Axie Infinity AXS Nasıl Alınır?
Axie Infinity AXS Nasıl Alınır?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Axie Infinity AXS Nasıl Alınır?

Kripto para birimine yatırım yapmak isteyen ve kripto para borsasında işlem yapmayı düşünen tüm kullanıcıların akıllarına takılan genel bir soru; Axie Infinity AXS Nasıl Alınır? Şimdi sizlerle bu soruya cevap arayacağız ve borsada alım işlemi nasıl gerçekleşir, hangi adımları izlememiz gerekir, farklı borsaların avantajları ve dezavantajları nelerdir bunları inceleyeceğiz.

Axie Infinity, bireylerin ekosisteme katkılarıyla ve oyun yetenekleri ile ekosisteme katkılarla token kazanabileceği bir oyundur.

Oyuncular evcil hayvan avatarları için savaşabilir, eşyalar toplayabilir ve kendi krallıklarını kurabilirler. Bütün oyun verilerine ve Axie temel verilerine üçüncü şahıslar kolaylıkla erişilebilmekte, böylece topluluktaki geliştiricilerin Axie Infinity evreninde kendilerine ait araçlarını ve deneyimlerini oluşturmasına imkân tanır. Axie Infinity, genelde oyuncularının sahip olduğu blok zinciri altyapılı bir ticaret ve savaş oyunu olarak bilinir.

Axie Infinity AXS Nasıl Alınır? Pokémon ve Tamagotchi gibi nam salmış oyunlardan esinlenilen Axie Infinity, oyuncuların Axies olarak adlandırılan token yaratıkları toplamasına, çoğalmasına, yükseltmesine, savaşmalarına ve farklı avatralarla takas edilmesine olanak sağlar. Axie’ler farklı birçok şekle girebilir mesela su, canavar, kuş, böcek, bitki ve sürüngen bölümleri ile birlikte yaklaşık 500 farklı vücut parçası bulunmaktadır.

Şu anda erken erişimde olsa da, Axie günlük, haftalık ve aylık kullanıcılar tarafından bir numaralı tercihi Ethereum oyunu olarak sıralanmakta. Axie şimdiye kadar 6.400’den fazla ETH kazanç elde etmiştir. Axie eğlenceli bir oyundur, ancak aynı zamanda gücünden ve hızlı başarısından kaynaklanan fırsatları elde etmek için oynanması sebebiyle bir sosyal ağ ve iş platformu özellikleri de taşımaktadır. Axie ile klasik bir oyun arasındaki ortak fark, blok zincirinin ekonomik tasarımı oyuncuların ekosisteme katkıları sonucu ödüllendirmek için kullanılmasıdır.

Bu yeni oyuna “kazanmak için oyna” denilmektedir. Axie, Covid salgını sırasında yeni bir gelir kaynağı arayışında olan ülkelerden binlerce oyuncuyu cezbetmiştir. Bu oyuncuların çoğu babalar, teyzeler ve hatta büyükanne ve büyükbaba olarak bilinir çünkü daha önce Blockchain teknolojisine hiç sahip değillerdir.

 Axie Infinity (AXS)Nasıl Alınır? adım adım inceleme

Fiyatı piyasadaki arz-talep ilişkisine göre belirlenir. Axie Infinity (AXS)daha küçük parçalara bölünebilir, yani 1 Axie Infinity (AXS)almak yerine işlem tutarınız 1 TL olmak kaydıyla daha küçük olanlarla işlem yapabilirsiniz. Axie Infinity (AXS)alıp satmak için sanal bir cüzdandan yani Axie Infinity (AXS)adresinden gereklidir. Axie Infinity (AXS)Nasıl Alınır?

  1. Bir Coinbase hesabı oluşturmalısınız. Coinbase uygulamasını indirip kayıt işlemine başlayabilirsiniz. Geçerli bir kimliğe ihtiyaç duyacaksınız. İşlemi gerçekleştirebilmeniz için adresinizi gösteren bir belgenin istenmesi de mümkündür. Kimliğinizin doğrulanması nerede yaşadığınıza bağlı olarak daha uzun sürebilir.
  2. Bir ödeme yöntemi seçmelisiniz. Ödeme yöntemi kutusuna tıklayın ve bir ödeme yöntemiseçin. Banka hesabı ya da banka kartı kullanabilir, havale yolu ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Bir değiş tokuş işlemi başlatın.
  4. Varlık listesinden Axie Infinity (AXS)seçeneğine tıklayın. Axie Infinity (AXS)için arama yapmak üzere arama çubuğuna “Axie Infinity (AXS)” yazmanız gerekmektedir. Sonuçlar arasında Axie Infinity (AXS)çıktığında üstüne tıklayarak satın alım ekranını açın.
  5. Satın almayı istediğiniz miktarı girin. Satın almayı istediğiniz miktarı bölgesel para birimi cinsinden girmek için sayısal tuş takımını kullanmanız gerekmektedir. Uygulama bu miktarı otomatik olarak Axie Infinity (AXS) fiyatına göre değiştirip size yansıtmaktadır.
  6. Satın alma işleminizi sonlandırın. Hazır olduğunuz zaman “Satın alma ön izlemesi” öğesine tıkladığınızda Satın alma işleminizin ayrıntılarını size göstermektedir. Bütün bilgilerin doğruluğundan emin iseniz satın alma işleminizin onaylamasını yapın. Hepsi bu kadar basit! Axie Infinity (AXS) satın alma işleminiz bitti.

Axie Infinity (AXS) Nasıl Kullanılır?

Axie Infinity AXS Nasıl Alınır? Satın almak veya Axie Infinity (AXS) için sanal bir cüzdan oluşturulmalıdır. Bu cüzdanların adresleri sayesinde Kripto para alışverişi yapabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Transfer işlemi Axie Infinity (AXS) asimetrik bir şifreleme imzalanarak gönderilir. İşlemlerinin her biri ağda duyurulur ve blok zincirine yani zincire dâhil edilir. Bu şekilde aynı Axie Infinity (AXS) birden fazla kullanılamaz.

Axie Infinity (AXS) Nasıl Nakite Çevrilir?

Axie Infinity AXS Nasıl Alınır? Kripto varlıkları nakit olarak kullanmak istiyorsanız borsalar üzerinden satış işlemi yapmanız mümkündür. Aynı şekilde Axie Infinity (AXS) da borsa üzerinden satılarak karşılık reel (gerçek) para tutarı EFT ya da havale ile kişilere gönderilebilmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!