Enjin Coin Nedir? [ENJ Hakkında Detaylı İnceleme]

Enjin Coin Nedir?
Enjin Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enjin Coin Nedir ?

Enjin Coin, Ethereum blok zincirinde değer depolayan dijital bir para birimidir. ENJ ismi, paranın dijital bir temsili olarak görülebilen bu tokenin kısaltmasından gelmektedir. Bu kripto para, web sitelerinde ve çevrimiçi oyun platformlarında kullanılabilir.

Enjin, 2009 yılında kurulmuş bir girişimdir. Enjin markası sayesinde oyun geliştirme ve oyun dünyasında tanınan bir markadır. Inj, Enjin’in başlattığı bir oyuncu topluluğu platformudur; Ağda Inj olarak da adlandırılır.

Enjin Coin, 2017 yılında kripto para birimleri ve ICO’ların kullanılmasıyla oluşturuldu. Platformda ve oyunlarda kullanılabilir ve ICO aracılığıyla yaklaşık 19 milyon dolar topladı.

Oyun platformlarında dijital ürünler, oyun öğeleri ve üyelik seviyeleri satın almak için Enjin Coin’i kullanabilirsiniz. Ayrıca oyunlarda ENJ kazanabilirsiniz; üyelik seviyenizi bu şekilde artırırsınız. Ayrıca oyunda kazandığınız ENJ’ler diğer para birimleri ile değiştirilebilir.

Enjin Coin’in rekabet avantajı, topluluğunun tüm rakiplerinden daha büyük olmasıdır. Bu nedenle, Enjin Coin topluluğunun birçok üyesi projenin avantajını benimsedi ve onu piyasaya yaymak için çalışıyor. Enjin Coin, uzun yıllardır oyun endüstrisinde bulunuyor ve bu da Enjin Coin’i mevcut oyun platformlarına uyarlamasına yardımcı oldu.

 

Enjin Coin (ENJ) Nasıl Çalışır ?

Enjin Coin Nedir? Çevrimiçi oyunların oyuncuları, oyunlarda kullanılan dijital öğelere (örn. alterler, silahlar, karakterler, giysiler vb.) milyonlarca dolar harcarlar. Enjin ekibi, bu tür işlemleri daha kolay ve daha güvenilir hale getirmek için blockchain altyapısını kullanıyor.

ENJ’yi oyun içinde dijital öğeler satın almak için kullanabilirsiniz, ayrıca kazandığınız ödülleri de ENJ’ye çevirebilirsiniz. Bir oyundan kazanılan ENJ başka bir oyuna aktarılabilir ve orada kullanılabilir.

Oyun yayıncıları, oyunlarına olan ilgiyi artırmak için oyunculara ödül olarak ENJ verir, bu da harika bir pazarlama yöntemidir. Özellikle yeni oyunların oyunculara tanıtılması ve online oyunların kullanıcı sayısının arttırılmasında fayda vardır.

Oyuncuların yukarıda bahsettiğimiz şeyleri yapabilmeleri için ETH tabanlı bir cüzdana sahip olmaları gerekir. Bu sayede oyuncular tüm ENJ’lerini oyundan bağımsız olarak istedikleri gibi yönetebilirler.

 

Enjin Coin (ENJ) Avantajları Nedir ?

Enjin Coin Nedir? Enjin’in 2009 yılından bu yana oyuncular için bir platform olması ve 20 milyonun üzerinde oyuncuya sahip olması, oyunla ilgili benzer projelerden bir adım öne geçmesini sağlıyor.

ENJ’nin kendi blok zinciri yerine Ethereum üzerinde bir ERC-20 belirtecine sahip olması ve ERC-1155 akıllı sözleşmelerini desteklemesi, adaptasyonunu hızlandırdı.

Enjin’in Samsung, Unity, PC Gamer ve benzeri şirketlerle yaptığı anlaşmalar oyun yapımcılarının ve dağıtımcıların dikkatini çekti. Bu, daha fazla oyunda ENJ tokenlerini göreceğimiz anlamına geliyor.

