Ben Lawsky Kimdir?

Ben Lawsky Kimdir
Ben Lawsky Kimdir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika kripto para politikasının geliştirilmesinde en etkili figürlerden biri olan, eski New York Eyaleti düzenleyicilerinden Ben Lawsky, 14 Nisan 1970 yılında San Diego Kaliforniya’da dünyaya geldi.

Aynı zamanda ikiz kız kardeşi bulunan Lawsky, kardeşiyle birlikte Pittsburgh’da büyüdü. Annesi bilgisayar sistemleri analisti olarak görev yaparken, babası da radyolog olarak görev yapıyor.

Erken Dönem Eğitim ve Kariyer

San Diego Kaliforniya’da bir donanma üssü yakınında dünyaya gelen Ben Lawsky, Colombia Koleji’nden mezun oldu. Aynı zamanda Colombia Hukuk Okulu’nu bitiren Lawsky, avukat olan Jessica Roth ile 2022 yılında hayatını birleştirdi.

Aynı zamanda 2001 yılında Washington’da Senatör Charles Schumer’in baş danışmanlığını da yapan Lawsky, New York Başsavcılığı’nda üst düzey görevde yer aldı. Sonrasında Vali Andrew Cuomo’nun Genelkurmay Başkanı olarak görevini sürdürdü.

Diğer yandan kariyerinde New York Doğu Bölgesi ve ikinci bölgede iki federal adli katipliğini yaptı ve New York’un güney bölgesinde avukat yardımcılığı yaptı. 2011 Mayıs ayında New York Eyaleti Yasama Meclisi ve New York Eyaletinin ilk Finansal Hizmetler Müfettişliği görevini onaylamış oldu.

Bitcoin ile Tanışma

2011 Mayıs ayında görevi süresince Wall Street şerifi olarak adlandırılan Ben Lawsky, görevinden 2015 yılında ayrılarak, Lawsky Grubu başlatmış oldu. Bunun yanında New York Finansal Hizmetler Departmanı NYSDF’nin, Bitcoin yüzü olarak da bilinen Lawsky, BitLicense düzenlemelerinin başına geçti.

Bitcoin dünyasında aralıksız olarak yaptığı çalışmalarla Bitcoin zenginleri arasında yerini almayı başaran Lawsky, serveti konusunda herhangi bir açıklama yapmadığı için, şu an ne kadar serveti olduğu bilinmiyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!