Hodl Nedir ?Hodl Ne Anlama Gelmektedir ?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hodl Nedir ? Kripto varlık piyasasında sıklıkla kullanılmakta olan” hodl” ifadesi tam anlamı ile pozisyonunu yani konumunu korumak anlamına gelmektedir. Peki hangi durumlarda kullanılmaktadır ? Birkaç yıl önce ortaya çıkmış kullanıcılarına birçok yenilik sağlamakta olan kripto varlık piyasaları birçok yeni ifade ortaya çıkarmıştır. İnternet ve sosyal medya çağının gelişmesi sonucu birçok bilgiye anında ulaşabilmekteyiz ve birçok sorunun cevabını alabilmekteyiz bu nedenle sosyal medya ve internet “hodl”gibi kavramların gündelik hayatta karşımıza çıkmasını sağlamıştır. Peki Ne Anlama Gelmektedir ?

Hodl kelimesi gündelik hayatımız ve Türkçemiz içerisinde hiçbir analama tekamül etmese bile finans ve Kripto varlık piyasasında önemli bir terim olarak bilinmektedir. İlk okunuşunda yanlış yazılmış gibi görünebilmektedir bu kelimenin ilgi çekmesi de tam olarak bu yüzdendir.

En İyi ve Güvenilir Kripto Para Sitesi Yazımızı okumak için Tıklayabilirsiniz…

Hodl Nedir ? Gerçek Anlamı  Nedir ?

Hodl kelimesi aslında İngilizcede bekletmek anlamına gelmekte olan “hold” kelimesinin yanlış yazımı sonucu ortaya çıkmış bir terimden ibarettir.Daha sonrasında bu kelime Kripto varlık kullanıcıları arasında kendine bir terim olarak yer edinmiştir. Bu zamanlarda ise çoğu insan tarafından Gündelik konuşmalarda bile geçmektedir. Aslına bakılacak olursa sosyal medyanın insanın günlük yaşamına ne kadar etki ettiğini belirtir durumdadır.

Hodl Hangi Durumlar İçin Kullanılır ?

Sahip olduğu işlev nedeni ile fiil olarak kullanılmaktadır. Türkçede “Hodlamak” şeklinde kullanımı gerçekleşmektedir. Kripto para düşüş gerçekleştirdiğinde “Sabırlı davranıp anlık satışlarda bulunmamak” anlamında kullanımı gerçekleşmektedir. Bildiğimiz gibi Kripto varlık piyasası dalgalı olan bir piyasa olarak bilinmektedir. Bu yatırımcıların benimsemiş olduğı bir şeydir. Bekletmek anlamına gelmekte olan “hold” yanlış yazımı sonucu oluşan kelime ilk defa bu dalgalanmalar sonucu kullanılmış bir kelimedir.

Hodl ilk ne zaman kullanılmıştır ?

İfade ilk defa 2013 yılında paylaşılmış olan bir blok gönderisine dayanmaktadır. Herkesin başarılı olmasına karşın kendisinin herhangi bir kar edemediğinden yakkınmakta olan GameKyuubi isimli kullanıcı Gönderisinin başlığında “I AM HODLING” olarak yazdığından dolayı tarihe bu şekilde geçmiş durumda. Piyasanın genel şans faktörüne bağlı olarak hareket ettiğini savunan kullanıcı kendisinin sahip olduğu kötü şansa dikkat çekerek bi tür isyanda bulunmuştur.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!