Bitstamp Nedir? Bitstamp Borsası Güvenilir Mi? [Detaylı İnceleme]

Bitstamp Nedir? Bitstamp Borsası Güvenilir Mi?
Bitstamp Nedir? Bitstamp Borsası Güvenilir Mi?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitstamp Nedir?

Kripto para borsasında işlem yapmayı düşünen yatırımcılar için önemli konulardan Bitstamp nedir? Bitstamp borsası güvenilir midir? Borsada dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Gibi sorulara cevap aradık. Sizler için bu soruların cevaplarını derledik. Bu borsa, 2011 tarihinde kurulmuştur ve Slovenya merkezli bir kripto alım satım borsasıdır. Çok eski kripto para borsaları arasında yer alan borsanın kurucuları, Nejr Kodric ve Damijan Merlak’tır. 2013 yılında merkez Slovenya’dan Lüksemburg’a taşınmıştır. 2015 tarihinde Bu borsa üzerinden yapılan bir hack girişimi sonucunda değeri 5 milyon dolardan fazla olan 19 bin BTC çalınmıştır. Bu olayın ardından borsa yaklaşık 1 hafta süre ile faaliyette bulunamamıştır. Bu olayların ardından 1 sene sonra Bitstamp markası tescillenmiş oldu. 2016 yılında lisansını alan Bu kripto para borsası, Avrupa’da ilk lisanslı borsa olmayı başarmıştır. Ardından 2018 yılında Güney Kore merkezli bir şirket satın almıştır.

Damijan Merlak, hisselerinin satışını gerçekleştirirken Nejr Kodric ise haklarını korumaya devam etmiştir. Borsanın Lüksemburg dışında Londra ve New York’ta da merkezleri bulunmaktadır. Bu borsada yer alan kripto paralarının sayısının oldukça az olduğunu söylemek mümkündür. Borsa, vadeli işlemlere izin vermemektedir. Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

Bitstamp, dolar, Euro ve sterlin gibi itibari para birimleri bulunmaktadır. Borsa, oldukça fazla olay yaşamış ve sıkıntılı süreç geçirmiş bir kripto para platformları arasında yer almaktadır. Bu durum yatırımcıların güvenlik konusunda ve yatırımlarının korunup korunmayacağı konusunda endişe yaşamasına yol açmaktadır. Platformun kullanıcı ara yüzü iyi tasarlanmış, sadece ve kullanıcıyı seçeneklere boğmayan türdendir. Yeni başlayanlar için biraz zorlayıcı bir alım-satım sayfasına sahip olsa da platformun geneli kullanıcı için oldukça kolay şekilde tasarlanmıştır. Bitstamp, bunların yanı sıra müşteri desteği ve uluslararası kullanılabilirliği yüksek olan bir kripto para borsasıdır. AB ve ABD’de ülkelerinde yaygın olarak kullanılmakla beraber şu anda 60 ülkede aktif olarak kullanılan bir borsa olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca müşteriye kapsamlı ve detaylı cevapların bulunduğu bir SSS sayfası sunmaktadır.

Bitstamp Güvenilir Mi?

Kripto para borsasında işlem yapmayı düşünen kişilerin borsa ile alakalı akıllarına gelen ilk soru, bu borsa güvenilir mi? Güvenlik önlemleri ve müşteri varlıklarının çoğunu soğuk cüzdanlarda saklanması borsanın güvenilir olduğunu göstermektedir ancak tam anlamıyla güvenilir olduğunu söylemek doğru olmayacaktır zira geçmiş dönemlerde hack saldırısına maruz kalması güvenilirliğini zedeleyen bir durum olmuştur. Bir kere bu saldırıya maruz kaldıktan sonra da alınan sıkı tedbirler sonucunda bir daha böylesi bir hack saldırısı ile karşılaşmamış ve yatırımcı varlıklarının soğuk cüzdanda muhafaza edilmesi sonucu güvenilirliğine tekrar kavuşmuştur.

Kullanımda Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar Nelerdir?

Mevcut coin sayısı artmış olsa da işlem çifti yönünden az coin ile işlem yapma durumu yatırımcı için sorun teşkil etmektedir. Borsada işlem yapmak ya da borsayı kullanmak isteyenlerin platform için ufak da olsa bir ağ ücreti ödemesi gerektiğini bilmelisiniz. Oldukça basit bir ara yüze sahip olmasına rağmen onay süreci uzun bir borsadır. Uzun süren bir kimlik doğrulama süreci vardır ve ne yazık ki bu aşamayı tamamlamadan herhangi bir alım-satım işlemi yapılamamaktadır. Bu da yatırımcıyı olumsuz etkilemekte ve yatırımcının işlemini yavaşlatmaktadır.

Bitstamp Hangi Dil Seçenekleri Kullanmaktadır?

Borsa, Türkçe ve İngilizce başta olmak üzere toplamda 8 dilde hizmet vermektedir.

Bitstamp Hakkında Yapılan Şikayet ve Yorum Konuları Nelerdir?

Kripto para borsasında ve dünyasında işlem yapmayı düşünen yatırımcıların dikkat etmesi gereken en önemli husus o borsada daha önce işlem yapan kullanıcıların yorumları ve varsa şikayetleridir. Bu sayede yatırımcı işlem yapmadan önce genel hatlarıyla bir bilgi sahibi olacak ve ona göre adım atacaktır. Sizler için Bu kripto para borsasında işlem yapan yatırımcıların, kullanıcıların yorum ve şikayetlerini derledik. Bu yorum ve şikayetleri dikkate alarak yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Nedir bu yorum ve şikayetler; 1.Yatırımcının hesabına parasının geç gelmesi 2.Yatırımcının işlem yaptığı sistemin donması 3.Yatırımcının hesaba erişim noktasında sıkıntı çekmesi 4.Yatırımcının transfer işleminin gecikmesi Bu ve benzeri yorum ve şikayetleri incelediğimizde Bu kripto para borsasında işlem yapmayı düşünen yatırımcıların bunlara dikkat etmeleri gerektiğini bilmelerini ve bunlara dikkat ederek işlem yapmalarını rica ederiz.  

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!