Stellar Lumens Cüzdan
Stellar Lumens Cüzdan
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Stellar Lumens Cüzdan

Stellar (XLM) 2014 senesinde Joyce Kim ve Jed McCaleb tarafından kurulmuştur ve uluslararası varlık aktarımlarına bir alternatif olarak piyasaya sürümü gerçekleşmiştir. Stellar projesinin çıkışından 1 yıl sonra ekosistemin kripto varlık birimi olan XLM piyasaya sürümü gerçekleşmiştir.

Stellar (XLM), dağıtık defter teknoloji kullanan açık kaynak kodlu bir ödeme sistemidir. Temel amacı ise bankalar arası varlık aktarımlarını sağlayabilmektedir. Uluslararası varlık aktarımları bankalar üzerinden yapıldığı taktirde hem süre hem de masraf açısından kullanışsız olmaktadır. Stellar sayesinde varlık aktarımları hızlı ve düşük ücretlerle yapılmaktadır.

Stellar Lumens (XLM) cüzdanı, sahip olmuş olduğunuz Stellar Lumens (XLM) değerini depolayan bir cüzdan olarak düşünülse dahi asıl amacı o değildir. Sahip olmuş olduğunuz Stellar Lumens (XLM) değerlerini kullanabilmeniz için gerekli olan özel ve genel anahtarı barındıran yazılımlara denmektedir. Stellar Lumens (XLM) cüzdanları, Stellar Lumens bakiyenizi görebileceğiniz ve Stellar Lumens (XLM) bakiyelerinizi Blockchain (blok zincir) sistemi ile diğer Stellar Lumens cüzdanlarına aktarım edebilmenizi sağlar. Her Stellar Lumens cüzdanının bir adresi bulunur, bu adres kod 26-35 karakterlik rakam ve harflerden oluşmaktadır.

Stellar Lumens (XLM) cüzdanınızın başkaları tarafından görülebilen ve cüzdanınıza Stellar Lumens (XLM) göndermelerini sağlayan Genel Anahtar (public key) Stellar Lumens cüzdanının asıl konumudur. Bu adres ile başka cüzdanlardan, kendi cüzdanınıza Stellar Lumens yatırabilmektesiniz. Sahip olmuş olduğunuz Stellar Lumens (XLM) cüzdanından başka bir Stellar Lumens cüzdanına Stellar Lumens (XLM) aktarım işlemi için, cüzdanınızın Özel Anahtar (private key) kodunu kullanmanız gereklidir. Stellar Lumens cüzdanıyla, Stellar Lumens teknolojisinin temelini oluşturan Blockchain sistemine dahil olunabilmektedir.

Stellar Lumens (XLM) cüzdanı ile, bakiyeniz de Stellar Lumens (XLM) miktarını reel (gerçek) para (Türk Lirası, Dolar vb.) birimlerine dönüştürmeniz mümkün değildir. Stellar Lumens (XLM) bakiyenizi reel (gerçek) para (Türk Lirası, Dolar, Euro vb.) birimlerine dönüştürmek için seçtiğiniz bir sitenin değişim borsalarını kullanmanız gerekmektedir.

Stellar Lumens (XLM) cüzdanları 3 şekilde bulunur şimdi gelin bunları inceleyelim.

Masaüstü Stellar Lumens Cüzdan

Bilgisayarınıza indirip kullanabileceğiniz cüzdan programlarına verilen addır. Stellar Lumens (XLM) cüzdanınıza ait genel ve özel anahtarlarınız bilgisayarınızın hafızasına kayıtlı olacak şekilde programlanmıştır. İnternete bağlı bir Stellar Lumens (XLM) cüzdanı olduğundan dolayı internet üzerinden gelebilecek tehlikelere tamamı ile açık bir konumdadır. Etken Stellar Lumens (XLM) aktarımı yapacak ve küçük miktar bulunduracak kullanıcılar için ideal bir cüzdan yolu olacaktır.

Paper (Kâğıt) Stellar Lumens Cüzdan

Paper (kâğıt cüzdan) cüzdanlar Stellar Lumens cüzdan Genel Anahtar (public key) ve Özel Anahtar (private key) kodunuzun yazılı olduğu kağıtlara denir. Paper Stellar Lumens (XLM) cüzdanlarında tümel olarak Stellar Lumens (XLM) adresi bilgileriniz QR kod ile beraber göstermektedir. İnternet bağlantısı olmayan bir Stellar Lumens (XLM) cüzdanı olduğu için internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı en güvenli cüzdan konumundadır. Özel tasarım Paper Stellar Lumens (XLM) cüzdanı oluşturabilme fırsatını verdiği gibi Stellar Lumens (XLM) cüzdan bilgilerinizi çıktı şeklinde kendinizin de oluşturabilmesine olanak sağlamaktadır. Fiziki bir Stellar Lumens (XLM) cüzdanı olması ve cüzdan bilgilerinizin üzerinde yazılı olmasından dolayısıyla cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda bütün Stellar Lumens (XLM) bakiyenizi kaybetmeniz olası bir durumdur.

Web (Online) Stellar Lumens Cüzdan

Web Stellar Lumens Cüzdan, cüzdan hizmeti sağlayan şirketler tarafından sahip olduğunuz Stellar Lumens (XLM) bakiyelerinin korunduğu cüzdan modelidir. Web Stellar Lumens (XLM) cüzdanı hizmeti veren şirketlerin güvenilir olmasına dikkat edilmesi gerekir. Seçtiğiniz çeşitli borsalarda ki değişim borsalarında sahip olabileceğiniz Stellar Lumens (XLM) cüzdanlarıdır. Web Stellar Lumens (XLM) cüzdanlarının en büyük avantajı internet bağlantınızın olduğu her yerden erişebilir ve işlem yapabilme fırsatınız vardır.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!