Matic Network Nedir?
Matic Network Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Matic Network (MATIC) Nedir?

Matic Network olan Polygon (MATIC), temel blockchain ağ katmanını güncellemek yerine ikinci bir katman oluşturarak ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi hedefliyor. Yani Polygon, Ethereum (ETH) için bir katman 2 çözümüdür. Aslında, başlangıcından bu yana, Ethereum’un hızını ve kullanılabilirliğini artırmada etkili olduğu kanıtlanmıştır. Polygon’un ana hedeflerinden biri, ağ üzerinde gerçekleşen ve etkileşime giren işlemler arasındaki karmaşıklığı azaltmaktır.

Polygon (MATIC), kullanıcılar, merkezi olmayan finans (yani DeFi uygulamaları ve ekosistem) arasındaki etkileşimi kolaylaştırmayı amaçlar. Bunun için Polygon, Proof-of-Stake Taahhüt Zinciri mekanizmasını ve Plazma adlı ölçeklendirme çözümünü kullanır.

Plazma, Ethereum ağını önemli ölçüde ölçekleyebilen bir çözümdür. Bu çözümle, Polygon (MATIC), temel blok zincirinde küresel merkezi olmayan finansal uygulamalar oluşturabilir. Bu çerçeveye ek olarak, Polygon (MATIC), güvenliği artırmak için yan zincirler ve iş kanıtı doğrulayıcıları ekledi. Bunun yanı sıra, PAX Gold hakkında merak ettiklerinize link üzerindeki yazımızdan ulaşabailirsiniz.

MATIC Token Projesi

Polygon ağının yerel kripto para birimi, MATIC simgesidir. MATIC, token madenciliği yapılmayan bir kripto para birimidir ve tüm MATIC arzı vakıf tarafından üretilir. MATIC’in toplam arzı 10.000.000.000 adettir. Peki MATIC belirteci ne yapar? MATIC, Polygon ağındaki ödeme hizmetleri ile ekosistemde faaliyet gösteren kullanıcılar arasında bir ödeme para birimi olarak kullanılır. Polygon yan zincirindeki işlem ücretleri de MATIC belirteçlerinde ödenir.

Polygon (MATIC) Projesinin Kurucuları Kimlerdir?

Polygon (MATIC), 2017 yılının başlarında Jayant Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun tarafından kuruldu. Sırp mühendis Mihalio Bjelic daha sonra kuruculara katıldı. Başlangıçta Matic Network adı altında başlatılan platform, 2019’da yayına girdi. Şubat 2021’de Matic Network, adını Polygon olarak değiştirdi.

(MATIC) Projesini Farklı Kılan Nedir?

Merkezi olmayan uygulamalardaki büyük ilerlemelere rağmen, günümüzde kullanılan blok zinciri sistemlerinin çoğu, mevcut kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için yeterince ölçeklenemiyor. Polygon (MATIC), bu sorunu etkin bir şekilde ele alan, işlemleri hızlandıran ve maliyetleri azaltan ilk girişimlerden biriydi.

Polygon, daha hızlı, daha düşük maliyetli Plazma çerçevesinin üzerine merkezi olmayan bir platform oluşturmayı hedefliyor. Ayrıca Ethereum (ETH) ağında bulunan hisse kanıtı kontrol noktalarının kullanımını da hızlandırır. Böylece tek bir Poligon zinciri üzerinde 65.536 işlem yapılabilmektedir.

MATIC Token İstatistikleri

MATIC, Polygon Network’ün yerel kripto para birimidir. MATIC’in toplam arzı 10.000.000.000 adettir. MATIC belirteçleri şu şekildedir: %23.33: Ekosistem %21.86: Temel %19: Launchpad satışları %16: Takım %12: Stake ödülü %4: Danışmanlar %2,09: Tohumlar %1,71: Erken destekçiler

Whitepaper: MATIC Token

2019’da Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun tarafından yazılan Polygon (MATIC) teknik incelemesi, Polygon ağının “merkezilikten ödün vermeden ve mevcut geliştirici topluluğu ve ekosistemden yararlanmadan ölçeklenebilirliği ve kullanılabilirliği ele almaya çalıştığını” belirtiyor. MATIC Token teknik incelemesinde, Polygon “merkezi olmayan uygulamalar ve kullanıcı işlevleri için ölçeklenebilirlik ve üstün bir kullanıcı deneyimi sağlayan mevcut platformlar için bir yan zincir/zincir dışı ölçeklendirme çözümü” olarak tanımlanmaktadır.

Polygon (MATIC) Nasıl Alınır?

Polygon (MATIC) token, Global ve Türkiye’nin güvenilir kripto para borsaların başında gelen DyorEX Kripto Para Borsası üzerinden alınıp satılabilmektedir. Sizler de DyorEX’de hesap açarak MATIC/USDT veya MATIC/TRY paritesinde işlem yapabilir ve MATIC satın alabilirsiniz.

 

Polygon (MATIC) Sıkça Sorulan Sorular

  1. Polygon (MATIC) nedir?

Polygon, Ethereum (ETH) için bir katman 2 çözümüdür. Aslında, başlangıcından bu yana, Ethereum’un hızını ve kullanılabilirliğini artırmada etkili olduğu kanıtlanmıştır.

  1. Polygon (MATIC) ne işe yarar?

Matic Network olan Polygon (MATIC), temel blockchain ağ katmanını güncellemek yerine ikinci bir katman oluşturarak ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi hedefliyor.

  1. Polygon (MATIC) kurucuları kimdir?

Jayant Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun tarafından kuruldu. Sırp mühendis Mihalio Bjelic daha sonra kuruculara katıldı. Başlangıçta Matic Network adı altında başlatılan platform, 2019’da yayına girdi. Şubat 2021’de Matic Network, adını Polygon olarak değiştirdi.

  1. Polygon (MATIC) toplam arzı ne kadar?

MATIC’in toplam arzı 10.000.000.000 adettir.

  1. Polygon (MATIC) nasıl alınır?

Polygon (MATIC) token, Global ve Türkiye’nin güvenilir kripto para borsaların başında gelen DyorEX Kripto Para Borsası üzerinden alınıp satılabilmektedir. Sizler de DyorEX’de hesap açarak MATIC/USDT veya MATIC/TRY paritesinde işlem yapabilir ve MATIC satın alabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!