 

Enjin Coin (ENJ) Kurucusu veya Kurucuları Kimdir ?

Enjin Coin Nedir? Enjin, 2009 yılında Maxim Blagov ve Witek Radomski tarafından oyun topluluğu olarak kurulmuş bir platformdur. Maxim Blagov hala şirketin CEO’su; Witek Radomski, platformun teknik direktörüdür ve teknolojik yeniliklerinden sorumludur. Blagov, tasarım deneyimine sahip yaratıcı bir pazarlama, yazılım ve proje yönetimi uzmanı olarak tanımlanıyor.

Enjin Inc.’in kurucusu Bram Coen, 2012’de Bitcoin’i keşfetmeye başladı. Bu, şirketin yazılımına akıllı sözleşmeler ve bir blok zinciri ekleme arzusunu ateşledi. Bram Coen daha sonra 2016 yılında Ethereum üzerine fikirlerini uygulamak için bir Bitcoin meraklısı olan Radomski ile ortaklık kurdu. Enjin nihayet 2017 yılında blockchain destekli yazılım sistemini piyasaya sürdü.

ERC-1155 belirteçleri, Ethereum tarafından verilen belirteçler için yeni bir standarttır. Haziran 2019’da piyasaya sürüldüler ve hem değiştirilebilir hem de değişmez tokenlerin verilmesi için kullanıldılar. Witek Radomski bu standardı oluşturdu; adı standardın yaratıcısı olarak listelenmiştir. En güvenilir kripto para borsası hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Enjin Coin (ENJ) Nasıl Alınır ?

Enjin Coin Nedir? Enjin Coin (ENJ) token , Global ve Türkiye’nin güvenilir kripto para borsaların başında gelen DyorEX Kripto Para Borsası üzerinden alınıp satılabilmektedir. Sizler de DyorEX’de hesap açarak ENJ/USDT veya ENJ/TRY paritesinde işlem yapabilir ve ENJ satın alabilirsiniz.

Enjin Coin (ENJ) Sıkça Sorulan Sorular

Enjin Coin Nedir?

  1. Enjin Coin (ENJ) Nedir ?

Enjin Coin, Ethereum blok zincirinde değer depolayan dijital bir para birimidir. ENJ ismi, paranın dijital bir temsili olarak görülebilen bu tokenin kısaltmasından gelmektedir. Bu kripto para, web sitelerinde ve çevrimiçi oyun platformlarında kullanılabilir.

  1. Enjin Coin (ENJ) Ne İşe Yarar ?

ENJ’yi oyun içinde dijital öğeler satın almak için kullanabilirsiniz, ayrıca kazandığınız ödülleri de ENJ’ye çevirebilirsiniz. Bir oyundan kazanılan ENJ başka bir oyuna aktarılabilir ve orada kullanılabilir.

  1. Enjin Coin (ENJ) Kurucuları Kimdir ?

Enjin Coin Nedir? Enjin, 2009 yılında Maxim Blagov ve Witek Radomski tarafından oyun topluluğu olarak kurulmuş bir platformdur. Maxim Blagov hala şirketin CEO’su; Witek Radomski, platformun teknik direktörüdür ve teknolojik yeniliklerinden sorumludur.

  1. Enjin Coin (ENJ) Toplam Arzı Ne Kadar ?

Enjin Coin Nedir? Toplam arzı 1,000,000,000 ENJ olan kripto paranın dolaşımdaki arzı ise , 1,000,000,000 ENJ’dir.

  1. Enjin Coin (ENJ) Nasıl Alınır ?

Enjin Coin (ENJ) token , Global ve Türkiye’nin güvenilir kripto para borsaların başında gelen DyorEX Kripto Para Borsası üzerinden alınıp satılabilmektedir. Sizler de DyorEX’de hesap açarak ENJ/USDT veya ENJ/TRY paritesinde işlem yapabilir ve ENJ satın alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!