Bitcoin Nasıl Alınır? [Alım İşlemine Dair Detaylı İnceleme]

Bitcoin Nasıl Alınır?
Bitcoin Nasıl Alınır?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Nasıl Alınır?

 2008 krizden sonra Satoshi Nakamato adlı kişi ya da kişiler tarafından elektronik ödeme sistemi olan Bitcoin’e dair teknik kaynaklarını yayınladılar. Böylece Bitcoin merkezsiz hale gelmiştir, dışarıdan gelebilecek üçüncü şahıslara karşı güvenlikli bir Kripto para birimidir. Halka açık ağ olarak 2009 da kullanıma açıldı. Daha sonra Bitcoin, ilk başarılı Kripto para “1. nesil block zinciri” olarak isimlendirilmiştir. Bitcoin hakkında daha detaylı çalışmaya Bitcoin Nedir linkinden ulaşabilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Alınır? Karmaşık bir yapısı olduğu için günümüz finansal düzenine karşı çok kısa sürede yükselişe geçtiğini görebiliriz. Bitcoin ağında yapılan işlemlerin takip edebilmekle birlikte, işlemi başlatan kişinin kim olduğunu bulmak pek mümkün değil. Bitcoin Block zinciri ağında kabul edilen işlemler, zincir yapısından kaynaklı iptal edilemez veya değiştirilemez. Düzenlemeye ya da kontrole ihtiyaç duyulmadığı için Bitcoin’in değeri sıfır seviyesinden, binlerce dolara kadar artış göstermekte. Bitcoin’in artışından sonra birçok Kripto para birimi ortaya çıkmıştır. Böyle para birimlerine “alternative coin”, başka bir değişle “alt coin” diyebiliriz. Alternatif Kripto para birimleri üretirken çeşitli alanlarda farklı özelliklere sahip olarak yarışma imkânından yararlanılmış ve yeni pazar biçimleri çıkmıştır. Bu farklılıklara üretebilmek için gerekli olan maksimum para miktarı, prosedür, block zinciri alt türleri örnek olarak gösterilebilmekte.

Bitcoin block zinciri platformunda oluşturulabilecek maksimum Bitcoin oranı 21 milyon olarak bilinmektedir. Bitcoin, adresten adrese aktarım imkânı sunmaktadır, üstelik 10 dakika gibi bir sürede blok oluşumu gerçekleşmektedir.

Fiyatı piyasadaki arz-talep ilişkisine göre belirlenir. Bitcoin (BTC)  daha küçük parçalara bölünebilir, yani 1 Bitcoin (BTC)  almak yerine işlem tutarınız 1 TL olmak kaydıyla daha küçük olanlarla işlem yapabilirsiniz. Bitcoin (BTC) alıp satmak için sanal bir cüzdandan yani Bitcoin (BTC) adresinden gereklidir. Bitcoin Nasıl Alınır? adım adım alım işlemi inceleme

  1. Bir Dyorex hesabı oluşturmalısınız. Dyorex uygulamasını indirip kayıt işlemine başlayabilirsiniz. Geçerli bir kimliğe ihtiyaç duyacaksınız. İşlemi gerçekleştirebilmeniz için adresinizi gösteren bir belgenin istenmesi de mümkündür. Kimliğinizin doğrulanması kişiden kişiye ve nerede yaşadığınıza göre daha uzun sürebilir.
  2. Bir ödeme yöntemi seçmelisiniz. Ödeme yöntemi kutusuna tıklayın ardından bir ödeme yöntemi seçin. Banka hesabı ya da banka kartı kullanabilir ya da havale işlemi yapabilirsiniz.
  3. Bir değiş tokuş işlemi başlatın. öğesine basın ve seçeneğine tıklayın.
  4. Varlık listesinden Bitcoin (BTC) seçeneğine tıklayın. Bitcoin (BTC) için arama yapmak üzere arama çubuğuna ” Bitcoin (BTC) ” yazmanız gerekmektedir. Sonuçlar arasında Bitcoin (BTC)çıktığında üstüne tıklayarak satın alım ekranını açın.
  5. Satın almayı istediğiniz miktarı girin. Satın almayı istediğiniz miktarı bölgesel para birimi cinsinden girmek için sayısal tuş takımını kullanmanız gerekmektedir. Uygulama bu miktarı otomatik olarak Bitcoin (BTC) fiyatına göre değiştirip size yansıtmaktadır.
  6. Satın alma işleminizi sonlandırın. Hazır olduğunuzu anladığınızda “Satın alma ön izlemesi” öğesine tıklayın. Satın alma işleminizin ayrıntılarını size göstermektedir. Bütün bilgiler doğru ise satın alma işleminizin onaylamasını yapın. Hepsi bu kadar basit! Bitcoin (BTC) satın alma işleminiz bitti.

Bitcoin (BTC) Nasıl Kullanılır?

Bitcoin Nasıl Alınır? Satın almak veya Bitcoin (BTC) için sanal bir cüzdan oluşturulmalıdır. Bu cüzdanların adresleri sayesinde Kripto para alışverişi yapabilirsiniz. Transfer işlemi Bitcoin (BTC) asimetrik bir şifreleme imzalanarak gönderilir. İşlemlerinin her biri ağda duyurulur ve blok zincirine dâhil edilir. Bu şekilde aynı Bitcoin(BTC) birden fazla kullanılamaz.

Bitcoin (BTC) Nasıl Nakite Çevrilir?

Bitcoin Nasıl Alınır? Kripto varlıkları nakit olarak kullanmak için borsalar üzerinden satış işlemi yapabilirsiniz. Aynı şekilde Bitcoin(BTC) da borsa üzerinden satılarak karşılık reel (gerçek) para tutarı EFT ya da havale ile kişilere gönderilebilmektedir. DyorEX Kripto Para borsası hakkında merak ettiklerinize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!