Aave Cuzdan Nedir? Aave Coin Geleceğine Dair Detaylı İnceleme

Aave Cuzdan Nedir? Aave Coin Geleceğine Dair Detaylı İnceleme
Aave Cuzdan Nedir? Aave Coin Geleceğine Dair Detaylı İnceleme
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aave Cuzdan Nedir? Aave Coin Geleceğine Dair Detaylı İnceleme

Günümüz de klasik ekonomi de yaşanmış olan dar boğazlara seçenek olarak çoğu yeni trendlerin ve finansal ya da ekonomik model tasarımlarının hayata geçtiğine şahit olmaktayız.

Bunlardan biri merkezi olmayan finans 2020’den itibariyle adını sıkça duyursa da hâlâ önünde çok uzun bir yol bulunmakta.

Stani Kulechov tarafından 2017’de kurulan ETHLend, daha sonra adını Fince’de “hayalet” anlamına gelen “Aave” ile aldı. Hayalet, Aave’nin merkezi olmayan finans için açık ve merkezi olmayan bir altyapı oluşturma misyonunu temsil ediyor. Merkezi Londra’da bulunduğu bilinen Aave, finansın geleceğini aktif olarak şekillendiren ve yenilikçi bir ekipten oluştuğu bilinmektedir. Aave, kullanıcıların borç para vermelerine ve ödünç vermelerine olanak tanıyan açık kaynaklı bir likidite protokolüdür

 

Aave (AAVE) Cüzdanı

 

Aave cüzdan sahip olduğunuz Aave değerini depolayan bir cüzdan değildir. Sahip olduğunuz Aave varlığınızı kullanmak için gerekli olan size özel anahtarı bulunduran yazılımlardır. Aave cüzdanınızdan bakiyenizi kontrol edebilir ve bakiyenizi blok zinciri üzerinden diğer Aave cüzdanlarına aktarım yapmanızı sağlar. Bütün Aave cüzdanlarının adresi bulunmaktadır, bu adres kod en az 26-35 karakter olmalı rakam ve harflerden oluşmalıdır. Cüzdanınızın başkaları tarafından görülmesi ve cüzdanınıza Aave göndermesine aracı olan Genel Anahtar Aave cüzdanınızın adresidir. Bu adres sayesinde farklı cüzdanlardan, kendi cüzdanınıza Aave yatırabilirsiniz. Aave cüzdanınızdan başka bir Aave cüzdanına Aave göndermek için, cüzdanınızın gizlilik kodunu yani Özel Anahtar kodunu kullanmanız gerekir. Aave cüzdanı ile Aave teknolojisinin temelini oluşturan sisteme katılabilirsiniz.

 

Aave cüzdan ile hesabınızdaki Aave miktarını gerçek para birimine (Türk Lirası, Dolar, Euro vb.)dönüştürmeniz mümkün değil. Aave bakiyenizi gerçek paraya çevirebilmeniz için değişim borsalarını kullanmanız gereklidir.

3 şekilde Aave cüzdanı bulunmaktadır.

 

Masaüstü Aave (AAVE) Cüzdanları

Bilgisayarınıza indirip kullanabileceğiniz bir cüzdan programıdır. Cüzdanınızın genel ve özel anahtarlarınız bilgisayarınızın hafızasındadır. Bir Aave cüzdanı olduğu internete bağlı için, internet aracılığıyla oluşabilecek tehlikelere açıktır. Aktif Aave transferleri yapacak ve küçük miktarlar tutacak kullanıcılar için uygun bir cüzdandır.

Paper (Kâğıt) Aave (AAVE) Cüzdanları

Paper (kâğıt cüzdan) cüzdanlar Aave cüzdanlarınızın Genel Anahtar ve Özel Anahtar kodunuzun kayıtlı olduğu kâğıtlardır. Paper Aave cüzdanlarında adres bilgileriniz QR kod şeklinde gösterililir. paper Aave cüzdanı İnternet bağlantısı olmadığı için internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı en güvenli cüzdan olabilir. Özel tasarım Paper Aave cüzdanı oluşturabileceğiniz hatta çıktı şeklinde cüzdan bilgilerinizi kendiniz de oluşturabilirsiniz. Fiziksel bir Aave cüzdanı olması ve cüzdan bilgilerinizin üzerinde yazılıolduğundan, cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda tüm Aave hesabınızı kaybetmiş olursunuz.

Web (Online) Aave (AAVE) Cüzdanları

Aave Cuzdan Nedir? Aave Coin Geleceğine Dair Detaylı İnceleme Web Aave Cüzdan, cüzdan hizmeti sağlayan firmalar tarafından Aave bakiyelerinin korunduğu cüzdan modeline verilen isimdir. Aave web cüzdan hizmeti veren firmaların güvenilirliğine dikkat etmek gerekiyor. Alışveriş yapabileceğiniz borsalarında sahip olabileceğiniz Aave cüzdanlardır. Web cüzdanlarının en büyük avantajı, internet bağlantınızın olduğu her yerden erişebilmeniz ve işlem yapabilmenizdir. Bu Aave cüzdanınız ile başka Aave cüzdanlarından kendi cüzdanınıza Aave yatırabilir ya da dilerseniz başka Aave cüzdanlarına Aave çekebilme imkânını kullanıcılarına sunmayı sağlamaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!