Star Atlas Cüzdan
Star Atlas Cüzdan
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Star Atlas Cüzdan

Star Atlas bir metaverse projesi olarak piyasaya sürülmüştür. Solana (SOL) ağının üzerine kurulmuştur ve Solana (SOL) ağının kullanılması sayesinde saniye başına işlem adedini destekleyebilecek çok güçlü ağa sahip olan bir platformdur. Solana ağı sayesinde 1 saniyede 50.000 işlem gerçekleştirebilmektedir.

Oyunun CEO’su Michael Wagner oyun ve Solana ağı için şu sözleri söyledi: “Star Atlas, oyunculara oyun içinde ki sanal kazançların gerçek dünya gelirine dönüştürülmesi yolu ile ekonomik faydalar elde etmeleri için insanlık tarihinde ki en güçlü olan fırsatı sağlayacaktır. Bu entegrasyon ile birlikte Solana’nın gelişen topluluğuna, ekosistemine ve sınıfının en iyisi teknolojisine bağlanarak Star Atlas’ın uzun dönemli hedeflerini optimize etmektedir. Star Atlas’ın genel vizyonu başka hiçbir Blokzincir’ de mümkün değildir.”

Oyun, 2620 senesinde geçer ve oyunda teknoloji olarak Unreal Engine 5’in Nanite teknolojisini kullanılmaktadır bu sayede de kullanıcılarına sinema tadında gerçek zamanlı ortamlara sahip olunması sağlanmış olur. Oyun içerisinde elde edilmiş olan NFT’ler (Non Fungible Token) oyun içerisinde bir ticarette kullanılarak gerçek dünya varlıklarına da etki sağlamayı amaçlamaktadır. Kurucular tamamen merkezi olmayan bir anlayış üzerine oyunu inşa etmişlerdir.

NFT’ler (Non Fungible Token) üzerinde de belli bir merkezi olmayanları korumak için oyun içinde ki varlıkların tüm haklarını oyuncuya ya da yatırımcıya sunmaktadır. Oyun içerisinde iki adet token bulunur. Bunlar ATLAS ve POLIS tokenleridir. POLIS tokena sahip olanlar bir proje üzerinde oy hakkına sahip olmaktadırlar. Bu sayede oyun içi karar alma süreci de belirli bir merkezi olmayıp kullanıcıların ve yatırımcıların oyun üzerinde söz sahibi olmasına imkân vermektedir.

Star Atlas Cüzdan

Star Atlas (ATLAS) cüzdanı, sahip olmuş olduğunuz Star Atlas (ATLAS) değerini depolayan bir cüzdan olarak düşünülse dahi asıl amacı o değildir. Sahip olmuş olduğunuz Star Atlas (ATLAS) değerlerini kullanabilmeniz için gerekli olan özel ve genel anahtarı barındıran yazılımlara denmektedir. Star Atlas (ATLAS) cüzdanları, Star Atlas bakiyenizi görebileceğiniz ve Star Atlas (ATLAS) bakiyelerinizi Blockchain (blok zincir) sistemi ile diğer Star Atlas cüzdanlarına aktarım edebilmenizi sağlar. Her Star Atlas cüzdanının bir adresi bulunur, bu adres kod 26-35 karakterlik rakam ve harflerden oluşmaktadır. Star Atlas (ATLAS) cüzdanınızın başkaları tarafından görülebilen ve cüzdanınıza Star Atlas (ATLAS) göndermelerini sağlayan Genel Anahtar (public key) Star Atlas cüzdanının asıl konumudur.

Bu adres ile başka cüzdanlardan, kendi cüzdanınıza Star Atlas yatırabilmektesiniz. Sahip olmuş olduğunuz Star Atlas (ATLAS) cüzdanından başka bir Star Atlas cüzdanına Star Atlas (ATLAS) aktarım işlemi için, cüzdanınızın Özel Anahtar (private key) kodunu kullanmanız gereklidir. Star Atlas cüzdanıyla, Star Atlas teknolojisinin temelini oluşturan Blockchain sistemine dahil olunabilmektedir.

Star Atlas (ATLAS) cüzdanı ile, bakiyeniz de Star Atlas (ATLAS) miktarını reel (gerçek) para (Türk Lirası, Dolar vb.) birimlerine dönüştürmeniz mümkün değildir. Star Atlas (ATLAS) bakiyenizi reel (gerçek) para (Türk Lirası, Dolar, Euro vb.) birimlerine dönüştürmek için seçtiğiniz bir sitenin değişim borsalarını kullanmanız gerekmektedir.

Star Atlas (ATLAS) cüzdanları 3 şekilde bulunur şimdi gelin bunları inceleyelim.

Masaüstü Star Atlas Cüzdan

Bilgisayarınıza indirip kullanabileceğiniz cüzdan programlarına verilen addır. Star Atlas (ATLAS) cüzdanınıza ait genel ve özel anahtarlarınız bilgisayarınızın hafızasına kayıtlı olacak şekilde programlanmıştır. İnternete bağlı bir Star Atlas (ATLAS) cüzdanı olduğundan dolayı internet üzerinden gelebilecek tehlikelere tamamı ile açık bir konumdadır. Etken Star Atlas (ATLAS) aktarımı yapacak ve küçük miktar bulunduracak kullanıcılar için ideal bir cüzdan yolu olacaktır.

Paper (Kâğıt) Star Atlas Cüzdan

Paper (kâğıt cüzdan) cüzdanlar Star Atlas (ATLAS) cüzdanlarınızın Genel Anahtar (public key) ve Özel Anahtar (private key) kodunuzun yazılı olduğu kağıtlara denir. Paper Star Atlas (ATLAS) cüzdanlarında tümel olarak Star Atlas (ATLAS) adresi bilgileriniz QR kod ile beraber göstermektedir. İnternet bağlantısı olmayan bir Star Atlas (ATLAS) cüzdanı olduğu için internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı en güvenli cüzdan konumundadır. Özel tasarım Paper Star Atlas (ATLAS) cüzdanı oluşturabilme fırsatını verdiği gibi Star Atlas (ATLAS) cüzdan bilgilerinizi çıktı şeklinde kendinizin de oluşturabilmesine olanak sağlamaktadır. Fiziki bir Star Atlas (ATLAS) cüzdanı olması ve cüzdan bilgilerinizin üzerinde yazılı olmasından dolayısıyla cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda bütün Star Atlas (ATLAS) bakiyenizi kaybetmeniz olası bir durumdur.

Web (Online) Star Atlas Cüzdan

Web Star Atlas (ATLAS) Cüzdanları, cüzdan hizmeti sağlayan şirketler tarafından sahip olduğunuz Star Atlas (ATLAS) bakiyelerinin korunduğu cüzdan modelidir. Web Star Atlas (ATLAS) cüzdanı hizmeti veren şirketlerin güvenilir olmasına dikkat edilmesi gerekir. Seçtiğiniz çeşitli borsalarda ki değişim borsalarında sahip olabileceğiniz Star Atlas (ATLAS) cüzdanlarıdır. Web Star Atlas (ATLAS) cüzdanlarının en büyük avantajı internet bağlantınızın olduğu her yerden erişebilir ve işlem yapabilme fırsatınız vardır.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!