Bitcoin ve Bitcoin Cash: Hangisini Satın Almalısınız?

Bitcoin ve Bitcoin Cash
Bitcoin ve Bitcoin Cash
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve Bitcoin cash: hangisini satın almalısınız önemli bir sorudur. Bitcoin ile Bitcoin Cash yatırımlarına benzer ürünler sunuyor. Tercih etmek ile ilgili merak ettikleriniz yazımızda.

Bitcoin ve Bitcoin Cash: Hangisini Satın Almalısınız: Bitcoin ve Bitcoin Cash Ayrıntıları

Yatırımcılar Bitcoin’in halen en çok kullanılan kripto para birimi olduğunu vurgulamaktadır. Bitcoin’den sonra ise Ethereum geliyor. Bitcoin Cash ise Bitcoin alternatifi olarak oluşturulmuştur.

Bitcoin 2009 yılında piyasaya sunulmuştur. Kurulduğu günden bu yana değeri 60.000 doların çok daha üzerinde yer aldığı zamanlar oldu. Hızlı bir yükselişin ardından değer kaybetmesi uzun sürmedi. Bugün top değerinin %50’si kadar bir değeri bulunuyor.

Bitcoin Cash ise 2017 yılında piyasaya açıklandı. Fiyatının yükselmesi ve değeri Bitcoin kadar hızlı gerçekleşmiyor. Bugün dolar üzerinden değeri de daha düşüktür. Bitcoin ve Bitcoin Cash değerlendirmesinde bir merkez yoktur.

Bitcoin ile Bitcoin Cash Farkı

Bitcoin ile Bitcoin cash: hangisini satın almalısınız karar verirken farklarını bilmek gerekiyor. Genel olarak baktığımızda Bitcoin blockhain sistemiyle oluşturulmuştur. Madencilik üzerine kurulurken üretimi belirli bir seviyede durduruldu. Bitcoin 1 megabayt transfer datası bulunuyor. Buda işlem alırken bir takım aksaklık ve durağanlık verdi. Bitcoin Cash ise 8 katı işlem büyüklüğüne sahiptir. Kısa sürede daha fazla datanın işlenebilir olması işlem hızını da arttırır. İki birim arasında bunun dışında bir fark yoktur.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!