Dogecoin Ve Elon Musk
Dogecoin Ve Elon Musk
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin Ve Elon Musk’a Hack Şoku

Dogecoin Ve Elon Musk

Hakkındaki bilgilerin karaborsada satıldığı bildiriliyor. Hepimizin bildiği gibi Twitter, Dogecoin hayranlığıyla ünlü Elon Musk tarafından satın alındı.

400 milyon kişinin verilerinin halka satışı 12 Aralık’ta siber suç istihbarat firması Hudson Rock, Twitter aracılığıyla “inanılabilir tehditlere” dikkat çekti. Hudson Rock, “Özel veri tabanı, AOC, Kevin O’Leary, Vitalik Buterin ve diğerleri gibi yüksek profilli kullanıcıların e-postaları ve telefon numaraları dahil olmak üzere çok sayıda bilgi içeriyor” dedi. Ayrıca ekledi: Gönderide tehdit aktörleri, verilerin Twitter’ın güvenlik ihlali nedeniyle 2022’nin başlarında elde edildiğini iddia ediyor ve bilgileri satın alması için Elon Musk’a şantaj yapmaya çalışıyor, aksi takdirde GDPR davalarıyla karşı karşıya kalacağı bilinmektedir.

 

Dogecoin Ve Elon Musk

Hesap sayısı göz önüne alındığında, Hudson Rock bilgisayar korsanlarının iddialarını tam olarak doğrulayamadı. Ancak “verilerin kendisinin bağımsız olarak doğrulanması meşru görünüyor” dedi. Web3 güvenlik şirketi DeFiYield ayrıca bilgisayar korsanları tarafından örnek olarak gösterilen 1.000 hesaba baktı. Bilginin “doğru” olduğunu onayladı.

Ayrıca hacker’larla Telegram üzerinden iletişime geçerek, aktif olarak alıcı beklediklerini kaydetti. Musk ödeme yaparsa bilgisayar korsanları verileri siler Doğru olduğu tespit edilirse güvenlik açığı, özellikle anonim olarak çalışan şifreli Twitter kullanıcıları için değerli bir endişe kaynağı olabilir. Ancak bazı kullanıcılar, aylık aktif kullanıcı sayısının 450 milyon civarında olduğu aktarıldığı için bu kadar büyük çaplı bir bilgi sızıntısına inanmanın zor olduğunu vurguladı. Şu anda bilgisayar korsanları, bilgi tabanını alıcılara tanıtmak için Breached’da da yayın yapıyor.

Ayrıca Elon Musk’a, bilgilerin satışını önlemek ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği kurumundan para cezası almamak için 276 milyon dolar ödemesi için özel bir davet vardı. Musk bedelini öderse, bilgisayar korsanı “birçok ünlüyü ve politikacıyı kimlik avı, kripto dolandırıcılığı, sim takası, doxxing ve diğer şeylerden korumak için” bilgileri sileceğini ve başka kimseye satmayacağını söyledi.

 

Dogecoin’in Fiyatı Nedir?

Dogecoin Ve Elon Musk

Bilgiler, Twitter’ın Haziran 2021’de istismar edilen ve ardından bu yılın Ocak ayında yamalanan “sıfır gün hack”inden geliyor gibi görünüyor. Kusur, esasen bilgisayar korsanlarının veritabanında derledikleri özel bilgileri almalarına ve ardından karanlık ağda satmalarına izin verdi. Bu tür bilgilerin çevrimiçi olarak sızdırılmasının tehlikeleri arasında metin ve e-posta yoluyla hedeflenen kimlik avı girişimleri, hesapları ele geçirmek için kullanılan sim değiştirme saldırıları ve özel bilgilerin sızdırılması yer alır.

Sonunda, Musk’ın gözdesi Dogecoin’in fiyatı hack’ten çok az etkilenmiş olabilir. Kripto para birimi yüzde 2 düşüşle 0,075 dolardan el değiştirdi. Bu düşüşün bilgi ihlali haberlerinden etkilenip etkilenmediğini belirlemek zor. Yine de, madalyonun nasıl hareket edeceğini zaman gösterecek. Bu arada Musk, Noel’i kutlarken Dogecoin’in bir görüntüsünü paylaştı.

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!