Bitcoin İşlemleri Gerçekten Gizli Mi ? Gizlilik Esas Mı ?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin İşlemleri Gerçekten Gizli Mi ? Dünya çapında Bitcoin’e en fazlaca yatırım icra eden ülkelerden biriyiz. Her gün milyarlarca lira yatırım meydana getirilen bu kripto paranın işlemlerinin gizliliği ve güvenilirliği mevzusunda yeterince malumat sahibi miyiz dersiniz? Bitcoin işlemleri ne kadar gizli saklı yahut bu gizlilik için bizler bir şey yapabilir miyiz, nelere dikkat etmeliyiz? İşte, o soruların yanıtları! Bitcoin yatırımı, günümüzdeki en güvenli yatırım araçlarından biridir.

En İyi ve Güvenilir Kripto Para Sitesi Hangisidir ? Nasıl Seçilir ? yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz…

Çünkü haiz olduğu blockchain teknolojisi, siber saldırılara karşı üst seviye bir altyapıya sahiptir. Bu ağ üstünde gerçekleşen bütün işlemler, geri döndürülemez ve değiştirilemez biçimde şifreleme algoritmaları ile işlenmektedir. Böylece yatırım icra eden ve yatırım aracını piyasaya devam eden içinde güvenilir bir ilişki kurulmuş olur. Bitcoin yatırımı yapmak için borsada hesap açmanız gerekiyor ve bu kaydı oluştururken TC. kimlik numaranızı da belirtmeniz şart. Fakat bu bilgiler borsadaki öteki insanoğlu tarafınca görülmez ve ulaşılamaz.

Bitcoin İşlemleri Gerçekten Gizli Mi ? Bitcoin işlemleri tam olarak gizli saklı değildir. Sizin yapmış olduğunuz işlemleri, öteki yatırımcılar kimliksiz olarak görürler. Verdiğiniz bilgiler de sistemde gizli saklı tutulmaktadır ve başkaları bilgilerinize erişemez. Yani, işlemler güvenilir bir sistemde yapılır ama 0 gizli saklı değildir. Gizliliğinizi korumak için yatırımcı olarak sizlerin de yapmanız ihtiyaç duyulan şeyler vardır. Bitcoin’in izlenebilirliğini iyi kavramak gerekiyor. İşlemler halka aleni ve izi sürülebilir olduğundan kalıcı bir biçimde Bitcoin ağının arasında bulunur. Bitcoin adresleri anonim kalamadığı için ancak bir defa kullanılmalı ve bu adresleri göstermeme mevzusunda dikkat edilmelidir. Halka aleni platformlarda, değişik internet sitelerinde Bitcoin adresinizi paylaşmayın. Sistem her ne kadar güvenilir olsa da tedbiri elden bırakmamak gerek. Dışarıdan müdahale edilme ihtimalini, adresinizin kopyalanma ve ele geçirilme ihtimalini ne olursa olsun göz önünde bulundurmalısınız. IP adresinizin kopyalanma ihtimali de var.

Bitcoin altyapısı ile bu fazlaca zor olsa da katiyen değil. Bu yüzden yukarıda bahsettiğimiz önlemleri aldığınız sürece, herhangi bir problemle karşı karşıya gelme ihtimaliniz de azalacaktır. Sonuç olarak; Bitcoin işlemleri 0 gizli saklı değil ama herhangi bir yatırım sistemi ile karşılaştırdığınızda muadil geleceğiniz en güvenilir sistem olduğu inkar edilemez. Var olan sistemin güvenilirliğinden ne kadar güvenli olsanız da bireysel önlemlerinizi almayı dikkatsizlik etmeyin. Çünkü Bitcoin ne kadar güvenilir olsa da hukuksal çerçevede tanınmadığı için yaşayabileceğiniz herhangi bir sıkıntı laf mevzusu olunca yasal yollara başvurmanız da olası olmayacaktır. Belki de Bitcoin’i ve bütün kripto paraları, öteki yatırım sistemlerinden ayıran en mühim hususiyet de budur.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!