Dogecoin (DOGE) Nedir ?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin (DOGE) Nedir ? Son zamanlarda sıkça duyulan kripto para birimlerinden biri ve Aralık 2013’te ortaya çıktı. Günümüzde yatırım ve ticarette kripto para biriminin tercih edilmesi nedeniyle Dogecoin ve türevleri oluştu. Dogecoin (DOGE), geleneksel banka işlem ücretlerini ödemek zorunda kalmadan ilginç bir ödeme sistemi oluşturmak için Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından tasarlandı. Ocak 2014 itibariyle, para biriminin işlem hacmi, Bitcoin dahil birçok kripto para birimini aştı. Dogecoin (DOGE) yükselmeye devam ederek 7 Ocak 2018’de 0,017 dolara yükseldi. Dogecoin, blockchain teknolojisini yenilemek için tasarlanmadığından, transferi Litecoin kripto para birimi tarafından kurulan blockchain ağı üzerinden gerçekleştirilir. Litecoin ağında yapılan güncellemeler Dogecoin ağı için de geçerlidir.

Dogecoin (DOGE) Özellikleri Nelerdir?

Dogecoin, adını ünlü bir İnternet figüründen alıyor ve daha erişilebilir ve kullanıcı dostu bir kripto para birimi olmayı hedefliyor. Bu şekilde insanlar Bitcoin’in karmaşıklığından kaçan kullanıcılara erişmenin mümkün olduğunu düşünüyor. Dogecoin pazarı açısından bakıldığında, bu para birimi en aktif ve en büyük topluluklardan birine sahip olduğu için bilinir. Bu kripto para birimi, özellikle bahşiş hizmetleri için yaygın olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda çeşitli projeler için para toplamak için ilk tercihtir.

Bahşiş verme biçiminde kullanıcılar, diğer kullanıcılara, tanınması gerektiğini düşündükleri katkılar veya gönderenler için bahşiş verir. Bunun etkili olduğu söyleniyor. Dogecoin ile diğer kripto para birimleri arasındaki en büyük fark, deflasyon değil enflasyon olmasıdır. Bu nedenle, Dogecoin verilmesi konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Bitcoin ve benzeri para birimleri limite ulaştığında bir süre sonra madenciliğe devam etmek karlı olmayacaktır. Bu nedenle uzun vadeli işlemler açısından Dogecoin (DOGE) de avantajlıdır.

Dogecoin(DOGE) Madenciliği

Dogecoin (DOGE) satın almak isteyenler için ilk adım genellikle Dogecoin (DOGE) madenciliği yapmaktır. En basit haliyle Dogecoin (DOGE); blok zincirinde bir işlemi onaylayarak, işlem yeni bir Dogecoin (DOGE) ödülü alacak. Ancak bunun için karmaşık matematiksel denklemlerin çözülmesi gerekir. Bu amaçla da güçlü fonksiyonlara sahip güçlü bir bilgisayar tercih edilir.

Dogecoin (DOGE) madenciliği yaparken, diğer kripto para birimleriyle karşılaştırıldığında, engelleme süresi, zorluk seviyesi, algoritmalar ve ödüllerde farklılıklar vardır. Örneğin, Dogecoin (DOGE) dakikada 1 blok süresine sahiptir. Bitcoin’in 10 dakikalık bir süre ve Litecoin’in 2,5 dakikalık bir süresi vardır. Bu nedenle, Dogecoin (DOGE) madenciliğinin hızı diğerlerinden daha hızlıdır.

Kullanıcılar için ayrı havuzlar ve madencilik havuzları olmak üzere iki farklı madencilik seçeneği sunulmaktadır. Kişi işlemi tek başına gerçekleştirir. Havuzun mantığına göre, işlemlerin onaylanmasını ve işlem güçlerini iyileştirmek için ödül kazanmayı ve paylaşmayı hedefleyen bir grup kullanıcı var. Havuzda benimse, parasını ödemelisin. Ayrıca ödüller verildiğinde bir kısmı bireylere bırakılacaktır.

Tek başına madencilik yapıldığında, bekleme süresi daha uzundur ve risk biraz daha yüksektir. Başka bir deyişle, ilk ödülü bekleme süresi haftalar veya aylar olabilir. Ancak ödüller alındığında paylaşım olmuyor, bunların tamamı kullanıcıya bırakılıyor. Bu şekilde ödeme yapmaya gerek kalmaz. Kazanılacak gelir belirlenirken güncel Dogecoin (DOGE) TL fiyatı geçerli olacaktır.

Dogecoin(DOGE) Nedir ? sorusunun cevabını sizlere verdik. Kripto ile ilgili daha fazla bilgi almak için Kripto Para kategorisini inceleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!