Bitcoin Borsası Neden Düşüyor?

Bitcoin Borsası Neden Düşüyor
Bitcoin Borsası Neden Düşüyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin borsası neden düşüyor; değer değişimlerinin kripto para piyasasında tek bir değişkene bağlanması mümkün değildir. Arz ve taleplerde dengesizliklerin yaşanması değer değişiminin ana nedenlerindendir.

Bitcoin aracı kurumlarının bu aşamada ilerleyen süreçlerde değer düşüşünün son bulacağını belirttiği görülmektedir. Fakat bunun tam tersi fikirde olan kişilerin de mevcut olduğu görülmektedir. Kişilerin süreç içerisinde kripto paraya ayırmış olduğu yatırım miktarının azalacağı ve değer düşüşünün de devam edeceğini iddia eden bir kesim de vardır.

Enflasyonun Kripto Para Üzerindeki Etkisi

Enflasyonun sadece kendi ekonomimiz ile sınırlı olmayan ve global olarak mücadele edilmeye çalışılan bir sistem olduğu görülmektedir. Bununla mücadele ederken alınan faiz kararlarının aynı zamanda kişilerin farklı alanlara yaptıkları yatırımın bir sınırlamaya tabi olmasını da beraberinde getirdiği görülmektedir. Faiz kararlarının bazı ülkelerde enflasyonun bizzat sebebi olarak görüldüğü de fark edilmektedir. Bu nedenle bazı ülkeler de faiz düşürme kararları almaktadır.

Bitcoin Borsası Neden Düşüyor; Değer Kontrolü ve Halving

Bitcoin borsası neden düşüyor; sistemde belirli bir coin miktarı sabitlenecektir. Bu sabit coin miktarı anlaşıldığı üzere sınırlıdır.

  • Bu sınırlı coin miktarı üzerinden kişilerin yüksek talepte bulunması durumunda değer artış gösterir.
  • Talebin düşmesi durumunda da değerde düşüş meydana gelir. Halving işlemi ise sınırlı sayıda olan coinlerin her sene piyasaya sürülen tutarının bir önceki seneye göre yarı yarıya azaltılmasını kapsamaktadır.

Bu şekilde değer üzerine iç sistem aracılığı ile bir müdahalede bulunulmaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!