Amerika’da Kripto Para Birimleri Hala Yatırım Seçeneklerine Hakim Oluyor!

Amerika'da Kripto Para Birimleri Hala Yatırım Seçeneklerine Hakim Oluyor
Amerika'da Kripto Para Birimleri Hala Yatırım Seçeneklerine Hakim Oluyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika’da Kripto Para Birimleri Hala Yatırım Seçeneklerine Hakim Oluyor!; Düşüşe rağmen, Amerika’da kripto yatırımcılarının sayısı artıyor. Kripto para birimlerine yatırım yapan insan sayısının artmasına rağmen, genel pazardaki düşüş nedeniyle sürdürülebilir olmayabilir.

Kripto para piyasası, 2022 yılında sert düşüşler görse de ayı piyasası koşulları, derinden etkilenmeye devam ediyor. Bu dönemde tüm zamanlarda en yüksek değere ulaşan Bitcoin, 69bin dolardan 20bin doların altına kadar sarkma gösterdi.

Kripto Yatırımları Artış Gösteriyor!

Yaz dönemi süresince yapılan araştırmalarda Finbold verilerine baz alan uzmanlar, Amerikalıların %18’inin kripto para portföylerini çeşitlendirdiğini gösterirken; bu rakamın 2020 yılında sadece %8 olduğunu gösteriyor.

Ancak Finbold verilerine göre iki yıllık süre içinde Amerikalılar %125 oranında kripto paralara yatırım yapmaya devam ediyor. Statista Global tüketici anketinin verilerine göre 2022 yılının ilk yarısında ise, Amerikan vatandaşlarının %15’i kripto paralara yatırım yapmayı düşündüğünü ortaya çıkardı.

Geleneksel Finans Kuruluşları Kripto Paraları Tercih Ediyor!

Kripto para piyasasındaki negatif görünüşe rağmen geleneksel finans kuruluşları, kripto piyasasına adım attı ve kripto hizmetleri sunuyor. Kripto sektöründe yer alan büyük şirketler, sınırlarını zorlayarak küresel çerçevede hizmetlerini genişleterek lisans alıyorlar.

Buna göre en son olarak Coinbase ve Blockchain.com, Singapur’da faaliyetlere başlamak için, lisans alarak piyasadaki yerini aldı. Diğer yandan kripto para piyasasının karmaşıklığı, genel anlamda herhangi yasaya tabi olmaması, piyasanın büyümesini de engelliyor.

Küresel ölçekte kripto düzenlemesi hayata geçti ve böylece hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar, sektöre güven katmaya başladı ve böylece piyasa önemli ölçüde büyümeye devam ediyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!