Türkiyede Kaç Adet Kripto Para Borsası Var?

0 17

Türkiyede kaç adet kripto para borsası var; günümüzde toplamda 40 farklı kripto para borsası bulunuyor. Popüler olan ya da olmayan her birinin kendine özgü avantajları bulunan bu platformların içerisinde yerinizi alarak hem kripto paralar ile işlem yapabilir hem de kripto para borsasında kolay işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiyede Kaç Adet Kripto Para Borsası Var; En Popüler Borsalar!

Türkiye içerisinde kullanılan 40 farklı kripto para borsası bulunuyor. Bu borsaların kimisi çok daha geniş bir hacme sahip iken kimisi çok daha çok daha küçüktür. Türkiyede kaç adet kripto para borsası var; günümüzde sıklıkla kullanılan 10 popüler borsadan bahsedebiliriz.

En popüler borsalar içerisinde Binance, Coinbase Pro, Huobi Global, Kraken, KuCoin, Btcturk, Bitfinex, Gate.io, Bithumb ve Bitstamp bulunuyor. Ayrıca Paribu da ülkemizde sıklıkla tercih edilen bir kripto para borsasıdır.

Hangi Kripto Para Borsası Kullanılmalı?

Kripto para borsalarının farklı seçeneklerinin olması dilediğiniz gibi bir platformu seçmeniz konusunda yardımcı olacaktır. Her bir platformun farklı özellikleri olduğu için seçeceğiniz borsalarda;

  • İlk olarak komisyon ücretlerine dikkat etmeniz gerekir. Yüksek komisyon alan platformlar sizin için daha fazla maliyet demek olacaktır.
  • Kullandığınız platformun güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Eğer ilk kez bir platformda yer alacaksanız popüler olan borsalardan birini tercih etmelisiniz.
  • Satın almak istediğiniz ürünlerin borsanızda bulunuyor olması önemlidir. Bu nedenle geniş seçenekleri olan platformları tercih etmelisiniz.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.