Bilanço Nedir?

Bilanço Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilanço Nedir; Bilanço genel bir tabir ile finans alanında meydana gelebilecek olan oldukça önemli mali tablolar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilanço nedir sorusunun cevabı olarak ise; muhasebe standartlarına uygun olarak aynı zamanda da yasal süreçler göz önünde bulundurularak işletmelerin dönem sonlarında ki gerek kar gerek ise zarar gibi durumlarının doğru bir şekilde raporlaması olarak açıklanmaktadır. Şirketlerin ve firmaların mali durumları hakkında bir ışık tutan bilanço, aynı zamanda ise işletme varlıkları ve gerekirse öz kaynakları hakkında da bilgi verebilmek açısından oldukça büyük bir öneme sahip olan tablodur. Şirketlerin sermayeleri hakkında olan yapıların incelenmesi ve aynı zamanda gelecek planları hakkında da daha tutarlı olan bir kurgulama yapabilmelerine imkan tanır.

Bilanço Ne İşe Yarar?

Bilanço tam anlamı ile şirketlerin finansal tablolarının incelenerek özetlenmesi ve aynı zamanda şirket hakkında gerekli olan değerlendirmesin yapılabilmesinin en kolay yoludur. Bilançolar ile birlikte herhangi bir şirketin varlık değişimleri hatta risk oranları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bağlamda ise olumlu veya olumsuz olan bütün gelişmeler hakkında oldukça fazla yönlü bir analiz sağlamanız mümkün hale gelmektedir. Bunlara ek olarak ise Bilanço ile birlikte temel analiz araçlarını oldukça rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bilanço Çeşitleri Nelerdir?

  • Rapor tipi bilanço
  • Hesap tipi bilanço
  • Karşılaştırılmalı bilanço
  • Analitik bilanço
  • Konsolide bilanço
  • İşletme bilançosu
  • Ticari bilanço
  • Mali bilanço
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!