Coti Nedir?
Coti Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coti Nedir?

Her şeyin dijitalleştiği bu çağda, geleneksel para birimleri geride kalmaya başladı. Ancak nakit ödeme, banka, PayPal, Alipay vb. kullanmaktan daha ucuzdur. COTI, misyonunu bu soruyu dikkate alarak formüle eder. COTI, kuruluşların kendi ödeme çözümlerini oluşturabilmeleri için herhangi bir para birimini dijitalleştirmelerini sağlayan kurumsal düzeyde ilk fintech platformudur.

 

COTI Coin Projesi

Coti Nedir? COTI coin, projenin yerli kripto para birimidir ve kuruluşların kendi ödeme sistemlerini oluşturmaları için gerekli desteği sağlayarak dijital para birimlerinin yaygınlaşmasının önünü açmayı amaçlamaktadır. COTI madeni parasının İlk Madeni Para Arzı (ICO) 2019’da yapıldı.

 

COTI Projesinin Kurucusu Kimdir?

Coti Nedir? COTI Group, 2017 yılında Samuel Falkon ve David Assaraf tarafından kuruldu. Staking platformu 2020’nin ilk gününde canlı yayına girdi.

David Assaraf, COTI platformunun kurucu ortağı ve Frequants’ın kurucusudur. Samuel Falkon, COTI platformunun kurucu ortağıdır ve platformun İş Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Paywize’ın Baş Gelir Sorumlusu ve Gil Scott Ltd.’nin kurucusudur. Ayrıca şirketin CEO’su Shahaf Bar Geffen, CTO’su ise eski IBM araştırma şefi Dr. Neil Halloani’dir. Ayrıca COTI ekibi, fintech ve bankacılık sektörlerinden 30’dan fazla mühendis, matematikçi, ekonomist, araştırmacı vb.den oluşmaktadır.

 

COTI Coin İstatistikleri

Coti Nedir? COTI madeni parasının maksimum arzı 2.000.000.000 COTI’dir. Bu tokenlerin %30’u token satışına, %15’i takıma ve %10’u danışmanlara ayrılmıştır. Kalan %45 likidite ve teşvik rezervlerinde kilitli.

 

COTI Projesini Farklı Kılan Nedir?

Coti Nedir? COTI projesi mükemmel bir ödeme sistemi sağlama iddiasındadır. Bu iddiayı destekleyen 7 önemli unsurun altını çiziyor. Bunlar: ölçeklenebilirlik Basit Alıcı ve Satıcı Koruması Maliyet etkinliği fiyat istikrarı zaman Emniyet önemli bir faktör olarak.

 

Ölçeklenebilirlik

COTI, saniyede 100.000 işlem gerçekleştirebilir ve bu da onu finans dünyasının en iddialı projelerinden biri yapar. VISA, Paypal vb. gibi daha geleneksel ödeme sistemlerinde bu sayı saniyede 25.000 işlem, Bitcoin (BTC) 7, Litecoin (LTC) 56 ve Ripple (XRP) 1.500’dür. Solana (SOL) blockchain ağı, ölçeklenebilirliğine o kadar güveniyor ki saniyede 50.000 işlem gerçekleştirebiliyor.

 

Basitlik

COTI’nin kullanıcıya ve tedarikçiye yönelik araçları basit ve kullanımı kolaydır.

 

Alıcı ve Satıcı Koruması

COTI, tarihteki ilk uyuşmazlık çözüm sistemini sunar. Bu sistemle COTI, kullanıcıları hatalardan, dolandırıcılıktan ve karşı tarafın kötü niyetli niyetinden korur.

 

Maliyet Etkinliği

COTI, birçok finansal sistemde karşımıza çıkan aracı kavramını ortadan kaldırmaktadır. Bu sayede maliyetleri ve enerji tüketimini önemli ölçüde azaltır, madencilik ihtiyacını ortadan kaldırır.

 

Fiyat istikrarı

COTI madeni parası, ödemelerde blok zincirinin toplu olarak benimsenmesi için gerekli fiyat sabitleme teknolojisini sağlar.

 

Zaman

Coti Nedir? COTI’nin teknolojisi, eşler arası ödemeleri ve havaleleri anında işler. Hız ve zaman kavramı, COTI platformunun en öne çıkan özelliklerinden biridir.

 

Güvenlik

COTI’nin dağıtılmış defter teknolojisi, gelişmiş bir güvenlik önlemidir. Sonuç olarak, COTI birçok yönden iddialı ve benzersiz bir platformdur. COTI’yi benzersiz kılan diğer özellikler, COTI paylaşımlı ödeme sistemi ve güven zinciri altyapısıdır.

 

COTI Pay

Coti Nedir? COTI Pay, stablecoin’ler, kripto para birimleri, kredi kartları ve hatta kurumların veya herkesin yerel para birimleri dahil olmak üzere tüm çevrimiçi ve çevrimdışı ödeme yöntemlerini kapsar. Mevduat ve işletme kredilerinden elde ettiği faiz sayesinde bir finansal sistem de kurmuştur. güven zinciri COTI altyapısının merkezinde, makine öğrenimine dayalı tescilli bir mutabakat algoritması olan Trustchain yer alır.

 

Trustchain

Coti Nedir? Trustchain, ölçeklenebilirliği artırmak ve saniyede 100.000’den fazla işlemi gerçekleştirmek için birlikte çalışan çoklu DAG (Yönlendirilmiş Düzlem Ağacı) veri yapıları üzerine kurulmuştur. Ölçeklenebilirliği ve düşük işlem maliyetleri nedeniyle DAG, ödemeler için en uygun altyapılardan biridir.

 

COTI X

COTI, DAG protokolü ve Trustchain algoritmasına dayalı bir altyapıya sahiptir. Bu altyapı katmanının üzerinde COTI X adı verilen bir hizmet katmanı bulunur. COTI X, KYC ve uyumluluk, birlikte çalışabilirlik, alıcı ve satıcı koruması ve bir istikrar çerçevesi sağlar.

 

Whitepaper: COTI Coin

Coti Nedir? COTI token geliştiricisi; merkezi olmayan ve yüksek performanslı dijital ödeme ağları ve stabilcoinler oluşturmak için kripto para ekosistemini optimize ettiğini belirtti. COTI projesi ve COTI madeni parası hakkında daha fazla bilgi edinmek için teknik incelemeye bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

 

COTI Coin Nasıl Satın Alınır?

Coti Nedir? COTI paraları, güvenilir kripto para borsalarında alınıp satılabilir.

 

Coti (COTI) Sıkça Sorulan Sorular

Coti (COTI) nedir?

COTI, hız ve maliyet gibi birçok avantajı ile kuruluşların kendi ödeme yöntemlerini geliştirmelerine olanak sağlayan bir platformdur.

 

COTI (COTI) ne kadar hızlı?

Saniyede 100.000 işlemlik işlem hızıyla COTI, piyasadaki en hızlı finansal sistemlerden biridir.

 

COTI coin ne yapar?

Platformdaki tüm ödemeler için COTI paraları kullanılır.

 

Maksimum COTI coin arzı var mı?

COTI madeni paralarının maksimum arzı 2 milyardır.

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!