Polygon Ve Matic: Fark Nedir?

0 17

Polygon ve Matic: Fark Nedir; Türkçe anlamıyla çokgen ve matik fark olarak anılan kripto para ticaretinde kullanılan Polygon ve Matic blok zincir üzerinden ilerlemekte olan teknik bir kavramdır. ETH tarafından kullanılan poligon çokgen gelir, hisse kanıtı olarak da bilinen blok zincire hitap eder.

Polygon ve Matic Ne Demek?

Polygon ve Matic fark nedir; çoklu uygulama olarak bilinen Polygon ile Matic, alt yapı geliştirme alanında görülen modüllerdir. Matic Networ olarak anılan poligon Etjereum para sisteminde yer almaktadır.

Maric sistem nedir; matic Ethereum blok zincir üzerinden ERC 20 belirteci olarak kabul edilmiştir. Ekosistem üzerinde görülen faaliyetlere göre para birimi arasında kullanıcıların tanımladığı bir coin olarak kabul edilir.

Aralarındaki fark çokyönlü olma eğilimde olan blok zincir ile belirteç görevi gören polygon para birimleri ile çalışma sistemi tanımlarıdır. Matic 8.006.803.852.63 adet bulunmaktadır.

  • Ethereum para biriminin blok zincirinde yer almaktadır.
  • Polygon ile Matic ikisi de blok zincir ölçeklendirme ve altyapı geliştirme işlevi görür.
  • Güncel dolaşım etkilerine göre adetleri artış gösterir.
  • Polygon- Matic ile blok zincir dolaşımı kurulmaktadır.

Kripto para ticaretinde duyacağınız Polygon ile Matic isimleri, eski adı olarak matic ve yeni adı olarak polygondur. İkisi de aynı görevi görür ve isim farklarından kaynaklı karıştırılabilir. Blok zincir dolaşım işletim sistemine bağlı altyapı geliştiricisidir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.