Bitrue Nedir? Bitrue Borsası Güvenilir Mi? [Detaylı Anlatım]

Bitrue Nedir? Bitrue Borsası Güvenilir Mi?
Bitrue Nedir? Bitrue Borsası Güvenilir Mi?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitrue Nedir?

Kripto para borsasında işlem yapmayı düşünen ve piyasada var olan borsalar hakkında araştırma yapan yatırımcılar için her borsayı ayrı ayrı inceledik, değerlendirdik ve faydalı bilgiler verdik. Bu yazımızda ise, Bitrue kripto para borsasının ne olduğu ve özellikleri hakkında detaylı inceleme yaptıktan sonra borsa hakkında yapılan şikayet ve yorumları inceleyeceğiz. Bitrue, kripto para alım satımını destekleyerek kullanıcılarına çeşitli kripto paraları sunmayı hedeflemektedir. Bit platform tokenı olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak ERC-20 tokenı olarak yola çıkmıştı ancak daha sonra XRP ağına taşınmıştır. Borsada popüler olan en büyük kripto paraların tamamını ve hatta daha küçük Altcoin’lerin çoğunun işlem çifti bulundurduğunu söyleyebiliriz.

Spot ticaretin yanı sıra 10’dan fazla kripto parayı destekleyen ve yıllık yüzde 15’e varan oran ile bir “faiz kazan programı” sunan ilk borsadır. Bunun yanı sıra destekli kredi hizmetlerini başlatan borsalar arasında yer almaktadır. Platform sahiplerine birçok avantaj sağlayacak şekilde yapılanmıştır. Maksimum 1.000.000.000 token olacaktır. BTR’nin halka arzı 6 Haziran 2019’da sona ermiştir.

Böylece tokenler 30 Haziran’da serbest piyasaya sürülmüştür ve o günden bu güne işlem görmeye devam etmektedir. Bitrue, Singapur merkezli kripto para borsalarından biridir. Aynı zamanda Bitrue’nun hem Tayvan hem de Singapur’da genel merkezleri ve ABD- Avrupa’da yerel ofisleri bulunmaktadır. Bitrue’nun yönetim kadrosu, “Capital One’ın üst düzey yönetim ekibinden” oluşmaktadır ve CEOsu, Curis Wang’dır.

Bitrue Güvenilir Mi?

Bir borsanın güvenilirliğini incelerken geçmiş dönemde saldırıya maruz kalıp kalmadığına bakmak doğru bir yaklaşım olacaktır. Kripto para borsasına giriş yapan ve borsada işlem yapmak isteyen kişilerin akıllarına gelen ilk soru bu borsa güvenilir mi? Bu sorunun cevabını bulabilmek için borsanın geçmişine, geçmiş faaliyetlerine ve borsada işlem yapan yatırımcıların şikayet ve yorumlarına bakmak en doğru yol olacaktır. Borsanın güvenilir borsalar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Zira borsa, kullanıcı güvenliğini sağlamak amacı ile 2FA uygulaması kullanmaktadır. AML politikasına uygun hareket ederek kullanıcılarından kimlik doğrulaması talebinde bulunmaktadır. Borsa, 38 milyon XRP ve 40 milyon BTR’lik özel bir sigorta fonuna sahiptir. Olası saldırılar durumunda kullanıcı varlıklarını iade etmek için özel bir sigorta fonu oluşturmuş bir platforma sahiptir. 2019 yılında uğradığı siber saldırı sonucunda Bitrue, Ripple ve Cardano cüzdanlarından 4 milyon doların üzerinde kripto para birimi fonunu kaptırmıştır. Ancak kullandığı sigorta fonu sayesinde kullanıcılarının zararını karşılayabilmişti. Kullanıcı problemlerini çözen SSS sayfası ve destek sayfasını aktif kullanan borsa, güvenlik noktasında kendini kanıtlayabilmiştir. SSS bölümünde detaylı bilgilendirmelere yer verilir ayrıca mail üzerinden iletişim sağlanır ve kullanıcı problemlerinin çözülmesine yardımcı olunur.

Kullanımda Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar Nelerdir?

Borsanın daha önce hacklenmesi ve saldırıya uğraması birçok kullanıcının kafasında endişe uyandırmış ve soru işareti oluşturmuştur. Borsanın her satıcı ve alıcı için ayrı işlem ücreti talep etmediğini ‘Sabit işlem ücreti’ sistemini kullandığını ve bu işlem ücreti oranının %0.098 olduğunu söyleyebiliriz. Bir diğer önemli husus, borsada banka havalesi ile para yatırma işleminin olmamasıdır. Bu borsada, USD ya da EUR yatırırsanız kredi kartlarıyla para yatırabilirsiniz. Diğer para birimleri ile işlem yapma hususunda çalışmalar mevcuttur. Türkiye’nin global borsası olan Dyorex Kripto Borsası hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından ulaşabilirsiniz.

Bitrue Hangi Dil Seçenekleri Kullanmaktadır?

Borsa kullanıcılarına başta İngilizce ve Türkçe olmak üzere 8 dilde hizmet vermektedir.

Bitrue Hakkında Yapılan Şikâyet ve Yorum Konuları Nelerdir?

Kripto para borsasında ve dünyasında işlem yapmayı düşünen yatırımcıların dikkat etmesi gereken en önemli husus o borsada daha önce işlem yapan kullanıcıların yorumları ve varsa şikayetleridir. Bu sayede yatırımcı işlem yapmadan önce genel hatlarıyla bir bilgi sahibi olacak ve ona göre adım atacaktır. Sizler için Bitrue kripto para borsasında işlem yapan yatırımcıların, kullanıcıların yorum ve şikayetlerini derledik. Bu yorum ve şikayetleri dikkate alarak yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Nedir bu yorum ve şikayetler;

  1. Yatırımcının hesabına paranın geç düşmesi
  2. Yatırımcının işlem yaptığı esnada hesabının donması
  3.  Yatırımcının hesap erişim sıkıntısı yaşaması
  4. Yatırımcının transfer işleminde gecikme yaşaması

Bu ve benzeri yorum ve şikayetleri dikkate aldığımızda yatırımcıların hesap ile alakalı sorunlarla karşı karşıya kaldığını görmekteyiz. Bu borsada yatırım yapmayı düşünen kişilere bu ve benzeri durumları göz önüne alarak yatırım yapmalarını tavsiye etmekteyiz.  

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!