Bitcoin Korku Ve Açgözlülük Endeksi Nedir?

Bitcoin Korku Ve Açgözlülük Endeksi Nedir
Bitcoin Korku Ve Açgözlülük Endeksi Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi nedir; piyasayı anlamanızı daha kolay bir hale getirecek olan grafikler arasında kendini göstermektedir. Özellikle sunulan grafiklerin okunmasına ilişkin düzenlenen eğitimlere katılım sağlayarak elde edeceğiniz işlem verimliliğini büyük ölçüde artırabilirsiniz.

Korku ve açgözlülük endeksi piyasanın ve yatırımcıların genel durumlarının analiz edilmesi için sunulan grafiklerdendir. Piyasayı yatırımcılardan bağımsız düşünmek mümkün değildir. Bu nedenle kesinlikle analiz adımında dikkatli olmanız gerekmektedir.

Bitcoin Korku Ve Açgözlülük Endeksi Nedir; Korku Endeksi

Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi nedir; korku endeksinin yüksek olması piyasada kişilerin endişelerinin olduğunu ve birimin gelir getireceğine ilişkin bir şüpheleri olduğunu yansıtmaktadır.

  • Hızlı değer kaybediş durumlarının sonrasında korku endeksinin büyük ölçüde artış gösterdiğinin belirtilmesi gerekmektedir.
  • Sistemde yapılan güçlendirme çalışmalarının ve güncellemelerin genel olarak verimliliği büyük ölçüde artırdığının da altı çizilmelidir. Aşırı korku ve aşırı açgözlülüğün yaşanması piyasada bazı sıkıntıların olduğunu göstermektedir.

Sadece matematiksel veriler üzerinden değil aynı zamanda yatırımcıların genel yatırım tutumları konusunda da fikir sahibi olmanız gerekmektedir.

Açgözlülük Endeksi

Açgözlülük endeksi kapsamında alım adımının daha kolay olduğu değer düşüş zamanlarında birden coin yatırımına ağırlık verilmesi ile beraber ortaya çıkan durumlar arasındadır. Her iki endeksin de sistemde iki aşırı ucu temsil ettiğini bilmelisiniz. Piyasanın sağlıklı bir şekilde devam ettiğini analiz edebilmek için bu endekslerin ortalama seviyede bulunması gerekmektedir. Aracı kurumlar bu aşamada endekslerin anlamına ilişkin size gerekli olan bilgiyi verecektir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!