Flow Nedir?
Flow Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Flow Nedir?

Flow, oyunlar, uygulamalar ve jetonlar oluşturmak için hızlı, geliştirici dostu bir blockchain projesidir. Flow, CryptoKitties, Dapper Wallet ve NBA Top Shot gibi projeler geliştiren Dapper Labs tarafından geliştirilen bir Layer-1 projesidir. Flow Coin (FLOW), Flow blok zincirinde kullanılan yerel kripto para birimidir.

 

Flow Projesi

Flow Nedir? NFT dünyasına getirdiği yenilikçi çözümlerle de öne çıkıyor. mobil proje Flow projesi temelde CryptoKitties adlı bir oyunun 2017’de piyasaya sürülen Ethereum blok zincirinde işlem yükleri oluşturmasından sonra kurulan bir blok zinciri projesidir. Diğer büyük ağlarla karşılaştırıldığında Flow blok zinciri, özellikle yüksek işlem kapasitesi gerektiren oyunlar ve uygulamalar için oldukça cazip bir altyapı sunar. Flow, bu işlem yükünü ve talebini işlemek için çok düğümlü ve çok rollü bir mimari kullanır.

 

Flow, blockchain işlemlerini onaylamak için gereken onay mekanizmalarını ve sorumluluklarını dört ana başlık altında toplar. Bunlar:

Koleksiyon düğümü

Konsensüs düğümü

Yürütme düğümü

Onaylama düğümü

Koleksiyon düğümler,

 

Koleksiyon Düğümleri

Flow Nedir? Blok zincirindeki merkezi olmayan uygulamalar için ağ bağlantısını ve veri kullanılabilirliğini geliştirir.

 

Konsensüs Düğümü

Mutabakat düğümleri, blok zincirindeki işlemlerin doğruluğu konusunda fikir birliğine varmak ve işlemlerin sırasını belirlemek için kullanılır.

 

Yürütme Düğümü

Yürütme düğümleri, işlemle ilgili hesaplamaları gerçekleştirir. Bu düğümlerin herhangi bir karar verme gücü yoktur.

 

Onaylama Düğümleri

Flow Nedir? Yürütme düğümleri tarafından yapılan işi iki kez kontrol eder. Flow, çok düğümlü ve çok sorumluluklu bir yapıya sahip, daha hızlı ve daha verimli bir blok zinciri olmayı hedefliyor. Flow projesi, bu çok düğümlü mimaride bir hisse kanıtı konsensüs algoritması kullanır. Bu mimaride her düğüm kendi kategorisindeki işlemlerden sorumlu olduğu için sadece kendi alt kategorisindeki işlemleri inceler veya onaylar.

 

Flow’un Kurucusu Kimdir?

Flow Nedir? Flow, Cryptokitties, Dapper ve NBA Top Shot gibi uygulamaların da kurucusu olan Dapper Labs tarafından geliştirilen bir blockchain projesidir. Kurucuları Roham Gharegozlou, Dieter Shirley ve Mikhael Naayem liderliğindeki Dapper Labs, blok zinciri tabanlı oyunlar ve dijital koleksiyon ürünleri için bir platform olarak Flow blok zincirini geliştirdi.

Dapper Labs, 2019’da a16z liderliğindeki bir yatırım yolculuğu sırasında Flow projesi için toplam 11 milyon dolarlık fon topladı. Blockchain 2019 yılında piyasaya sürüldü ve 2020 yılında blockchain olarak faaliyetlerine başladı ve topladığı fonlarla daha da ünlendi.

 

Flow Coin (FLOW) İstatistikleri

Flow Nedir? FLOW, maksimum arzı olmayan ve belirli bir yıllık enflasyon oranı olan bir kripto para birimidir. Akış paraları, hem düğüm oluşturma için hem de Akış blok zincirinde yerel para birimi olarak kullanılır. AKIŞ, ağın ve üzerindeki tüm uygulamaların çalışması için gereken para birimidir. FLOW, ağ ekonomisi için bir ödeme yöntemi ve uzun vadeli bir rezerv varlığı olarak tasarlanmıştır. FLOW, doğrulayıcılar, geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından FLOW ağına katılmak ve ödüller kazanmak için kullanılır. Flowcoin ayrıca blok zincirinde ücretlere ve gelecekteki protokol yönetimine katılmak için kullanılır.

 

2020 yılında piyasaya sürülen blok zincirinin ilk bloğunda toplam 1.250.000.000 Flow coin oluşturulacak. Dağılım şu şekilde:

Ekosistem İyileştirme – %32 Dapper Labs (ekip) – %20 Geliştirme Ekibi – %18 Topluluk Satışları – %10 Büyük Destekçiler – %11,1 İkincil Taraftarlar – %8,9

 

Flow Projesini Farklı Kılan Nedir?

Flow Nedir? Flow projesinin mimarisi, geliştirdiği blockchain rakiplerine göre birçok avantaja sahiptir. Flow projesini diğer kripto para blockchain projelerinden farklı kılan en önemli özellikleri ve farklılıkları ise şu şekilde:

Çok Rollü Mimari: Flow blok zinciri, ağın kullanıcılara en yoğun talep dönemlerinde kesintisiz hizmet sunacak şekilde ölçeklenmesine izin verecek şekilde tasarlanmıştır, fikir birliği parçalanmasını veya ademi merkeziyetçiliği azaltır.

Kaynak Odaklı Programlama: Flow üzerindeki akıllı sözleşmeler, kripto varlıklar ve uygulamalar için basit ve güvenli bir programlama dili olan Cadence ile yazılır. Bu avantajla Flow blok zinciri, geliştiricilere yenilik için benzersiz bir ortam sağlar.

Geliştirme Ekibi: Flow projesi, CryptoKitties, Dapper Wallet, NBA Top Shot ve diğerleri gibi birçok önemli ve popüler blockchain uygulamasını yaratan Dapper Labs tarafından kuruldu. Geliştirme ekibi, ekosistemi büyütmeye ve Cadence programlama dilini yaygınlaştırmaya kendini adamıştır.

Flow Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Flow Nedir?

Flow, oyunlar, uygulamalar ve jetonlar oluşturmak için hızlı, geliştirici dostu bir blockchain projesidir.

 

Flow Coin Nedir?

Flow Nedir? Flow, ağı ve üzerindeki tüm uygulamaları çalıştırmak için gereken para birimidir. FLOW, ağ ekonomisi için bir ödeme yöntemi ve uzun vadeli bir rezerv varlığı olarak tasarlanmıştır.

 

Flow Coin Toplam Arzı Ne Kadardır?

Flow Coin (FLOW), maksimum arzı bulunmayan, yıllık belirli bir enflasyon oranına sahip bir kripto para birimidir.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!