Biga Altın Nedir?

Biga Altın Nedir
Biga Altın Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1 gram altın kelimelerinin kısaltması olan Biga altının taraflar arasında kontrollü şekilde transfer edilmesini sağlayan bir blok zincir tabanlı altyapı projesidir. Biga altın nedir son zamanlarda sıklıkla gündeme taşınan konular arasında yer alır.

Denetlenebilir Dijital Varlık

Biga altın nedir sorusunu cevaplarken öncelikli olarak dijital varlık ismi olan Biga’nın ne olduğunu anlamak gerekir. Altın transfer sistemi ile entegre bir şekilde çalışan ve blok zincir teknolojisi ile geliştirilen denetlenebilir ve tam gizlilik sağlayan Biga dünyada bu konuda ilk projedir.

Amaç fiziki karşılığı bloke olmuş belli standartlardaki altının blok zincir teknolojisi ile transferini sağlayacak bir altyapı oluşturmaktır. Blok zincir teknolojisi ile üretilen gerçek değere dayalı olmayan dijital varlıklarda yüksek volatilite gözlemlenir.

Projede dijital varlıkların fiziksel dayanağının olması durumunda kendine ait bir değer olmayan kaydı varlığın transferi sağlanmaktadır. Blockchain üzerindeki tüm paydaşlar tarafından doğrulanan işlemler aynı zamanda düzenleyici bir otorite tarafından izlenir.

Biga Altın Nedir; Özellikleri Nelerdir

Dijital varlık ismi olan Biga birçok özelliğe sahiptir, öncelikli olarak 7 gün 24 saat kesintisiz transfer imkanı vardır üstelik katılımcı bankalar tarafından onaylanan anlık transferler gerçekleştirilir. Blockchain ağı ile sınırlarından bağımsızdır aynı zamanda tasarlanmış olan kriptografik altyapı sayesinde gizliliğini korur.

Gerçekleştirilen işlemlerin tamamı taraflar ile birlikte aynı zamanda bir otorite tarafından izlenebilir. Aynı zamanda merkez bağımsız veriye sınırlama olmadan erişim imkanı sağladığı gibi fiziksel olarak 1 Biga 1 gram altına eşittir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!