Coinbase Nedir? Coinbase Borsası Güvenilir Mi? [Detaylı İnceleme]

Coinbase Nedir
Coinbase Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbase Nedir?

Coinbase Nedir? Coinbase Güvenilir Mi ? Günlük işlem kütlesi 2,343,240,133 dolar olan Coinbase, işlem kütlesi bakımından dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan üçüncü platformdur. Amerika merkezli olarak kripto para alım satım hizmeti veren platform, Türkiye’den de kullanılabiliyor. Haftalık 5,211,518 ziyaretçiye hitap eden Coinbase yetkililerinin son icra ettikleri açıklamaya göre 50 milyar dolar muamele kütlesi ile 10 milyondan fazla kullanıcıya haiz bir platform olduklarını açıkladılar.

Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin değişik kripto paralar üstünden muamele yapılabilen borsa, kullanıcı güvenliği ve kullanıcı menfaatine yönelik sunmuş olduğu ayrıcalıklarıyla biri olan adlardan biri olmayı başarıyor.

Coinbase, öteki dijital platformlardan değişik olarak rahat ve anlaşılır ara yüze haiz bir platformdur. Yani herhangi bir bilginiz bile olmadan kripto para alım satım işlemlerini rahatlıkla borsa üstünden gerçekleştirebilirsiniz. Coinbase kayıt işlemi, öteki platformlara gore daha rahattır. Sitenin ana sayfasına girdikten sonrasında “Başlayın” butonuna tıklayarak oluşturulan sayfada lüzumlu detayları girin ve rahat bir biçimde kayıt işlemini tamamlayın.

Kayıt işlemini tamamladıktan sonrasında mailinize gelen linke tıklayarak hesabınızı onaylayın. KYC doğrulaması (hüviyet doğrulaması) aşamasını da geçtikten sonrasında hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Coinbase kayıt işlemini tamamladıktan sonrasında hesabınıza giriş yapmanız ve banka kartı yahut kredi kartınızı bağlayarak sermayenizi oluşturmanız gerekiyor. Bu muamele, öteki borsalarda da aynı biçimde ilerlese de Coinbase’in sunmuş olduğu kolaylığın öteki platformlardan daha kolay bulunduğunu söyleyebiliriz.

Coinbase Nedir? Coinbase’de alım satım yapmak için kartınızı hesaba bağlarkan banka kartı yahut kredi kartı şartı koşulmuyor. Ancak kullanıcılarının da anlatım ettikleri suretiyle kredi kartını bağlamak daha sağlıklıdır. Çünkü banka kartı ile Coinbase para yatırma işlemleri ara sıra 2-4 gün şeklinde uzun süreler alabiliyor. Fakat kredi kartı ile anında Coinbase’den kripto para satın alabilirsiniz. Kredi kartı ile Coinbase’den muamele yapmak normal olarak hız açısından mühim bir ayrım atıyor. Ancak kredi kartı ile Bitcoin almanın bir de dezavantajı var. Coinbase, kredi kartı ile kripto para alımını haftalık 200 dola ile sınırı olan bırakıyor.

Banka kartında ise bu limit 2500 dolar olarak belirlenmiştir. Yani alım için kredi kartı mı yoksa banka kartı mı daha iyi sorusuna kendi bütçenize ve kurmak dilediğiniz ana paraya gore karar vermeniz daha doğru olacaktır.

Coinbase Güvenilir mi?

Coinbase Nedir? Kripto para yatırımcıları için bir borsanın emin olması, her şeyden önemlidir. Yeni bir sektör olmasından ötürü hemen hemen tam oturmuş bir güvenin olmaması, yaşanmış olan borsa hacklenmesi vakaları veya Thodex, Vebitcoin benzer biçimde müşterilerine hiç bir yardımcı vermeden ortadan kaybolan dolandırıcı borsalar yüzünden maalesef kripto para borsalarına karşı davranışlarında ölçülü yaklaşımlar gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Ancak Coinbase güvenliği mevzusunda ne olursa olsun en emin kripto para borsalarından biri bulunduğunu söylemekte hiç bir mahzur yoktur. Türkiye’de en çok yatırımcısı bulunan Dyorex hakkında merak edilenlere link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Coinbase, kullanıcı varlıklarını korumak için verilerin yüzde 98’ini çevrimdışı cüzdanlarda saklamaktadır. Bu uygulama, kullananların kendilerini daha çok güvende hissetmeleri adına mühim bir uygulamadır.

Bunun haricinde kalan yüzde 2’lik online cüzdandaki varlıkların muhtemel bir sebepten ötürü kaybolması veya çalınması durumuna karşı da tekrar Coinbase mühim bir tedbir alıyor. Coinbase Nedir? Coinbase, kullanıcılarına sigorta hizmeti sunuyor. Yani paraların çalınması veya hacklenmesi niteliğinde kullananların varlıkları kısa bir müddette sigorta tarafınca karşılanarak iade edilmektedir.

Elbette platformun emniyet adına sunmuş olduğu birçok hususiyet bulunuyor. Coinbase’de 250 bin dolara kadar olan bütün hesaplar sigorta kapsamında yer alıyor. Buna ayrıca bir de yatırımcı olarak 2FA (iki aşamalı doğrulama), SMS doğrulaması, mail doğrulaması benzer biçimde hususi emniyet önlemlerinin de katılımı niteliğinde, Coinbase kullanması oldukca daha emin bir hale gelebiliyor.

Kullanımda Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar Nelerdir?

Coinbase Nedir? Coinbase Güvenilir Mi ? Dünyanın kabul edilen kripto para borsalarından biri olması normal olarak itimat vermesi açısından Coinbase kullanması açısından avantajlıdır. Ancak öteki kripto para borsalarının aksine alım satım işlemlerinde yaşanmış olan birtakım durumlar, coinbase için dezavantajlar olarak görülmektedir. Bu nedenle Coinbase kullanırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mühim birtakım detay bulunmaktadır.

Peki, nelerdir bunlar? Coinbase’de alım-satım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için Blockhain ağı tarafınca onaylanması gerekmektedir. Bu durum, ara sıra oldukça uzayabilmekte olup bununla birlikte satım işlemlerinin onaylanması muamele açtığınız andaki fiyat üstünden değil, Blockhain ağının onayladığı vakit dilimindeki fiyata nazaran belirlenmektedir.

Coinbase’de ödeme sistemi de öteki kripto paralara nazaran daha kötüdür. Kullanıcılarının ifadelerine nazaran ödemeler ara sıra oldukça uzun vakit alabiliyor ve bu da kullanıcılar açısından hiç de güzel olmayan bir durumdur. Her kripto para borsasının kullanıcılarına sunmuş olduğu avantajlar ve dezavantajlar kesinlikle vardır.

Coinbase Nedir? Coinbase ile alakalı verdiğimiz bilgilere de bakmış olduğunuzda bunu görebilirsiniz. Güvenlik noktasında herhangi bir sıkıntı olmamasına karşın alım-satım işlemlerinin Blockhain ağı üstünden onaylanması gerekmesi yahut ödemelerin geç yapılması şeklinde problemlerin olması, dünyanın en yüksek muamele hacmine haiz bir kripto para borsası için olumsuz bir durumdur. Bu nedenle kripto para yatırımı yapmadan ilkin borsaların incelikleri ve kullanıcı sözleşmeleri ile alakalı detaylı malumat sahibi olmanız gerekir.

Coinbase Hangi Dil Seçenekleri Sunmaktadır?

Coinbase Nedir?

Türkçe ve İngilizce dilleri de dahil olmak üzere kullanıcılarına toplamda 13 adet dil seçeneği sunmaktadır.

Coinbase Hakkında Yapılan Şikayet ve Yorum Konuları Nelerdir?

Coinbase Nedir? Coinbase kripto para borsasında işlem yapan yatırımcıların şikayetçi olduğu konular şu şekildedir;

*Kullanıcıya çeşitli açıklamalarla işlem yaptırmaması

*Kullanıcının hesaba girerken çok fazla bağlantı sorunu yaşıyor olması

*Yatırımcıların sisteme giriş yapamaması

Sonuç olarak; Yatırımcının hesabına paranın yatmaması, hesaba gelen coinlerin cüzdanda görünmemesi gibi olumsuz durumlarla karşılaşmak istemeyen yatırımcılara Coinbase kripto para borsasında işlem yapmadan önce düşünmeleri gerektiğini tavsiye etmekteyiz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!