Storj Nasıl Alınır? [Alım İşlemine Dair Detaylı İnceleme]

Storj Nasıl Alınır?
Storj Nasıl Alınır?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Storj Nasıl Alınır?

Storj (STORJ), kullanıcı verilerini depolamak için merkezi olmayan bir düğüm ağı kullanan, açık kaynak kodlu bir bulut depolama platformu olarak piyasaya sürümü gerçekleşmiştir. Storj, yazılımını çalıştıran bilgisayarların kullanmadıkları depolama alanlarını dosyalarını depolamak isteyen kullanıcılara kiralamalarını sağlamaya yaramaktadır.

Storj platformunu oluşturan Storj Labs, 2014 senesinde Shawn Wilkinson ve John Quinn kuruldu. Storj’un en yeni versiyonu olan Storj v3 ise 2019 yılında yayınlanmıştır.

Platformda işlemler bir ERC-20 tokenı olan ve Ethereum blockchaininde bulunan STORJ coin ile yapılmaktadır. Storj Nasıl Alınır? adım adım alım işlemini inceleyelim.

Şimdi gelin Storj’ ı hangi sitelerden alabileceğimize göz atalım bunlar: Bitlo, Coinbase, Binance, OKX, BingX, Bybit gibi sitelerden alabilmeniz mümkündür. Şimdi ise Coinbase sitesinden Storj’ ı nasıl alabileceğimize birlikte maddeler halinde bir göz atalım.

1.      İlk adım olarak bir Coinbase hesabı oluşturmanız gerekmektedir.

Coinbase uygulamasını indirip kayıt işleminizi başlatın. Geçerli bir kimliğe ihtiyaç duyacaksınız. Ayrıca işlemi gerçekleştirebilmeniz için sizden adresinizi gösterir bir belge istenmesi mümkündür. Kimliğinizi doğrulamak ve yaşadığınız yere bağlı olarak yalnızca birkaç dakikadan uzun sürmektedir.

1.      Bir ödeme yöntemi seçin.

Ödeme yöntemi kutusuna dokunun ve bir ödeme yöntemi seçmeniz gerekmektedir. Banka hesabı ya da banka kartı kullanabilir veya havale işlemi ile işlemi başlatabilirsiniz.

2.      Bir değiş tokuş işlemi başlatın.

3.      Varlık listesinden Storj seçeneğine tıklayın.

Storj için arama yapmak için arama çubuğuna “Storj” yazmanız gerekmektedir. Sonuçlar arasında Storj çıktığında üstüne tıklayarak satın alım ekranını açın.

4.      Satın almayı istediğiniz miktarı girin.

Satın almayı istediğiniz miktarı yerel para birimi cinsinden girmek için sayısal tuşları kullanmanız gerekmektedir. Uygulama bu miktarı otomatik olarak Storj fiyatına göre değiştirip size yansıtmaktadır.

5.      Satın alma işleminizi sonlandırın.

Hazır olduğunuzda “Satın alma ön izlemesi” öğesine tıklayın, sistem satın alma işleminizin ayrıntılarını size göstermektedir. Bütün bilgilerin doğru olduğuna emin iseniz satın alma işleminizin onaylamasını yapabilirsiniz. Hepsi bu kadar basit! Storj satın alma işleminiz bitti.

Storj Nasıl Kullanılır?

Storj Nasıl Alınır? Storj satın almak ya da kullanabilmek için sanal cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Bu cüzdanların adresleri sayesin de ise kripto para değiş tokuşu ya da alışveriş yapabilirsiniz. Storj gönderme işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilmektedir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur, blockchain’e, yani zincire dahil edilir. Bu sayede ise aynı Storj’in birden fazla kullanılmasının önüne geçilmiş olunmaktadır.

Storj Nasıl Nakite Çevrilir?

Storj Nasıl Alınır? Kripto varlıkları nakit olarak kullanmak için borsalar üzerinden satış işlemi yapabilirsiniz.  Aynı şekilde Storj’ler de borsa üzerinden satılarak karşılık reel (gerçek) para tutarı EFT ya da havale ile kişilere gönderilebilmektedir.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!