Gemini Nedir? Gemini Borsası Güvenilir Mi? [Detaylı İnceleme]

Gemini Nedir? Gemini Borsası Güvenilir Mi?
Gemini Nedir? Gemini Borsası Güvenilir Mi?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gemini Nedir?

Kripto para piyasasında işlem yapacak herkesin öncesinde piyasada var olan borsaları araştırması ve bu doğrultuda işlem yapması gerekmektedir. Yatırımcılarımıza tavsiyemiz her zaman şudur; Bilinçli yatırım yapın! Peki olaya bu penceren baktığımızda ve bilinçlenmek adına borsaları incelemeye koyulduğumuzda Gemini borsasının ne gibi özellikleri ile karşılaşacağız gelin hep birlikte bakalım. Bu kripto para borsası, New York Finansal Hizmetler Departmanına kayıtlı olan ilk lisanslı şirket olarak bilinir. Kullanıcılar bu platform üzerinden itibari para yatırabilir ya da Bitcoin ve Ethereum ticareti yapabilirler. Borsanın merkezi New Yorktur.

Borsanın hızlı dijital para alanında saygın bir yeri olduğunu ve tercih edildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Borsa, dolardan kriptoya-kriptodan kriptoya ticaret imkanı tanıyan tek borsa olma özelliğine sahiptir. Borsada spot alım-satım işlemleri yapabilmenin de mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Her dijital varlık borsasında spot alım satım işlemlerinin olması gerekliliğini göz önünde bulundurursak borsanın kullanıcı tarafından tercih edilebilirliğinin fazla olduğunu görmekteyiz. Çünkü kullanıcılar zarar etmemek ya da zararını minimuma indirmek için spot işlem yapan borsaları tercih etmektedirler. Bu aşamada emir tipinize bağlı kolay bir şekilde işlem yapmanız mümkündür. Bu kripto borsası hali hazırda 51 kişiyi istihdam ediyor 24 saatlik hacme göre dünyanın en büyük 9. Borsasıdır. Borsa, 2015 tarihinde Winklevoss ikizleri tarafından kurulmuştur. Türkiye’nin önde gelen borsalarından olan Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

Gemini adı ise İkizler burcuna yapılan bir göndermedir. Winklevoss ikizleri 2004’te meşhur oldu. Bu meşhurluğun ardında Mark Zuckerberg’e Facebook yüzünden dava açma olayı yer aldı. Tyler ve Cameron, Zuckerberg’in popüler sosyal ağ fikrini çaldığını iddia ettiler ve bu iddia karşılığında $65 milyon dolar aldılar.

Gemini Güvenilir Mi?

Bu borsanın geçmiş tarihini incelediğimizde herhangi bir güvenlik zafiyetinin ya da hack girişiminin olmadığını görmekteyiz. Hatta hali hazırda güvenilir ve kaliteli hizmet veren borsalar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Ancak bu durum sizlere rehavete kaptırmasın. Herhangi bir güvenlik durumu oluşmaması oluşmayacağı anlamına gelmemektir. Bundan dolayı da her an teyakkuzda ve dikkat halinde olmalı ve alım satım işlemlerimizi güvenlik tedbirleri çerçevesinde yapmalıyız. Bu kripto para borsasının güvenlik önlemleri arasında kullanıcısının yatırımlarını soğuk cüzdan da muhafaza etme yer almaktadır. 2FA hesap doğrulamaları ve sigortalanmış olan yatırımlar gibi birçok güvenlik önlemleri yer almaktadır.

Kullanımda Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar Nelerdir?

Bu kripto para borsasında sınırlı sayıda alt coin bulunmaktadır. Yani yatırımcının işlem yapacağı coin sayısı az olduğu için bu borsada işlem yaparken çeşitliliğin az oluşunu göz önünde bulundurmalıdır. Bu borsada ek mobil işlem ücretleri alınmaktadır. Bu da yatırımcının aklında soru işareti oluşturmaktadır. Borsanın en kötü yönü diyebileceğimiz durum sadece ABD’den yatırımcı kabul etmesi ve dünyanın diğer ülkelerine açık olmamasıdır.

Gemini Hangi Dil Seçenekleri Kullanmaktadır?

İngilizce dili kullanan yabancı kaynaklı bir kripto para borsasıdır.

Gemini Hakkında Yapılan Şikâyet ve Yorum Konuları Nelerdir?

Kripto para borsasında ve dünyasında işlem yapmayı düşünen yatırımcıların dikkat etmesi gereken en önemli husus o borsada daha önce işlem yapan kullanıcıların yorumları ve varsa şikayetleridir. Bu sayede yatırımcı işlem yapmadan önce genel hatlarıyla bir bilgi sahibi olacak ve ona göre adım atacaktır. Sizler için Bu kripto para borsasında işlem yapan yatırımcıların, kullanıcıların yorum ve şikayetlerini derledik. Bu yorum ve şikayetleri dikkate alarak yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Nedir bu yorum ve şikayetler; 1.Yatırımcının hesap kapatamama sorunu ile karşı karşıya kalması 2.Yatırımcının transfer işlem gecikmesi yaşaması 3.Yatırımcının hesap erişim sorunu yaşaması 4.Yatırımcının para yatırma da gecikme yaşaması Bu ve benzeri problemler gemini kripto para borsasında işlem yapan yatırımcıların yaşamış oldukları sorunlardır. Sizlerin de bu sorunları göz önünde bulundurarak işlem yapmasını tavsiye ederiz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!