Centrifuge (CFG) Nedir?
Centrifuge (CFG) Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Centrifuge (CFG) Nedir?

 Centrifuge (CFG), küçük işletmeler için kredileri daha erişilebilir hale getirmeyi ve havuzlanmış likiditeyi geleneksel finans dünyasına açarak yatırımcılar için istikrarlı bir getiri sağlamayı amaçlayan bir DeFi (merkeziyetsiz finans) yapısıdır. Yani Centrifuge, DeFi ile gerçek dünyadaki varlıklar arasında köprü işlevi görmektedir. Bunu yaparken de küçük ve orta ölçekli işletmeler için sermaye maliyetini azaltmaya, yatırımcılara istikrarlı bir gelir kaynağı yaratmaya çalışmaktadır.

Kendi blok zincirine sahip olan Centrifuge, kullanıcıların faturalarını, ipoteklerini ya da eşyalarını blok zincire aktarmalarını sağlar. Centrifuge, Polkadot parachainleriyle de uyumlu bir yapıya sahiptir.

Centrifuge ile şirketler, gerçek dünya varlıklarını temsil eden NFT’ler mintleyebilir, kredilerinde teminat olarak kullanmak üzere varlık toplayabilir ve bireysel yatırımcılar tarafından sağlanan daha fazla fona hızla erişebilir. Centrifuge, sunduğu NFT imkanı sayesinde Ethereum standartları ile çalışır. Centrifuge Tinlake adında, gerçek varlıkların NFT olarak alınıp satılabildiği bir dApp (merkeziyetsiz uygulama) pazar yerine sahiptir.

 

CFG Coin Projesi

Centrifuge (CFG) Nedir? Centrifuge, Centrifuge coin (CFG) tarafından desteklenmektedir. Centrifuge coin (CFG), blok zincirine güvenlik sağlayan, sahiplerinin işlem ücretlerini ödemelerine, varlıkları paylaşmalarına ve yönetişime katılmalarına izin vermektedir.

CFG’nin Ethereum versiyonu ise ERC-20 tabanlı wCFG’dir. Ayrıca wCFG, Ethereum – Centrifuge Zinciri köprüsünü kullanmaktadır.

Toplam CFG coin arzı 430.011.123 adet olup dolaşımda 158.476.822 CFG coin vardır.

 

CFG Madeni Para Projesinin Kurucusu Kimdir?

Centrifuge (CFG) Nedir? Centrifuge, daha önce e-ticaret şirketi DeinDeal’i kuran Lucas Vogelsang liderliğindeki bir Alman ekip tarafından 2017 yılında kuruldu. Vogelsang ve ortakları daha önce bir fintech işletme sermayesi çözümleri sağlayıcısı olan Taulia’yı kurdu. Taulia, elektronik faturalama ve tedarik zinciri finansmanı gibi hizmetler sağlayarak 100’den fazla ülkedeki müşterilere hizmet vermektedir. Santrifüj ise bu servisleri blockchain yapısı içerisinde kurmayı hedefliyor.

 

CFG Madeni Para İstatistikleri

Centrifuge (CFG) Nedir? Veriler, 25 Ocak 2022 itibarıyla CFG Coin’in 105.841.666,95$ piyasa değeriyle en değerli kripto para birimleri arasında 342. sırada yer aldığını gösteriyor. CFG jetonu, 14 Ekim 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,58 $’a ulaştı. CFG TL paritesinde bu 34.93 TL.

 

Centrifuge Projesini Farklı Kılan Nedir?

Centrifuge (CFG) Nedir? Centrifuge, faturalar, emlak ve telif hakları gibi gerçek dünya varlıklarını DeFi ortamına bağlar. Borçlular, gerçek dünyadaki varlıklarını bankalar veya diğer aracılar olmadan finanse edebilirler. Centrifugede herkes likidite sağlayabilir ve yatırımcılar ayrıca likidite getirisi alırken ödül olarak CFG paraları alabilirler.

