Bitcoin Caiz Mi?

Bitcoin Caiz Mi
Bitcoin Caiz Mi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin caiz mi; caiz değildir. Kripto paraların caiz olup olmadığı konusu piyasada yatırım yapan ya da yapmak isteyenler tarafından merak edilen bir konu. Ancak bu konuda kesin olarak belirtilmiş bir hüküm bulunmamaktadır. Spekülasyona açık olmaları, gayri meşru işlerde kullanılma ihtimallerinin yüksek olması gibi nedenler ile kripto paralar caiz değildir.

Bitcoin caiz mi; caiz değildir. Sanal olan bu paranın belirli bir denetim mekanizmasına tabii olmaması bu konun cevabında kilit noktadır. Denetime tabii olamayan, hesap sahiplerinin bilinmediği bir sistemde; insanların istismar edilmesi ve bazı kesimlerin haksız kazanç sağlaması mümkün. Dinimizin haksız kazanç konusundaki hükümleri doğrultusunda; Bitcoin caiz sayılmıyor.

Taşıdığı bütün belirsizliklere rağmen Bitcoin popüler bir yatırım aracıdır. Ekonomilerin içinde bulunduğu durumlar, savaşlar ve salgınlar insanları kolay yoldan para kazanmaya itmektedir. İşsizlik ve enflasyonun yüksek olduğu günümüzde Bitcoin kazanç kapısı olarak görülmektedir.

Dini olarak şüpheli olsa da yatırım yapmak isteyenler piyasayı iyi araştırmalı, riskleri ve piyasa işleyişini öğrendikten sonra Bitcoin almalıdır.

Diyanet Hükmü Değişebilir

Bitcoin sanal bir para. Merkezi bir finansal kuruma bağlı olamayan Bitcoin fiziki olarak mevcut olmadığı için para sayılmamaktadır. Devlet teminatı altında olmaması, devletin sağladığı itibari değer ve gücü olmaması para sayılmamasının diğer nedenleridir. Bitcoin’in para birimi olarak tanınması, gerekli düzenlemelerin yapılması Diyanet’ in Bitcoin’e bakışını değiştirebilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!