Bitcoin Madenciliğinde Korkulan Oldu: Madencilik Maliyetleri Alarm Veriyor!

Bitcoin Madenciliğinde Korkulan Oldu
Bitcoin Madenciliğinde Korkulan Oldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Madenciliğinde Korkulan Oldu; Bitcoin piyasasının sadece alım satım boyutu değil aynı zamanda madencilik boyutu hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Kişilerin bu süreç içerisinde nelere dikkat etmesi gerektiğine ilişkin tüm detaylar yazımızda!

Bitcoin piyasasının ilk bilindiği süreçlerde madencilik yaparken özellikle bulunmasının kolay olması ve sistemin henüz bu kadar karmaşık ve maliyetli, bir hale gelmemesi genel kar oranını ve verimliliği artırmaktadır. Sistemde yaşanan son gelişmeler ile beraber madencilik üzerinden kazanım elde etmenin artık çok da mümkün olmadığı görülmektedir. Bu noktada bir diğer riskli durum da maliyetlerin artmasına karşılık bu kadar çabanın sonrasında coin elde etmenin de meçhul olmasıdır. Bunun bir sonraki aşamasında da elde edilen mining coinin değerinin hangi seviyede olacağı da bir soru işareti olarak akıllara gelmektedir.

Neden Maliyetler Artıyor?

Maliyetlerin artmasının en temel sebeplerinin başında sistemin karmaşık hale gelmesidir. Sistemin karmaşık hale gelmesi ile beraberi madencilik ile çok daha uzun zaman uğraşmanız gerekmektedir. Bu uğraşın sonrasında sistemde sorun meydana gelmemesi için teknik aksamların da tam donanımlı olması gerekir. Teknik aksamların temini konusunda da özellikle ülkemizde çok zor erişilebilir olan bir fiyat aralığının söz konusu olması dikkat çekmektedir. Enerji sarfiyatının artması ve enerjinin de artık global manada bir kriz alanı haline gelmesi de sorun yaratan hususlardandır. Bu nedenle madencilikten ziyade al satlar ile kazanım elde edilmesi mümkün kılınacaktır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!