Cosmos (ATOM) Nedir?
Cosmos (ATOM) Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cosmos (ATOM) Nedir?

Ölçeklendirmek ve birbirleriyle çalışmak için Cosmos’un blok zinciri ekosistemlerinin, Tendermint gibi Bizans Hata Toleranslı bir fikir birliği ile birbirine bağlanması gerekir. Bu, Cosmos’un önceki sürümlerinin birbirleriyle iletişim kuramadığı veya çevresel faktörlere bağlı olarak değişemediği anlamına gelir. Birbiriyle ilgisi olmayan, tamamen uyumsuz ve dış etkenlere duyarsız silolar şeklinde çalışıyorlardı. Cosmos aracılığıyla blok zincirlerinin sorunlarını çözmek için yeni bir teknolojik vizyon uygulanıyor. Bunu anlamak için blockchain teknolojisinin kökenini anlamak gerekiyor. Bunun nedeni, bir blok zinciri oluşturmanın yoğun ve güçlü bir çaba gerektirmesidir. Kripto para piyasaları hakkında detaylı bilgiye link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Cosmos (ATOM) Kurucusu Kimdir?

Cosmos (ATOM) Nedir? Zarko Miloseviç ve Ethan Buchman, Cosmos ekosistemini birbirine bağlayan bir portal olan Tendermint’in geliştiricilerine liderlik ediyor. Kwon artık CEO pozisyonunda değil; 2020’de görevinden ayrıldı. Peng Zhong, CEO olarak devraldıktan sonra Tendermint’in yönetim kurulu isimlerini büyük ölçüde değiştirdi. Bu karar, geliştiricilerin Cosmos kullanırken deneyimlerini iyileştirmek ve daha coşkulu bir topluluk oluşturmak için alındı. Ek olarak, bir topluluk çabasıyla konuyla ilgili eğitim kaynakları oluşturmayı amaçlamaktadır.

 

Üç Kısa Noktada Cosmos (ATOM) Nedir ?

Cosmos (ATOM) Nedir? Cosmos SDK ve Tendermint BFT blok zincir modülü, blok zincirlere güç ve kullanım kolaylığı katar. Bunun nedeni, Cosmos’un modülerliğinin IBC ve Peg-Zones’un uygulanmasını kolaylaştırması ve bu da blok zincirler arasında değer aktarımını kolaylaştırmasıdır. Ayrıca, Cosmos, Peg-Zones ve IBC aracılığıyla blok zinciri özerkliğini korur.

Cosmos, ekosisteminde birbirinin yerine kullanılabilen bir dizi araç sağlar. Bu da Cosmos’un sağladığı yatay ve dikey ölçeklenebilirlik sayesinde blok zinciri uygulamalarıyla milyonlarca kullanıcının kullanımına olanak sağlıyor. Bir ürün değil, modüler, uyarlanabilir ve değiştirilebilir araçlara sahip bir ekosistemdir.

Geleceğin küresel finansal sistemleri ve merkezi olmayan internet, sıfırdan inşa edilecek yeni araçlara ihtiyaç duyuyor. Bunlar blockchain teknolojisinin yaratılması için gereklidir. Geliştiriciler tarafından teşvik edilen girişimler sayesinde birçok yeni araç oluşturulabilir.

 

Cosmos (ATOM) Projesi Nedir?

Cosmos (ATOM) Nedir? Cosmos blok zincirinin ve yerel ATOM madeni paralarının geleceğini tahmin etmek, kısmen kripto para piyasasının doğasında var olan oynaklık nedeniyle zordur. Buna ek olarak, diğer birkaç işletme de benzer bir model deniyor ve pazara hakim olmak için rekabet ediyor.

Cosmos’un kurucuları, bu sorunların barışçıl bir şekilde çözülebileceğini umuyor. Birlikte çalışabilirlik: maksimum verimlilik ve kararlılık için farklı platformlara dayalı olarak birbirleriyle iletişim kurun. Birlikte çalışabilir ağların, işlevsel olarak çalışacakları takdirde birbirleri üzerinde hareket etmeleri beklenir. Bu ağlar arasındaki artan iletişim, nihayetinde güvenli bir blok zinciri tabanlı internet oluşturmanın anahtarı olacaktır. Bu olursa, Cosmos bu hareketin ön saflarında yer almayı umuyor.

Tüm bunlarla birlikte, Cosmos son zamanlarda güncellemeye devam etmek, sistemlerini yükseltmek ve ana kullanıcı tabanını artırmak için adımlar attı. Böyle devam ederlerse, Cosmos ağının ve kurucularının tutkularını yerine getirememeleri için çok az sebep var.

 

Piyasada Kaç Cosmos (ATOM) Coin Var?

Cosmos (ATOM) Nedir? ATOM madeni paralarının toplam benzersiz arzı 260.906.513 birimdir. Bu kripto para birimleri, madencilikle değil, staking yoluyla kazanılır. Ocak 2017’de ATOM, aynı yılın Nisan ayında iki özel satış ve bir kamu satışı gerçekleştirdi. Bu iki satışın ardından, ATOM coin başına yaklaşık 0.10$’lık bir fiyat yaratılarak toplam piyasa değeri 16 milyon$’a ulaştı. Üretilen toplam token miktarı, yatırımcılara %80, kalan %20 ise All In Bits ve Interchain Foundation adlı iki şirkete dağıtılarak dağıtılır. Cosmos ağının ATOM tokeni, Bitcoin madenciliği için kullanılan ASIC donanımıyla karşılaştırılır.

 

Cosmos Ağı Güvenli Mi?

Cosmos (ATOM) Nedir? Bu makalede bahsedildiği gibi, Cosmos Proof of Stake konsensüs algoritmasını kullanır. Büyük miktarda ATOM tokenli doğrulama düğümlerinin, işlemleri doğrulamak ve ödül kazanmak için seçilme olasılığı daha yüksektir. Kurallara göre oynamadığı tespit edilen düğümler cezalandırılabilir ve tokenlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirler.

 

Cosmos (ATOM) Nasıl Satın Alınır?

Cosmos (ATOM) Nedir? Cosmos (ATOM) token, Global ve Türkiye’nin güvenilir kripto para borsaların başında gelen DyorEX Kripto Para Borsası üzerinden alınıp satılabilmektedir. Sizler de DyorEX’de hesap açarak ATOM/USDT veya ATOM/TRY paritesinde işlem yapabilir ve ATOM satın alabilirsiniz.

 

Cosmos (ATOM) Sıkça Sorulan Sorular

Cosmos (ATOM) Nedir?

  1. Cosmos (ATOM) nedir?

Cosmos, her biri Tendermint konsensüsü gibi bir BFT (Byzantine Fault Tolerant) konsensüs algoritması tarafından desteklenen, merkezi olmayan bağımsız paralel blok zincirleri ağı olarak bilinir. Başka bir deyişle, Cosmos, birlikte ölçeklenebilen ve çalışabilen bir blok zincir ekosistemidir.

  1. Cosmos (ATOM) ne işe yarar?

Cosmos, Tendermint BFT ve Cosmos SDK’nın modülerliği sayesinde blok zincirlerini güçlü ve geliştirmeyi kolaylaştırır. Cosmos, blok zincirlerinin özerkliklerini korurken IBC’ler ve Peg-Zones aracılığıyla birbirlerine değer aktarmalarına izin verir.

  1. Cosmos (ATOM) kurucuları kimdir?

Zarko Miloseviç ve Ethan Buchman, Cosmos ekosistemini birbirine bağlayan bir portal olan Tendermint’in geliştiricilerine liderlik ediyor. Kwon artık CEO pozisyonunda değil; 2020’de görevinden ayrıldı

  1. Cosmos (ATOM) toplam arzı ne kadar?

Toplam arzı belirsiz olan ATOM kripto paranın dolaşımdaki arzı ise, 286.370.297 ATOM’dur.

  1. Cosmos (ATOM) nasıl alınır?

Cosmos (ATOM) Nedir? Cosmos (ATOM) token, Global ve Türkiye’nin güvenilir kripto para borsaların başında gelen DyorEX Kripto Para Borsası üzerinden alınıp satılabilmektedir. Sizler de DyorEX’de hesap açarak ATOM/USDT veya ATOM/TRY paritesinde işlem yapabilir ve ATOM satın alabilirsiniz.

 

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!