Elrond eGold (EGLD) Nedir?
Elrond eGold (EGLD) Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elrond eGold (EGLD) Nedir?

Elrond eGold (EGLD) Nedir? Elrond Network, merkezi olmayan uygulama geliştiricilere (dApp’ler) ve kurumsal çözümlere fayda sağlayan düşük maliyetli, verimli ve ölçeklenebilir bir blok zinciri ağıdır.

Elrond ağı, dağıtılmış uygulamalar ve işletmeler için merkeziyetsizlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik sağlamak üzere tasarlanmıştır. Proje, zincirler arası birlikte çalışabilirlik, geliştirici desteği ve operasyonel verimliliği en üst düzeye çıkarmaya odaklanıyor. Elrond, parçalanmış bir durum mimarisi ve bir hisse kanıtı güvenli konsensüs mekanizması üzerine inşa edilmiş dağıtılmış bir veritabanıdır. Diğer blok zincir ağlarının çoğu özel donanım ve yüksek enerji tüketimi gerektirirken, Elrond ortalama bilgisayarlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Elrond’un performansı, veri ve işlemlerin işlenmesini/iletilmesini paralelleştirme yöntemi olan parçalamayı kullanarak, ağa katılan bilgisayarların sayısıyla ölçeklenir ve erişimi 100.000’in üzerine çıkarır. Bu, Elrond projesinin küresel ölçeğin ötesinde dünya dışı operasyonlara uzanan vizyonunun altını çiziyor. Elrond’un vizyonuna gelince, blok zinciri teknolojisinin finansmanı yeniden şekillendirme ve potansiyel olarak diğer sektörlerdeki aksaklıkları etkileme potansiyeli hakkında çok fazla beklenti varken, blok zinciri talebi karşılayacaktır. Örneğin, Bitcoin çok sınırlı bir verime sahipken, Ethereum kendi ölçekleme sorunlarını çözmek için ETH 2.0’ı dönüştürüyor.

 

Elrond eGold (EGLD) Kurucuları Kimler?

Elrond eGold (EGLD) Nedir? Elrond Network, 2017 yılında Beniamin, Lucian Micu ve Lucian Todea kardeşler tarafından kuruldu. Micu kardeşler, teknoloji girişimleri ve iş deneyimleri ile tanınırlar. İki kardeş daha önce, ilk token teklifi (ICO) projeleri hakkında bir bilgi portalı olan ICO Market Data’yı kurdu. Ayrıca ikili, bir dijital varlık yatırım fonu olan MetaChain Capital’i de kurdu. Elrond Network CEO’su Beniamin Micu daha önce Nem Core’da çalışmıştı. Başka bir kardeş olan Lucien, daha önce Uhrenwerk 24, Cetto ve Liebl Systems’da mühendis olarak çalıştı. Lucian Todea, en çok Soft32’nin kurucusu ve CEO’su olarak bilinir. Ayrıca Todea’nın mobilPay mobil ödeme uygulamasının ortağıyız.

 

Elrond eGold (EGLD) İş Birlikleri

Elrond eGold (EGLD) Nedir? Elrond kurucuları ve yöneticileri, blok zinciri ekosistemindeki kurum ve kuruluşlarla yapılan ortaklık anlaşmalarına yüksek değer veriyor. Elrond, istikrarlı büyüme için her gün #hypergrowth100 işbirlikleri kurmak için DeFi’den NFT’lere kadar çeşitli şirketler ve projelerle birlikte çalışıyor.

 

EGLD Projesini Özel Yapan Nedir?

Elrond eGold (EGLD) Nedir? Elrond, diğer blok zinciri ağlarında görülen daha düşük verimin aksine, büyük internet platformlarıyla eşit düzeyde işlem hacmi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Elrond Network saniyede 250.000 işlem gerçekleştirebilir. Visa saniyede 25.000 işlem gerçekleştirebilirken, Bitcoin (BTC) blok zinciri yalnızca 7 işlemi işleyebilir. Elrond ayrıca çok uygun maliyetlidir. Ethereum (ETH) ve Bitcoin’in maliyeti sürekli değişiyor, ancak Elrond, 100 dolara ulaşabilen Ethereum işlem maliyetlerine kıyasla sadece 0,1 sente mal oluyor. Elrond Network, benzersiz Secure Proof-of-Stake (SPoS) konsensüs mekanizması ve birçok benzersiz yeniliği içeren gelişmiş parçalama teknolojisi ile olağanüstü ağ verimliliğine ulaşır. Güvenli Alım Kanıtı algoritması ile doğrulayıcılar, blok zincirinde depolanan tüm veriler yerine yalnızca kendi özel parçalarında depolanan verileri doğrular.

