ApeCoin Nedir?
ApeCoin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ApeCoin Nedir?

ApeCoin (APE), APE ekosisteminin merkezi olmayan topluluk yapısını güçlendiren bir yerel yönetim tokenidir. Bored Ape Yacht Club, Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuştur ve insansı maymun siluetlerinin algoritmik olarak oluşturulmuş görüntülerinden oluşur. NFT’nin fikri mülkiyetine sahip olmanın yanı sıra, Bored Ape NFT sahipleri ayrıca özel çevrimiçi kulüplere de erişebilir.

ApeCoin, web3’ün ön saflarında merkezi olmayan topluluk oluşturmayı desteklemek ve kolaylaştırmak için APE ekosisteminde kullanılan bir ERC-20 yönetişim ve yardımcı program belirtecidir.

Projenin arkasındaki şirket olan Yuga Labs, bir süredir çeşitli ürün ve özelliklerle Bored Ape Yacht Club’ı normal NFT ailesinin ötesine taşımaya çalışıyor. Uzun vadede Yuga Labs, Bored Ape Yacht Club için çeşitli blok zinciri oyunları ve hizmetleri ile gerçek bir ekosistem yaratmayı planlıyor. Bu planın en önemli kısmı ise 17 Mart 2022 tarihinde kripto para dünyasında yerini alan APECoin’dir (APE).

Bunun yanı sıra en güvenilir kripto para borsasının hangisi olduğu hakkında bilgi almak istiyorsanız link üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

ApeCoin (APE) Token Projesi Nedir ?

ApeCoin Nedir? ApeCoin (APE), Ethereum ağı üzerinde oluşturulan ERC-20 tabanlı bir tokendir. APE tekon, Bored Ape Yacht Club ekosistemi için yardımcı program ve yönetişim belirteçleri olarak oluşturulur.

APECoin sahipleri, ekosistemi APECoin DAO adı verilen merkezi olmayan özerk bir organizasyon aracılığıyla yönetir. Bu sistemde APE sahipleri, APECoin DAO Ekolojik Fonunun nasıl kullanılacağı konusunda oy hakkına sahiptir. APE Vakfı, APE Token sahipleri tarafından kabul edilen teklifleri yönetir.

 

ApeCoin (APE) Projesinin Kurucuları Kimlerdir?

ApeCoin Nedir? ApeCoin (APE), Yuga Labs’in Bored Ape Yatch Club projesinden ilham alan merkezi olmayan bir kripto para projesidir.

Ape Vakfı’nın desteğiyle Yuga Labs , gelişen Bored Ape Yatch Club ekosistemi için ApeCoin’i (APE) üretti. Bored Ape Yatch Club projesi Gargamel ve Gordon Goner takma adlarını kullanan iki kişi tarafından oluşturuldu. İki adamın gerçek isimleri Şubat 2022’de açıklandı: Greg Solano ve Wylie Aronow.

Nicole Muniz , Yuga Labs şirketinin CEO’luğunu yapıyor.

 

ApeCoin (APE) Token İstatistikleri

ApeCoin Nedir? APECoin’in toplam arzı 1 milyardır. Ekosistem finansmanı için %62; Yuga Labs ve bağışlar için %16; Lansman katılımcıları için %14, Bored Ape Yacht Club kurucuları için %8 olarak ayrılmıştır.

 

ApeCoin (APE) Projesini Özel Yapan Nedir?

ApeCoin Nedir? ApeCoin (APE), APE ekosisteminin yöneticilerinin ve token sahiplerinin ApeCoin DAO’ya katılmasına izin verir. Tüm ApeCoin arzının %62’si, ApeCoin DAO üyeleri tarafından oylanan topluluk odaklı bir girişimi destekleyecek olan ekosistem finansmanı için kullanılıyor.

ApeCoin (APE), gelecekte geliştirilecek olan ekosistemin diğer hizmetlerine ve oyunlarına da erişim sağlıyor. Üçüncü taraf geliştiriciler için APE token, ekosisteme katılmak için bir araçtır.

 

ApeCoin (APE) Nasıl Alınır ?

ApeCoin Nedir? ApeCoin (APE) token, Global ve Türkiye’nin güvenilir kripto para borsaların başında gelen DyorEX Kripto Para Borsası üzerinden alınıp satılabilmektedir. Sizler de DyorEX’de hesap açarak APE/USDT veya APE/TRY paritesinde işlem yapabilir ve APE satın alabilirsiniz.

 

ApeCoin (APE) Sıkça Sorulan Sorular

 

1.ApeCoin (APE) Nedir?

Apecoin (APE), 23.04.2021 tarihinde ön satış yapılarak piyasa çıkan bir NFT koleksiyonudur.

2.Bored Ape Yacht Club Nedir?

Bored Ape Yatch Club, Yuga Labs tarafından yayınlanan bir NFT koleksiyonu ve ekosistemidir.

3.ApeCoin (APE) Hangi Blok Zincirde Çalışır?

ApeCoin (APE), Ethereum blok zinciri üzerinde yazılmış ve ERC-20 ağına bağlı bir tokendir.

4.ApeCoin (APE) Kurucuları Kimdir?

ApeCoin (APE), Yuga Labs’in Bored Ape Yatch Club projesinden ilham alan merkezi olmayan bir kripto para projesidir.

 5.ApeCoin (APE) Toplam Arzı Ne Kadar?

Toplam arzı 1 milyar adet ile sınırlı olan kripto paranın dolaşımdaki arzı ise 306875000 APE’dir.

6.ApeCoin (APE) Nasıl Alınır?

ApeCoin (APE) token, Global ve Türkiye’nin güvenilir kripto para borsaların başında gelen DyorEX Kripto Para Borsası üzerinden alınıp satılabilmektedir. Sizler de DyorEX’de hesap açarak APE/USDT veya APE/TRY paritesinde işlem yapabilir ve APE satın alabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!