcılara bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurarak adım atmalarını tavsiye ediyoruz. Zira ani piyasa hareketliliğinde yatırımcının saniyeler ile kazanç ve kayıp yaşadığını bilmenizi isteriz. İşlemlerin gecikmesi yatırımcıyı kazancından edebilir.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!