 

GÜVENLİ HİSSE KANITI

Elrond eGold (EGLD) Nedir? Yukarıda bahsedildiği gibi Secure Proof of Stake, Elrond Network platformunun tescilli fikir birliği algoritmasıdır. Elrond Ağ Düğümleri, verileri bir ağ üzerinden ileten ve işleyen Elrond Düğüm istemci yazılımını çalıştıran sunucular, akıllı telefonlar veya bilgisayarlardır. Tüm Proof-of-Stake ağları, verileri işlemek ve fikir birliği oluşturmak için bir düğüm sistemi kullanır, ancak Elrond Ağı bu işlem için üç özel düğüm türü kullanır.

Doğrulayıcılar: Bunlar Elrond ağının ana düğümleridir. Düğümler, ağdaki işlemlerin işlenmesinden sorumludur.

Gözlemci: Ağ bilgilerini okuyan ve ileten pasif bir ağ düğümü. Doğrulayıcılardan farklı olarak, gözlemcilerin ağa katılmak için EGLD coinlerini stake etmeleri gerekmez, ancak hizmetleri için ödüllendirilmezler.

Balıkçılar: bir doğrulayıcı düğüm tarafından işlendikten sonra blok verilerini doğrulayan veya sorgulayan özel düğümler. Balıkçı düğümleri, kötü niyetli aktörleri tespit etmedeki etkinlikleri nedeniyle ödüllendirilir. Elrond Network’ün güvenli hisse kanıtı mekanizması, neredeyse anlık rastgele doğrulama seçimi sağlamak için blok zinciri parçalamayı kullanır. Blok zinciri parçalama, verimliliği en üst düzeye çıkarmak için tüm blok zincirini daha küçük, daha yönetilebilir veri kümelerine bölme işlemidir.

 

SHARDİNG

Elrond Network, dengeli bir yüksek performanslı sistem elde etmek için üç standartlaştırılmış parçalama yöntemini birleştirir: ağ parçalama, işlem parçalama ve durum parça parçalama. Buna uyarlanabilir durum parçalanması denir.

Ağ Parçalama: Ağ düğümlerinin belirli parçalara atanmasını ve eşlenmesini basitleştirin.

İşlem parçalama: İşlemlerin parçalara nasıl eşlendiğini belirlemek için kullanılır.

State Sharding: En karmaşık parçalama türü ve Elrond Network’ü rakiplerinden ayıran temel faktör.

 

Elrond eGold (EGLD) Nasıl Alınır?

Elrond eGold (EGLD) Nedir? Elrond eGold (EGLD) token, Global ve Türkiye’nin güvenilir kripto para borsaların başında gelen DyorEX Kripto Para Borsası üzerinden alınıp satılabilmektedir. Sizler de DyorEX’de hesap açarak EGLD/USDT veya EGLD/TRY paritesinde işlem yapabilir ve EGLD satın alabilirsiniz.

DyorEX kripto para borsasına dair detaylı bilgiye link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Elrond eGold (EGLD) Sıkça Sorulan Sorular

Elrond eGold (EGLD) Nedir?

 

  1. Elrond eGold (EGLD) nedir?

Elrond Network, merkezi olmayan uygulama geliştiricilere (dApp’ler) ve kurumsal çözümlere fayda sağlayan düşük maliyetli, verimli ve ölçeklenebilir bir blok zinciri ağıdır.

  1. Elrond eGold (EGLD) ne işe yarar?

Elrond ağı, dağıtılmış uygulamalar ve işletmeler için merkeziyetsizlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik sağlamak üzere tasarlanmıştır.

  1. Elrond eGold (EGLD) kurucuları kimdir?

Elrond Network, 2017 yılında Beniamin, Lucian Micu ve Lucian Todea kardeşler tarafından kuruldu.

  1. Elrond eGold (EGLD) toplam arzı ne kadar?

Toplam arzı 24.512.048

  1. Elrond eGold (EGLD) nasıl alınır?

Elrond eGold (EGLD) token, Global ve Türkiye’nin güvenilir kripto para borsaların başında gelen DyorEX Kripto Para Borsası üzerinden alınıp satılabilmektedir. Sizler de DyorEX’de hesap açarak EGLD/USDT veya EGLD/TRY paritesinde işlem yapabilir ve EGLD satın alabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!