BitMEX Nedir? Bitmex Borsası Güvenilir Mi? [Detaylı İnceleme]

BitMEX Nedir? Bitmex Borsası Güvenilir Mi?
BitMEX Nedir? Bitmex Borsası Güvenilir Mi?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BitMEX Nedir? Bitmex Borsası Güvenilir Mi?

BitMEX, yatırımcılarının finans piyasalarına Bitcoin (BTC) vasıtası ile ulaşmasını ve işlem yapmasını sağlayan kripto para borsasıdır. Vadeli Bitcoin işlem borsalarından biri olduğunu söyleyebiliriz. BitMEX borsasının bilinen en önemli özelliği Bitcoin ile kaldıraçlı işleme izin vermesidir. Ancak bu noktada yatırımcıların bilmesi gereken en önemli husus, kaldıraçlı ticaretin avantajlarının yanı sıra dezavantajının da olmasıdır.

Kullanıcılarına oldukça avantajlı ve kaliteli yatırım imkanı sunan Bu kripto para borsası, 2017 tarihinde kurulmuştur. Borsa, Hong Kong merkezli olup aşağı yukarı 200 kişilik dev bir kadroya sahiptir. Borsa, ortaya çıktığı tarihten bugüne kadar oldukça yüksek bir ilerleme ve geliş kat etmiştir. Sahip olduğu işlem hacmi de bunun en önemli göstergesidir diyebiliriz. Borsanın yıllık işlem hacmi 1 trilyon doları aşmıştır. HDR Global Trading Limited, BitMEX borsasını kurmuştur.

Daha sonra amuel Reed, Arthur Hayes ve Ben Delo tarafından faaliyete geçirilmiştir. Seyşeller’de kayıtlı olan ve küresel çapta faaliyet gösteren şirket, marj ticaretine güçlü bir başlangıç ​​yapmıştır. Platformun kurucularından olan Ben Delo’nun Bitcoinden servet kazanan ilk milyarder olduğu söylenmektedir. Deneyimli finans uzmanları tarafından kurulan platform, API ve destekleyici araçlar sunmaktadır. Arthur Hayes, BitMEX borsasında oldukça tanınan ve adı büyük davalara karışmış bir kişidir. BitMEX borsası hakkında bilinmesi gereken en önemli husus, devlet tarafından birçok suçlamaya maruz kalmasıdır. Bu durumun en önemli sebebi bu borsanın belirsiz arka planı olmasıdır.

BitMEX Güvenilir Mi?

Bitmex Nedir? Güvenlik, bu kripto para borsasının önem verdiği bir husustur. Bu noktada daha önce herhangi bir saldırıya uğramadığını okuduğumuzda güvenlik noktasında dikkatli olduklarını görebiliriz. Platform, karmaşık olmayan net bir arayüze sahiptir ve kullanıcılarına kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kullanıcının tercihine göre özelleştirilebilen bir panele sahiptir. BitMEX borsasının kripto para piyasasında daha önce adı duyulmamış coin türleri sunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bitmex piyasasında çok yüksek kaldıraç oranları ile işlem yapmak mümkündür. Bu durum bir taraftan avantaj olsa da kayıp noktasında ciddi dezavantaj oluşturabilmektedir. Kayıpları en aza indirgemek adına yatırımcının hangi kripto para biriminde yatırım yaparsa yapsın dikkatli, tedbirli ve önceden bilgi edinmiş bir halde adım atması gerekmektedir. Bitcoinin para yatırma ve çekme işlemlerine izin veren bir piyasa olduğu için bir numaralı olarak nitelendirilmektedir fakat yüzde yüz güvenilirdir demek doğru olmayacaktır. Bitmex borsasında birden çok anahtara sahip çoklu imzalar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Amazon Web hizmetlerinin güvenliğinden yararlanmaktır. Fakat tüm bunlara rağmen yüzde yüz güvenilir olduğunu söyleyemeyiz.

Kullanımda Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar Nelerdir?

BitMEX Nedir? BitMEX kripto para birimi işlemleri karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu alanda işlem yapacak yatırımcıyı zorlayabilmektedir. Kaldıraçlı işlemlerde diğer borsalara kıyasla daha fazla kazandırması bir avantaj olabileceği gibi kayıp noktasında da diğer borsalara oranla daha fazla kaybettireceği için dikkatli adım atılması gerekmektedir. Para yatırma bakımında çeşitliliği kısıtlı olan bir kripto para borsasıdır. BitMEX borsası adına açılmış bir çok dava bulunması ve ABD borsalarının kurallarına uymadığının iddialı edilmesi de borsa hakkında soru işaretleri oluşturmaktadır. 

BitMEX Hangi Dil Seçenekleri Kullanmaktadır?

BitMEX Nedir? ve Hangi Dil Seçenekleri Sunmaktadır? İngilizce ve Türkçe dahil olmak üzere toplamda 6 adet dil seçeneği sunmaktadır.

BitMEX Hakkında Yapılan Şikayet ve Yorum Konuları Nelerdir?

Kripto para borsasında ve dünyasında işlem yapmayı düşünen yatırımcıların dikkat etmesi gereken en önemli husus o borsada daha önce işlem yapan kullanıcıların yorumları ve varsa şikayetleridir. Bu sayede yatırımcı işlem yapmadan önce genel hatlarıyla bir bilgi sahibi olacak ve ona göre adım atacaktır. Sizler için bu kripto para borsasında işlem yapan yatırımcıların, kullanıcıların yorum ve şikayetlerini derledik. Bu yorum ve şikayetleri dikkate alarak yatırım yapmanızı tavsiye ederiz.

Nedir bu yorum ve şikayetler;

1.Yatırımcının KYC kimlik onay sorunu yaşaması

2.İşlem yapıldığı esnada sistemin donması

3.Transfer işleminde yaşanan gecikme Bu kripto para borsasında işlem yapmış yatırımcıların genel yorum ve şikayetlerini incelediğimizde sistem, sistemin işleyişi, transfer gibi süreçlerde mağdur olduklarını görmekteyiz. Bu borsada yatırım yapmayı düşünen kişiler için genel bir araştırma yaptık ve yatırımlarını yapmadan önce bu ve benzeri durumları dikkate alarak yatırım yapmaları gerektiğini bildirmek isteriz.

7/24 DESTEK

VAR

PARA ÇEKİMİ

1 DK - 5 DK

KOMİSYONLAR

Düşük (%0.18)

AYRICALIKLAR

Yatırım Mentörü

Webinar Eğitimler

Analiz Desteği

Check-Up

Coin and Travel

Referans Sistemi

7/24 DESTEK

VAR

PARA ÇEKİMİ

1 DK - 5 DK

KOMİSYONLAR

Düşük (%0.18)

AYRICALIKLAR

Coin Çeşitliliği

7/24 DESTEK

VAR

PARA ÇEKİMİ

5 DK - 10 DK

KOMİSYONLAR

Orta (%0.2)

AYRICALIKLAR

Coin Çeşitliliği

7/24 DESTEK

YOK


PARA ÇEKİMİ

TRY ÇEKİMİ YOK

KOMİSYONLAR

Orta (%0.2)

AYRICALIKLAR

Coin Çeşitliliği

7/24 DESTEK

YOK

PARA ÇEKİMİ

5 DK - 10 DK

KOMİSYONLAR

Yüksek (%0.3)

AYRICALIKLAR

ParibuLOG

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Average: 5]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!