Kraken Nedir? Kraken Borsası Güvenilir Mi? [Detaylı İnceleme]

Kraken Nedir
Kraken Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kraken Nedir?

Kraken Nedir? Kraken Borsası Güvenilir Mi? Kraken kripto para borsası 2011 yılında ABD merkezli olarak kurulmuş bir borsadır. Günümüzde kripto para alım ve satım imkanı sunan popüler kripto para borsalarından biridir. İki yıllık test ve geliştirme sürecinin ardından 2013’te piyasaya arz edilen Kraken, başlarda Bitcoin, Litecoin ve Euro ticaretine imkan veriyordu. Gün geçtikçe diğer kripto ve fiat birimlerini ve marjin işlem seçeneğini de ekledi. Kurucu ortağı ve CEO’su Jesse Powell olan Kraken şu anda Payward Inc’in çatısı altında faaliyet gösteriyor.

Kraken kripto para borsası popüler borsalar arasında yer almaktadır. Kraken kripto para borsasının popüler borsalar arasına girmesinde Coinbase ile birlikte Bloomberg terminaline Kripto veri sağlayıcı olarak seçilmesi etkili oldu. Bloomberg işbirliğinden kısa bir süre sonra ise grafik hizmeti sağlayan TradingView ile bir ortaklık kurdu. Kraken 2014 yılının başlarında Mt. Gox faciasının ardından popülerliğini daha da artırdı çünkü yaklaşık 850 bin BTC kayıptı ve Mt. Gox alacaklılarının coinlerini geri alabilmeleri için Kraken’de hesap açmaları gerekiyordu. Birçoğu da borsanın hizmetlerini kullanmaya devam etti.

Kraken Borsası Güvenilir Mi?

Kraken Nedir? Kraken Borsası Güvenilir Mi? Kraken kripto para borsasının kripto sektöründe 11 yıllık bir geçmişi bulunuyor. Ayrıca hizmet verdiği ülkelerde yasal olarak hizmet vermektedir. Son dönemde en bilinen kripto borsaları arasındaki yerini koruyor. 2016 ve 2017 yıllarında birçok problemle karşılaştı. Örneğin 2016’da bir hack saldırısına uğradı. Kraken bu saldırıya ciddiyetle yaklaştı ve beraberinde yaşadığı problemlerde de sergilediği tutum değişmedi. Bu sayede 2017’den sonra hızla toparlanmaya başladı. Kraken için güvenilir mi sorusuyla ilgili en güzel özellikse kullanıcıların fonlarının %95’ini soğuk cüzdanlarda saklıyor olması. Böylece hack saldırılarına vs. maruz kalma ihtimali düşmüş oluyor. Son olarak Kraken’in sektördeki 11 yıllık tecrübesi de göz ardı edilmemeli.

Kraken Borsasının Avantajlar

Kraken Nedir? Kraken Borsası Güvenilir Mi? Sektörünün liderlerinden birisi olan Kraken kripto para borsası oldukça fazla avantajlara sahiptir. Kraken, müşterilerine sağladığı avantajlar sayesinde müşteri memnuniyetini en üst seviyelerde tutmaktadır. Kraken borsası nedir ve beraberinde müşterilerine sağladığı avantajlar nelerdir, bir bakalım:

  • 7 farklı itibari para desteği sağlaması,
  • Güvenlik seviyesinin oldukça yüksek olması,
  • Diğer borsaların aksine düşük işlem ücretleri talep etmesi,
  • Sınırlı kripto para listelemeleri sayesinde kendini güvence altına alması,
  • İtibarı yüksek bir kripto para borsası olması ve bu itibarını gün geçtikçe arttırmayı başarması,
  • Müşteri destek biriminin son derece iyi hizmet vermektedir.

Kraken Kripto Para Borsasında Alım/Satım Nasıl Yapılır?

Kraken Nedir? Kraken Borsası Güvenilir Mi? Kraken’de alım/satım yapabilmeniz için öncelikle hesap oluşturmalısınız. Ardından hesabınıza giriş yapıp KYC doğrulamasını yapmanız gerekmektedir. (KYC doğrulaması kimlik doğrulaması anlamına gelmektedir.

Bu itibari paralar ile işlem yapmak için zorunludur ancak coinler arasında işlem yapmak için böyle bir zorunluluğu yoktur. KYC doğrulaması yaptıktan sonra Kraken’e diğer borsa cüzdanlarınızdan USDT, USDC gibi coinler gönderin. Ancak şunu da belirtelim ki Kraken’de USDT ve USDC kullanılan çok fazla işlem çifti bulunmuyor. Kraken’de genel olarak itibari paralarla kripto alınıp satılıyor. Bizim ülkemizde de sadece Türk borsalarına doğrudan itibari para yatırabildiğimiz için Kraken size uygun bir borsa olmayabilir. Eğer yurt dışındaysanız ya da USD, EUR yatırabilir durumdaysanız Kraken’de daha fazla işlem çiftiyle alım/satım yapabilirsiniz.

  • Kraken, CoinMarketCap’te borsalar arasında 4. Sırada yer almaktadır.
  • Güncel işlem hacmi yaklaşık 718$mn’dır.
  • CoinGecko’ya göre 95 farklı coin ve 405 işlem çifti listelemektedir.

Kraken Hangi Dil Seçenekleri Sunmaktadır?

Kraken Nedir? Kraken Borsası Güvenilir Mi? Kraken kripto para borsası yatırımcılarına Türkçe ve İngilizce de dahil olmak üzere toplamda 13 adet dil seçeneği sunmaktadır.

Kraken Hakkında Yapılan Şikayet ve Yorum Konuları Nelerdir?

Kraken kripto para borsasında yatırım yapmayı düşünen kullanıcılara ön bilgi olması açısından Kraken kripto para borsası ile alakalı genel yorumları sizler için derledik.

Kraken kripto para borsasında işlem yapan yatırımcıların genel yorum ve şikayetleri işlem yaparken siteye bağlanamama konusundadır. Uzun sürelerle borsanın kapalı tutulması da diğer bir şikayet noktasıdır. Borsanın bu durumu yatırımcıya değer kaybettirmektedir.

Sonuç olarak; Kraken kripto para borsasında işlem ve yatırım yapmayı düşünen yatırımcılarımıza bağlantı sorunu yaşanması ve borsanın uzun süreli kapalı tutulması gibi olumsuz durumları göz önünde bulundurarak işlem yapmalarını tavsiye etmekteyiz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!