Bloktopia (BLOK) Nedir?

Bloktopia (BLOK) Nedir
Bloktopia (BLOK) Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloktopia (BLOK) nedir; Bloktopia adı ile Polygon Blockchain ağına inşa edilen merkezsiz sanal dünya oluşturma amacı olan bir tasarıdır. Para birimi token ve simgesi BLOK’tur. Bitcoin’ e saygısını göstermek için Bitcoin toplam arz miktarını temsil eden 21 etaplı reklam geliri, gökdelen ve emlak ticareti gibi özellikleriyle piyasaya sunulmuştur. Bloktopia (BLOK) nedir; Sony Playstation VR geliştiricilerinin video oyunu çalıştırıcısı olan Unity’ e entegre ettikleri sanal bir evrendir. Birden fazla hedefi olan tasarı oyun oynama, gelir sağlama gibi özellikleri ile ilgi odağı olmuştur.

Ayrıca tasarı reklam ve borsa gelişmelerinin ilan edildiği bir alandır. Para birimi olan BLOK tokeni olanlara Bloktopyalılar denilir ve BLOK tokenlerini farklı alanlarda kullanabilirler. BLOK token oyunda mülk alma, oyuna giriş ve oyunda ilerleme, yeni bir ağ yaratma gibi olanakları sahiplerine sunar.

Bloktopia (BLOK) Özellikleri

  • BLOK token, reklam(Adblok) kısmında NFT aracılığı ile pasif kazanç sağlar.
  • Sanal bir dünyada mülk alma ve oyun içerisinde kripto borsasını yakından tanıma imkânı verir.
  • Yeni bir dünya geliştiren tasarıya ilginin çoğalması aynı zamanda para biriminin değer kazanmasını sağlamaktadır.
  • Oyunu oynayanlar sanal bir dünyada diğer oyuncular ile iletişim kurarak arkadaş olurlar.
  • Bloktopia içinde yer alan uygulamalarla kendi eserlerini yaratır. Ya da oyun içinde faaliyeteler düzenleyebilir.
  • Replok ile gayrimenkul alışverişi yapan oyuncular pasif kazanç, alım-satım ile kar eder. Bu Replok NFT’ si sahip olan oyuncular projenin yönetimine oy hakkı ile dahil olurlar.

Bloktopia (BLOK) Piyasa Değeri

2022 aralık ayı ilk haftasında 24 saatlik işlem hacmi 11,206,850 TRY. Piyasa değeri 712,104,803 TRY.  Piyasa dolaşımında 17,536,640,676 BLOK ve maksimum arzı 199,868,396,351 BLOK coin’dir. OKX, MECX, Bitget ve Bitrue borsalarının yer aldığı çeşitli borsalarda işlem görür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir