Stepn GMT Nedir? Proje’nin Geleceği Hakkında Detaylı İnceleme

Stepn GMT Nedir
Stepn GMT Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Stepn GMT Nedir?

 

Stepn (GMT), 2021 senesinde geliştirilmeye başlanan ve piyasaya çıkan ilk move-to-earn projesi olduğunu söylememiz mümkün. Stepn, antik play-to-earn kategorisi ile fitness alanını birleştirerek, kripto varlık dünyasına yeni bir trend haline gelmiş olan move-to-earn kategorisinde ki projelerin başında yer almaktadır. İndirilen uygulama aracılığı ile edilen ayakkabı NFT’ si sayesinde yürüdükçe token kazandıran Stepn projesi, ilk olarak Solana blok zincirinde faaliyet göstermeye başladığı belirtilmiştir.

Stepn GMT Projesi

 

Stepn GMT Nedir? Stepn projesi kripto varlık dünyasında play-to-earn ve fitness kategorilerini birleştirerek, insanların yürüdükçe para kazanmalarını sağlayan bir fitness ve kripto para uygulaması tasarlanmıştır. Kullanıcılar uygulama üzerinden edindikleri ayakkabı ile NFT’ leri ile açık hava yürüyüş yaparak token ya da NFT ödülleri kazanabilmektedirler. Stepn uygulaması aynı zamanda ilk etapta kripto para kullanıcısı olmayan kişilerinde rahatlıkla kripto varlık yatırıp ardından ise NFT alabilecekleri yalın ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip bir platformdur.

Stepn uygulaması play store ve app store üzerinden kullanıma açık bir şekilde kurulmuştur. Uygulama içerisinde oluşturulan blok zincir cüzdanı ile birlikte kullanıcılar NFT alım satımı için kripto para yatırabilmekte ve çekebilme imkanları da sunan bir platformdur. Stepn uygulaması içerisinde ayrıca ayakkabı NFT’ lerini alabileceğiniz bir NFT pazaryeri barındırmaktadır. Cüzdanınızda var olan kripto para yardımı ile basit bir şekilde ayakkabı NFT alıp, yürüyüş yaparak para kazanmaya başlayabilmektesiniz.

Stepn uygulaması içerisinde ki ayakkabı NFT ’leri belirli özellikleri ile kullanıcılara yürüdükleri süre bazında kripto para kazandıran bir uygulamadır. Kazanılan bu kripto paralar istenildiği taktirde piyasadan satılabildiği gibi istenir ise ayakkabı NFT’ lerinin mertebesini artırıp daha efektif bir şekilde GST ya da GMT token kazanılabilme imkanları vardır.

Stepn GMT Nedir? ve Stepn Kurucuları

 

Stepn GMT Nedir? Stepn uygulaması Ağustos 2021 zamanında Avustralyalı blok zincir girişimcisi Yawn Rong tarafından geliştirilmeye başlandığı bilinmektedir. Upuzun bir geliştirme aşamasından sonra mart ayında Launchpad programı kapsamında 0,01 dolardan satışa sunulmuş olup ve kısa sürede popülerlik kazandığını söyleyebiliriz. Stepn projesi özel satış kapsamında birçok büyük kripto para yatırım fonunda olduğu bir grup yatırımcıdan toplam 5 Milyon dolar tohum yatırım toplandığı açıklanmıştır.

GMT Token Nedir?

GMT Token, Stepn uygulamasının yönetişim tokenı olarak piyasaya sürümü gerçekleşmiştir. GMT’ nin açılımı Green Metaverse Token olup, toplam 6.000.000.000 adet arza sahip olduğu ileri sürülmektedir. GMT token, uygulama içerisinden yalnızca 30 seviye ayakkabıya sahip kullanıcılar tarafından kazanılabilmektedir. GMT token yönetişim tokenı olarak birkaç kullanım alanına sahip olmaktadır. Bunları ise şu şekilde inceleyebiliriz;

  • Yönetişim: Kullanıcılar uygulama üzerinden kitlendikleri tokenler ve kilitleme süreleri ile sahici orantılı olarak projenin gelişimi hakkında söz hakkı elde edilebilmektedir.
  • Stake Ödülleri: GMT token stake eden kullanıcılar ödüllerin dağıtımı ve dağıtılan ödüllerden gelir elde edebilirler.
  • Ayakkabı Geliştirme: GMT token uygulama içerisinde ayakkabının seviyesini yükseltmek ya da yeni ayakkabı mintlemek için kullanılmaya uygundur.

Stepn GMT Nedir? ve GMT Token İstatistikleri

 

GMT token toplam 6.000.000.000 adet arza sahip olduğunu bilmekteyiz. Solana ağında faaliyete başlayan token, daha sonradan ise BNB Smart Chain üzerinde de faaliyet göstermeye başlanmıştır.

Stepn GMT Nedir? ve Stepn Uygulamasını ve GMT Tokenı Özel Yapan Nedir?

 

GMT token kripto varlık dünyasında en çok popülerliğe ulaşan ve ilk çıkan move-to-earn kategorisinde olan bir kripto varlık birimine denir. Kullanıcıların normal bir aktivite olan yürüyüşlerinden gelir elde etmelerini sağlayan proje türünün de ilk örneklerinden biridir.

GMT token uygulama içerisinde yönetişim, staking gibi birçok kullanım alanı sunmayı sağlamaktadır. Stepn uygulaması kullanıcıları basit bir token ödül mekanizması aracılığı ile daha sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamaya teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Uygulamayı indirip bir cüzdan oluşturduktan sonra ise kullanıcılar Solo Modunda token kazanmaya başlamak için bir çift NFT spor ayakkabısı satın almaları gerekmektedir. Kullanıcılar uygulama ile yürüyüş yaparak ya da koşarak kolayca token kazanabilirler. Her NFT spor ayakkabısı farklı özelliklere ve token kazandırma mekanizmalarına sahip olmaktadır.

GMT Token Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Stepn GMT Nedir?

Stepn (GMT), 2021 senesinde geliştirilmeye başlanmış olan ve piyasaya çıkan ilk move-to-earn projesidir.

GMT Token Ne Demek?

GMT Token Stepn uygulamasının yönetişim tokenı olarak bilinmektedir. GMT token kullanıcıların ellerinde ki 30 seviye NFT spor ayakkabısı ile birlikte kazanılmaktadır.

GMT Token Toplam Arzı Ne Kadar?

GMT Token toplam 6.000.000.000 adet arza sahip olduğu bilinmektedir.

NFT Spor Ayakkabı Nasıl Alınmaktadır?

NFT spor ayakkabısı Stepn uygulaması içerisinde yer almış olan NFT pazaryerinden basit bir şekilde alınıp satı işlemi yapılmaktadır.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!