Bittürk Nedir? Bittürk Borsası Güvenilir Mi? [Detaylı İnceleme]

Bittürk Nedir? Bittürk Borsası Güvenilir Mi?
Bittürk Nedir? Bittürk Borsası Güvenilir Mi?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bittürk Nedir?

Bu yazımızda kripto para borsasında işlem yapmayı düşünen yatırımcılar için piyasada isimleri geçen borsaları ve bu borsaların yatırımcılar için ne gibi avantaj ve dezavantajlarının bulunduğunu inceleyeceğiz. Dijital varlıkları Türk Lirası ile hızlı ve güvenli alış satış imkanı sağlayan borsa olan Bittürk, sunduğu dijital varlık çeşitliliği bakımından Türkiye’deki ilk borsa olma özelliği göstermektedir. İlk olarak 2017 tarihinde Kripto para platformu için yazılım ekibi kurulup çalışmalara başlandı. Yazılım süreçleri ve şirketleşme çalışmaları aşamasından sonra borsa yayına çıkmaya hazır hale geldi ve kripto para platformu olarak ilk kez üye alımlarına başlandı. Kripto para piyasasına giriş yapmayı düşünenlerin bilmesi gereken önemli bir nokta, dünya genelinde binlerce farklı kripto para birimleri bulunmasıdır.

Borsa XRP, DASH, NEO, GAS, WAVES, NANO gibi birimlerin ilk kez Türkiye’de bulunduran borsalara öncülük ettmiştir. Mevcut durumda 23 farklı kripto para birimini bünyesinde bulundurmaktadır. Borsa, Paribu’dan sonra Türkiye’de en fazla kullanılan 2. Kripto para borsası olarak bilinmektedir. Faaliyete geçtiği yıldan bu zamana kadar düşük komisyon oranları, 7/24 canlı destek ekibi, güvenli soğuk cüzdanları ve TL yatırma-çekme işlemlerinin hızlı oluşu sayesinde pek çok kripto para yatırımcısının dikkatlerini üstlerine çekmeyi başarmıştır.

Aynı zamanda PAPARA ile TL yatırma ve çekme işlemlerine de olanak sağlayarak, 7/24 mesai saati fark etmeksizin borsaya para yatırma imkânı tanımaktadır. Bittürk kripto para borsası, 2016 senesinde kurulmuş olup bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak kripto para alım ve satımları faaliyetlerine 2017 senesi içerisinde başlamış ve bu zamana kadar da faaliyetlerine devam etmektedir. İstanbul’un Leventte bulunan merkezi üzerinden, yatırımcılarının her türlü desteğine hızlı bir şekilde dönerek kripto para alanında her geçen gün gelişmeye odaklı hareket eden bir kripto para borsasıdır.

Bittürk Güvenilir Mi?

Borsa, ortaya çıktığı ilk zamanlarda site içerisinde bazı optimizasyon sıkıntıları çekmiştir. Ancak bu sorunların üstesinden gelerek şu anda kaliteli bir şekilde hizmet vermekte olan kripto para borsaları arasında yer almaya başlamıştır. Bu anlamda borsa üzerine birçok kripto para alım ve satım işlemlerinin yürütüldüğü aynı zamanda Türk lirası yatırma gibi bazı cazip seçenekleri ile yatırımcıları bir arada toplamayı başarıyor. Haftanın her günü ve her saati destek sağlamakta olan ekibi ile yatırımcılarının teknik sıkıntıları ve soruları gibi birçok sürece yardımcı olabiliyor. Ayrıca yatırımcının sahip oldukları soğuk cüzdanlar ile de güvenli bir şekilde yatırımlarını saklayabilmektedir. Bu çerçeveden bakıldığında güvenilir bir şekilde yatırımlarınızı saklamakta olan kripto para borsaları arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından ulaşabilirsiniz.

Kullanımda Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar Nelerdir?

Borsa, ülkemizde yer alan kripto para düzenlemelerine göre tamamı yasal olan bir işlem platformu olarak faaliyet gösterir. Yani, Ticaret Odası’na kaydı bulunmaktadır ve vergilerini ödemektedir. Bu yüzden yapılacak olan her al sat işlemlerinden elde etmiş oldukları kârın belli bir miktarını devlete vergi olarak vermektedir. Aynı zamanda ülkemizde yer alan şirketi ile de yasal bir şekilde kripto para alım ve satım işlemleri yapan bir borsadır. Borsa üzerinden yapmış olacağınız herhangi bir işlem için bir illegal durum bulunmamaktadır.

Bittürk Hangi Dil Seçenekleri Kullanmaktadır?

Borsa yatırımcılarına Türkçe dilinde hizmet vermektedir.

Bittürk Hakkında Yapılan Şikâyet ve Yorum Konuları Nelerdir?

Kripto para borsasında ve dünyasında işlem yapmayı düşünen yatırımcıların dikkat etmesi gereken en önemli husus o borsada daha önce işlem yapan kullanıcıların yorumları ve varsa şikayetleridir. Bu sayede yatırımcı işlem yapmadan önce genel hatlarıyla bir bilgi sahibi olacak ve ona göre adım atacaktır. Sizler için Bittürk kripto para borsasında işlem yapan yatırımcıların, kullanıcıların yorum ve şikayetlerini derledik. Bu yorum ve şikayetleri dikkate alarak yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Nedir bu yorum ve şikayetler;

  1. Yatırımcının hesabına paranın geç düşmesi
  2. Yatırımcının işlem yaptığı esnada sistemin donması
  3. Yatırımcının hesaba erişim noktasında sıkıntı yaşaması
  4. Yatırımcının transfer işleminde gecikme yaşaması

Bu ve benzeri yorum ve şikayetleri dikkate aldığımızda yatırımcıların hesap ile alakalı sorunlarla karşı karşıya kaldığını görmekteyiz. Bu borsada yatırım yapmayı düşünen kişilere bu ve benzeri durumları göz önüne alarak yatırım yapmalarını tavsiye etmekteyiz.  

 

7/24 DESTEK

VAR

PARA ÇEKİMİ

1 DK - 5 DK

KOMİSYONLAR

Düşük (%0.18)

AYRICALIKLAR

Yatırım Mentörü

Webinar Eğitimler

Analiz Desteği

Check-Up

Coin and Travel

Referans Sistemi

7/24 DESTEK

VAR

PARA ÇEKİMİ

1 DK - 5 DK

KOMİSYONLAR

Düşük (%0.18)

AYRICALIKLAR

Coin Çeşitliliği

7/24 DESTEK

VAR

PARA ÇEKİMİ

5 DK - 10 DK

KOMİSYONLAR

Orta (%0.2)

AYRICALIKLAR

Coin Çeşitliliği

7/24 DESTEK

YOK


PARA ÇEKİMİ

TRY ÇEKİMİ YOK

KOMİSYONLAR

Orta (%0.2)

AYRICALIKLAR

Coin Çeşitliliği

7/24 DESTEK

YOK

PARA ÇEKİMİ

5 DK - 10 DK

KOMİSYONLAR

Yüksek (%0.3)

AYRICALIKLAR

ParibuLOG

 
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Average: 5]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!