TradingView Nedir ? Ne İşe Yarar ? Nasıl Kullanılır ?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TradingView Nedir ? Finans, yatırım ve özellikle kripto para ile ilgilenen birçok yatırımcı ticaret için çeşitli platformlar kullanıyor. Tradingview, bu platformların en popüler ve aktif olanlarından biridir. TradingView, birlikte çalışarak ve becerilerini geliştirmek için fikir paylaşarak iletişim kuran ve öğrenen yatırımcıları bir araya getiren sosyal bir topluluktur. Başka bir deyişle, yatırımcıların hisse senedi raporlarını analiz etmeleri ve finansal piyasaları incelemesi için çevrimiçi bir ticaret topluluğu platformudur.

Ek olarak, platform hisse senetlerine, vadeli işlemlere, tüm büyük endekslere, döviz, kripto para birimlerine ve CFD’lere doğrudan erişim ile yüzlerce veri akışına bağlıdır. Tradingview 2011 yılında kurulmuştur ve merkezi Westerville, Ohio’dadır. Hepimizin bildiği gibi, platform küresel olarak 20 farklı dilde hizmet veriyor.

Platformdaki birçok kullanıcı (yani site tanımlarına sahip topluluk üyeleri) fikirlerini paylaşır, sohbet eder ve ilgi alanlarına giren fikirler hakkında yorum yapar. Bu, diğer yatırımcılar ve tüccarlar ile temas ve değişim kurmanın ve bilgi edinmenin en iyi yollarından biri olarak kabul edilir.

TradingView Kullanımı

TradingView, yeni başlayanlar için basit ve kullanımı kolay ve profesyonel analistlerin yatırım fikirlerini paylaşması ve görüntülemesi için yeterince güçlü olmak üzere gereken tüm grafik araçlarına sahiptir.

Bunlar, en yaygın kullanılan ticaret araçlarını, 50’den fazla akıllı çizim aracını ve derinlemesine pazar analizi için bir dizi aracı kapsayan birçok ön araştırmayı içerir. Dünya çapında 18 milyon kayıtlı kullanıcı, yaklaşık 7 milyon yayınlanmış fikir ve öneri ve platformda oluşturulan yaklaşık 38 milyon grafik var.

Platformdan sağlanan gerçek zamanlı veriler ve tarayıcı tabanlı grafiklerle, kullanıcılar kurulum gerekmeden her yerde çalışabilir. Kullanıcılar ayrıca platforma 30’dan fazla popüler kripto para birimi borsası aracılığıyla erişebilirler. Platformda yaptığınız çalışmalarla ilgili diğer kişilerin yorumlarını görüntüleyerek, işlemlerinizi ve yatırımlarınızı daha geniş ölçekte inceleme fırsatına sahip olursunuz.

Bu sitede sunulan özellikler arasında, yayınlanan diğer fikirleri kontrol etme ve işinizin geçmişte mevcut durumunu görme imkanına sahipsiniz. Hatta bu çalışmaları TradingView profilinizdeki sosyal medya gönderileri gibi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Diğer kullanıcılarının paylaşımlarını da görebilirsiniz.

Tradingview Nedir ? Ne İşe Yarar ? bu soruların yanıtlarını verdik. Tradingview ‘de Bitcoin Analizleri için tıklayabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!