Centrifuge, blockchain teknolojisinin sunduğu olanaklar sayesinde, sıklıkla finansal sorunlarla karşılaşan küçük ve orta ölçekli işletmelerin güvenli, şeffaf ve verimli bir şekilde finansman elde etmelerini sağlar. Centrifuge Zinciri Polkadot üzerine inşa edilmiştir ancak Ethereum ile de uyumludur. Centrifuge, hız için Polkadot’tan ve likidite için Ethereum’dan yararlanır.

 

Tinlake Nedir?

Centrifuge (CFG) Nedir? Tinlake, Centrifuge platformu için yalnızca bir pazar yeridir. Tinlake, varlık sahiplerinin ticari faturalar veya emlak kredileri gibi gerçek dünya varlıklarından oluşan havuzlar oluşturmasına ve bunları DeFi yatırımcılarının kullanımına sunmasına olanak tanır. Bu varlıklar, DeFi yatırımcıları ve DeFi protokolleri için istikrarlı getiriler sağlar ve ayrıca Tinlake maden havuzu kurucuları ve operatörleri ile bunların borç alan kişilere likidite sağlar.

 

Whitepaper: CFG coin

Centrifuge (CFG) Nedir? 5 Mayıs 2021’de yayınlanan CFG Token Teknik Belgesi, Centrifuge Token Modeli’nin, platformun şirketler ve ekipler dahil tek bir noktaya dayanmadan çalışmasını sağlayarak Centrifuge Platformuna güç verdiğini vurgular. CFG madeni para teknik incelemesine göre, platformun kripto para birimi 425.000.000 CFG şu şekilde tahsis edilmiştir:

  • Çekirdek katılımcılar: %27
  • Toplam destekçiler: %17,1
  • Geliştirme ödeneği: %11,8
  • Kuruluşa gelir sağlama: %11,8
  • Topluluk satışı: %9,5
  • Erken ekosistem: %8,3
  • Ödüller ve ödenekler: %7,3
  • Topluluk ödenekleri: %7,1

 

CFG Paraları Nasıl Satın Alınır?

Centrifuge (CFG) Nedir? CFG paraları, kripto para borsalarında alınıp satılabilir. Güvenilir kripto para birimi web sitelerinden CFG TRY fiyat tablolarını kontrol edebilirsiniz.

 

Centrifuge (CFG) Sıkça Sorulan Sorular

 

Centrifuge (CFG) Nedir?

Centrifuge (CFG) Nedir? Centrifuge (CFG), bir DeFi borç verme protokolüdür. Anlaşmanın amacı, küçük ve orta ölçekli işletmelerin kredi almasını kolaylaştırmak ve havuzlanmış likiditeyi geleneksel finans dünyasına açarak yatırımcılara istikrarlı getiri sağlamaktır. Centrifuge Projesi’nin hedef kitlesi nedir? Centrifuge (CFG) öncelikle Tinlake yatırımcıları, varlık yaratıcıları ve doğrulayıcılar içindir.

 

Tinlake Nedir?

Centrifuge (CFG) Nedir? Tinlake, Santrifüj zinciri üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir pazar uygulamasıdır. Servet yaratıcılarının varlıklarını finanse etmelerine ve yatırımcıların bu varlıklara yatırım yapmalarına olanak tanır. Tinlake yatırımcıları, varlık yaratıcıları tarafından oluşturulan havuzlara yatırım yapabilir ve istikrarlı getiri elde edebilir.

 

Centrifuge, gerçek dünya varlıklarını blok zincire nasıl aktarır?

Centrifuge (CFG) Nedir? Centrifuge (CFG), fiziksel varlıkları tokenize eder ve blok zincirine aktarır. Yani, fiziksel varlıkların NFT kopyaları akıllı sözleşmeler aracılığıyla oluşturulur.

 

CFG madeni paralarının kullanımı nedir?

CFG para birimi, sistem yönetişimine katılma ve varlıkları imzalar yoluyla tokenleştirme ve güvence altına alma işlevlerini üstlenir.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!